w ijknieuws ADVERTEREN? R leerwijzer I I 110 Reeshof Muzenconcerten eeshof in augustus Kruiden en thee Heyhoef-Cinema met'Son of Saul' BKKC opent expositie'Tijd voor tapijten' mi. 31 augustus Cursus plaatsen? IFWt E KOERIER DONDERDAG 6 JULI 2017 23 TILBURGSE KOERIER mum Vleermuis- en stadsvogelexcursie - BDnfo ÏSENS 1DIGE N 'T cursussen en opleidingen Workshop/lezing CURSUS ZELFCOMPASSIE Belangstellenden kunnen zich aanmelden via e-mail muzenconcerten.tilburg@hotmail.com HQnfo Meer informatie: www.natuurindewijk.nl. Huisartsenposten Mldden-Brabant Voor Spoed Geef dan nu uw advertentie op: tilburgsekoerier.nl of bel 013-5368805 ie button susaankondigingen^ De workshop wordt gege- jor tuinontwerper Ilona de Jashni, Marianne van Heeswijk en RenéeTilkin. ïelfilmdebui jisseur Las... 'o een bijzo' ie mani mensen die overdag mee op kun nen zetten en 's avonds mee af kunnen breken en mensen die de bars en de bonnenuitgifte kunnen bemannen. Tilburg - Heyhoef Cinema presenteert op vrijdag 7 (14.00 uur) en zaterdag 8 juli (20.00 uur) de film 'Son of Saul'in wijkcentrum Heyhoef, Kerkenbospiaats 1 in Tilburg. .«..liliele1 of vlucl in elf T centra I workshc techniel Tilburg - In augustus vin den in het Reeshofpark op dinsdagavonden vier Reeshof Muzenconcerten plaats. Tilburg-Op woensdag 12 juli vindt in de Dongevallei en in de Reeshof een vleermuis- en stadsvogelex cursie plaats. Deelnemers kun nen daar kennismaken met onder meer de gierzwaluw, laatvlieger of ruige dwergvleermuis. De excursie staat onder leiding van de ervaren biologen Peter Hoppenbrouwers i aan de bar van of aan de zaal anvang van de film. Kosten In de maand augustus is er ilm. Lezing Op 13 juli om 16.30 uur ge.eft Mi reille Houtzager, voorafgaand aan de opening van de expositie, een lezing over oorsprong, ontwikke ling en functies van tapijten. En de bijzondere betekenis en symboliek ervan, zowel in een cultuur/sociaal historisch- als in een eigentijds ka der. Deze lezing bijwonen? Meer info en aanmelden: www.bkkc.nl. De toegang is gratis. De expositie is te zien van 13 juli tot en met 3 september 2017. Adres: Spoorlaan 21 i-k in Tilburg. Ga naar: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de ^Adverteren -> Cursi Leer anders omgaan met jezelf. Ga jezelf accepteren zoals je werkelijk bent. Je goed genoeg voelen maakt minder afhankelijk. Op ma 21 t/m vr 25 aug van 9.30 - 12.00. Kosten: 170,00. Locatie: Het Bergkristal in Haaren. Info/aanmelden: www.aar- dewijs.nl of bel 013-5333199. Gun het jezelf. Saul Auslander is een joodse ge vangene in het concentratiekamp en behoort tot het 'Sonderkom mando', een groep joden die ge dwongen de nazi's helpen bij hun tilburg - Op dinsdag 11 ju li van 10.00-11.00 uur is er een workshop over kruiden en thee in Cultuur/Pluktuin de Popu lier, Giekerkstraat 47 (achter DC Company), ingang tuin Glimmen- straat. Er wordt van de deelne mers een bijdrage gevraagd van (advertorial) ERVARINGEN HUISARTSENPOSTTILBURG Wiens probleem? Ouderen (of nun kinderen) doen steeds vaker een beroep op de medische zorg. Ook op de huisartsenpost valt dit op. De meeste visites worden ge reden zijn voor de 85-plussers. Longontsteking, delier ('van het padje'), heupfractuur en ontregelde suikers komen steeds vaker voor. Niet zelden moeten we de patiënt verwijzen naar de spoedeisende hulp. Soms kan een patiënt thuis blijven. De familie heeft daar vaak problemen mee want 'dat is toch niet verantwoord?'. Soms krijgen we een schuldgevoel aange praat van 'als er iets gebeurt met mijn moeder/vader dan is het uw schuld'. Dat laatste is niet waar. Wij doen ons best, maar we kunnen in alle redelijk heid niet iedereen naar het ziekenhuis sturen en een zorgprobleem is niet ons medisch probleem. Heel vervelend. Sinds de invoering van de partici patiemaatschappij wordt van de partner/kinderen etc. ook wat verwacht. Samen met uw gemeenteloket WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteu ning), kunt u de benodigde zorg regelen voor uw familielid. Eén probleem: niet in de avonduren, niet in het weekend, niet op feestdagen. Daar wringt dan de schoen. U staat met uw rug tegen de muur en wij met lege han den. Heel vervelend. En als u wel op tijd bij de gemeente aanklopt? Ja, dan heeft de gemeente alle tijd. Ze nemen ruim de tijd om uw aanvraag in behandeling te nemen. Frustrerend? Ach ik ben er al aan gewend dat ik te horen krijg dat de persoon die in nodig heb die dag niet werkt, "kunt u volgende week terugbellen?" "wij nemen wel contact op met de familie (maar zeggen er niet bij dat ze daar weken over doen)". Langzaam aan be gin ik de slogans van Postbus 51 te begrijpen: een slimme meid begint op tijd (dan bedoel ik dus niet aan kinderen beginnen) en een slimme meid is op de toekomst voorbereid. Ik baal, jij baalt, wij balen.... m Ad van Geel, één van de 200 huisartsen op de Trtp huisartsenpost. en Paul van Hoof. De excursie start om 21.30 uur vanaf Kinderboerde rij 't Valleike, Scharwoudestraat 30 in Tilburg. De excursie wordt geor ganiseerd in het kader van het pro ject Natuur in de Wijk. machinale uitroeiing. Deze groep leeft gescheiden van de andere gevangen. Saul werkt in het cre matorium, waar hij in het lijk van een jongetje zijn zoon denkt te herkennen. Terwijl de andere le den van het Sonderkommando een plan smeden om in opstand te komen, besluit Saul het onmo gelijke te proberen: het lichaam van het jongetje te redden van de vlammen van het crematorium en een rabbi te vinden om hem een joodse begrafenis te geven. Zo hoopt Saul hem een laatste eer te kunnen bewijzen. Son of Saul is het speelfilmdebuut van de Hongaarse regisseur Lészló Nemes, die de kijker op een bijzon dere cinematografische manier in het hart van kamp Auschwitz-Bir kenau stort. De film won op het filmfestival van Cannes 2015 vier prijzen waaronder de Grand Prix en de FIPRESCI award voor Bes te Film volgens de internationale pers. Kaartvoorverkoop het wijkcentrum voor aar 5,00. Ii geen filr Praktijk Prevente Oisterwijk nodigt jullie uit! AYURVEDA WORKSHOP/ LEZING!! DC. Dr. Raj Mohan, Ayurvedisch arts komt van 9-14 juli 2017 naar Neder land! De lezing/workshop gaat over: Fast food, snelle leven en snelle genees kunde; hij vertelt over het gebruik van Ayurveda in het dagelijkse le ven, over de oorzaak van de ziekte in plaats van symptoombestrijding. Keuze uit drie data, 9, 10 of 11 juli van 19.30 uur tot 21.30 uur. Entree 20,00 p.p. ind. sapverrassing. Loka- tie: Het Bergkristal, Belversestraat 40, 5076 PZ Haaren. Aanmelden kan per mail: mpp.j.hopstaken@ hotmail.com of telefonisch via Jac queline 06-51235677 of via Frans 06-22232048 Ook consulten zijn mo gelijk! tilburg - Op donderdag 13 juli om 17.00 uur opent bij bkkc de expo sitie Tijd voor Tapijten van stich ting De Vrolijkheid. Hierin worden elf tapijten getoond - naar ont werpen van kunstenaars met een vluchtelingenachtergrond - op basis van verhalen van families uit asielzoekerscentra die samen met ambachtslieden uit de omgeving ook verantwoordelijk waren voor de uitvoering van de tapijten. Tijd voor Tapijten is een kunstproject gericht op het delen van kennis omtrent oude ambachten, tradi ties en familieverhalen. Het pro ject is ontstaan vanuit een beeld: tapijten maken van een huis een thuis. Verhalen staan daarbij cen traal, verhalen van het gewone familieleven van voor een oorlog ■ucht. Ontwerpers hebben f Nederlandse asielzoekers- a bewoners ontmoet en in shops verhalen gedeeld, ;ken, talenten en experti se ontdekt. Dit resulteerde in elf tapijten, gemaakt op basis van deze verhalen en technieken en uitgevoerd in samenwerking met textielontwerpster Petra Vonk. Daarmee maakt Tijd voor Tapijten sporen zichtbaar - ongeacht of de ze families mogen blijven of moe ten vertrekken. Met o.a. werk van de 'Brabantse' kunstenaars Mitra Vorig jaar trokken deze succesvolle door vrijwilligers georganiseerde concerten 12.000 bezpekers. AJ om 18.00 uur kan er onder het genot I van een muziekje gegeten wor- den bij de diverse eetkramen. Om 19.45 uur starten de bands met hun optreden. De livemuziek stopt om 22.00 uur, terwijl de bars open blijven tot 23.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: 1 augustus, Rewind; 8 augustus, CopyCat, 15 augustus, Knockout The Band; en 22 augustus, Jan van Brusselband. De toegang is gratis. De organisa tie is nog op zoek naar vrijwilligers en dan met name naar runners die materialen en fusten kunnen wisselen. Ook is men op zoek naar €2,50. De ven door Koek. Iedere tweede zaterdag van de maand verzorgt Ilona de Koek van 11.00-12.00 uur een rondlei ding door de Cultuur/Pluktuin. De toegang is gratis. Son of Saul (2016) is een film van Lészló Nemes met o.a. Géza Röhrig, Levente Molnar en Urs Rechn. Oktober 1944, Auswitz-Birkenau. /HÉÖ w *i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 23