.0 ijknieuws N oord Tilburg Maquette verhuist naar MFA Het Spoor Eerste bezoekers in nieuwe Efteling-attractie Symbolica J Cf Tyrell Kuipers wint Leo XIII Prijs 2017 Vrijmarkt Parkfestival Tilburg-Noord JIJ.BURGSE KOERIER DONDERDAG 6 JULI 2017 FOTO: Maria van der Heyden Detail van de Tilburg Maquette. FOTO: Stijn Kriele exper contir dat g ko www.peterswaans.nl bel 06 53496315 E KOERIER MM van de Efteling zijn sinds afgelopen weekend welkom in de nieuwe, overdekte familie- attractie Symbolica, een wonderlijk paleis waarin niets is wat het lijkt. Nu 15% korting! museum Tilt had de m’" in de Bi Meer informatie is te vinden op www3tadsmuseumtilburg.nl en koninklijke bij ze van de e andere vallen. kaatsheuvel - Bezoekers Mferk van Tyrell Kuipers. Pardoes zorgt ervoor dat een be zoek verrassend en betoverend zal zijn. Bezoekers worden mee- het Parkfestival 2017. Belangstellenden voor de vrij markt kunnen zich al aanmelden. Degenen die al eerder hebben deelgenomen en nog steeds het zelfde e-mailadres hebben, ont vangen persoonlijk een uitnodi ging met een inschrijfformulier. Andere belangstellenden kunnen een formulier aanvragen via e-mail parkfestival@tilburg-noord.nl. In schrijven en betalen kan ook op woensdag 12 juli van 19.00 tot 20.00 uur in wijkcentrum De Ype- laer aan de Corellistraat 10. Daarna kan het elke woensdag van 16.00 tot 17.00 uur. Tilburg - De Leo XIII Prijs is een prijs die door Gastatelier Leo XIII in sa- menwerking met de Fontys Hoge school voor de Kunsten in het le ven is geroepen. De juryleden van dit jaar zijn Bas van den Hurk (na mens Gastatelier Leo XIII), Marinke Marcelis (namens Fontys) en Liza Voetman (externe voorzitter). De winnaar onder de afstudeerders wint een werkperiode van 4 maan den in het Gastatelier, coaching en een publicatie. Het was dit jaar een uiterst lasti ge beslissing voor de jury om een uiteindelijke winnaar aan te wij- I zen, gezien de hoge kwaliteiten I van de werken, ondersteund door de overtuigende presentaties van de kandidaten. De jury was blij verrast. De uiteindelijke winnaar is Tyrell nieuno - Op zaterdag 9 en zondag 10 september vindt het Parkfesti val plaats in het Ypelaerpark. Alle onderdelen van het 'oude' Park festival komen terug, dus ook de grote vrijmarkt op beide dagen. Veel onderdelen van het festival vinden wel plaats op een andere locatie in het park dan voorheen. Het Ypelaerpark is in de afgelo pen periode namelijk helemaal geherstructureerd. Een groot deel van de bruikbare ruimte van het park ligt nu vlakbij het wijk centrum 'De Ypelaer'. De buiten ruimte van het wijkcentrum zal dan ook deel uit gaan maken van <e vertrekken, waar- ene verbazing in de Kuipers. Het werk van Tyrell is een oprechte, ongedwongen zoek tocht naar hetgeen de door haar ervaren leegte in kan vullen. Om dat zij in haar onderzoek elemen ten weg durft te laten en speels experimenteert, stelt het werk zich continue open voor nieuwe ant woorden. De materie waarin Tyrell het conceptuele idee gestalte geeft slaagt erin de mogelijkheden van de ruimte en de reikwijdte van het beeld af te tasten. Op deze manier gaat het werk een gebalanceerde dialoog aan met zowel de ruimte als de toeschouwer. De jury veron derstelt dat Tyrell de werkperiode in het Gastatelier uiterst vruchtbaar zal gebruiken. Om die reden isTyrell met haar veelzijdige capaciteiten en krachtige beelden de winnaar van de Leo XIII Prijs 2017. Zaterdag openden de paleis deuren voor de eerste keer voor publiek en renden de eerste en thousiaste bezoekers naar Sym bolica voor een audiëntie bij de koning. Symbolica: Paleis der Fantasie werd in anderhalf jaar tijd gerealiseerd voor een bedrag van 35 miljoen euro. Hiermee is het de duurste en grootste at tractie in de Efteling ooit. "We hebben geprobeerd een onderscheidende familieattrac- tie te bouwen, speciaal ter ere van het 65-jarig bestaan van de Efteling. Om nu te zien dat hele families naar de Efteling komen voor een rit in Symbolica, is heel bijzonder. En dan spreek ik niet alleen voor mezelf, maar voor al voor alle mensen die bij de bouw van deze grootse attractie betrokken waren", vertelt Fons Jurgens, voorzitter van de Raad van Bestuur van de Efteling. Sander de Bruijn, hoofd van het ontwerpteam, vult aan: "Dat be zoekers verwonderd zijn door de beleving in de vele scènes van deze fantasierijke attractie is ge weldig om te merken. Dit voelt voor ons als ontwerpteam alsof alle stukjes van de puzzel in el kaar vallen". Symbolica is de nieuwe, overdek te familie-attractie in de Efteling. Het is een wonderlijk paleis waar in niets is wat het lijkt. Iedereen is uitgenodigd om op audiëntie Tilburg - De Tilburg Maquette is vanaf half juli te bewonderen in MFA Het Spoor. De maquette is een community-project van Stads- Iburg. Sinds juni 2016 maquette een werkplaats Bibliotheek Tilburg Cen trum. In MFA Het Spoor wordt nu verder gewerkt aan de maquette. Veel stadsgenoten dragen bij om het Tilburg van de jaren 50 op de maquette te realiseren. Veel bibli otheekbezoekers kwamen kijken naar de maquette en eraan mee bouwen. De Bibliotheek Tilburg Centrum heeft niet alleen plaats geboden aan de maquette maar ook, in samenwerking met Stads museum Tilburg, workshops en lezingen rondom de maquette georganiseerd. Iedereen is vanaf half juli welkom in MFA Het Spoor, tijdens de openingstijden van het wijkcentrum. FOTO: Levin de Boer en Paula v.d. Meeren Tovernar

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 17