GEMEENTENIEUWS ^□9 Beleving staat centraal op de 450e Tilburgse kermis Nie em Aan met Tilburg f "www.piushaven.nl Aanpak overlast door regen omgeving P. van Gilsstraat C3KIND UPAKKET ‘te* ’Mb# - Dit Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg t/m 30 juli staan er ileuwend. Deafgelo De Piusstraat. (Foto gemeente Tilburg) Theaterrr Attracties op de kermis. (Foto: Peter van de Kerkhof) Regenboogsteden zetten zich in voor LHBT’ers Regenboog? www.tilburg.nl/kindpakket Ontdek V jraf meente neemt maatr in de Primus van Gils Het Oud-Tilburgsch Fietsduiken levert veel entertainment op voor zowel deelnemers als toeschouwers. hede hets Spoorlaan 434a 5838 CH Tilburg Tel: 813 5323728 vvv@tllburg.nl zo- aan- ant 28Tilbur burgse IV nen aanv men 45 c Verdei regels OBSTACLE RUN Stadsbos013 is een natuurgebied in Tilburg-West. Het kenmerkt zich door weilanden, bossen en natuurschoon, tijdens de Obstacle Run staan in het gebied meer dan dertig hindernissen opgesteld, waaronder klimwanden, tijgerbanen en modderpoelen. Ze zijn verspreid over een afstand van 12 kilometer. Iedereen kan de deel nemers aanmoedigen op zaterdag 1 en zondag 2 juli. WOOHAH Dit weekend staat in het teken van evenementen en sportieve activiteiten. Op 30 juni start festival Woo Hah. Op vrijdag en zaterdag kunnen liefhebbers genieten van het internationale hiphop-festival in de Spoorzone. Artiesten als Travis Scott, Kempi en Hoods verzorgen optredens. OUD HLBUR6SCH FIETSDUIKEN De Piushaven wordt omgetoverd voor een nabootsing van het beken de programma 'Te land, ter zee en in de lucht' Er is een 40 meter lange stellage gebouwd voor Fiets 'm Erin. De deelnemers worden uitgedaagd over het water van de Piushaven te fietsen, om uiteindelijk droog aan de overkant te komen. irmatie: urg.nl/wegwerkzaamheden 11 -> riool uuutilburg.nl pro- jreid van het zo- islied iat er in !:l' in de lit jaarde ilburgse ker- Meer infon www.tilbur^ www.tilburg.nl De gen burgse neutra gen. In wordt opgew kunnei voor hi bespar tot eer Tilbt voor is subsidi voor zr pen. D ven vo een w< daalt d 50 tot Naai ne koo aparte ten. Ve ten zijr keld. S 8 kermis 2017 was woens- fricties In het centrum: van ren Is hard gewerkt om de De gemeente neemt maatregelen tegen wateroverlast door zware regen buien in de Primus van Gilsstraat en omgeving. In het gebied komt een ex tra riool, een zogeheten blauwe ader. De werkzaamheden in de straat zijn deze week begonnen. In het aangrenzende stuk Piusstraat is de aanleg al eerder gestart. Er was IE Door het vragen, is ledig besi de kunste weinig ac snelle bei te kunnei Makersfo start ging aanvrage Plannen i vana end. Wetho "Het tota steed. Ik sultaat. F enorme t periode v mogelijkf kers te or en oefeni onder de de voorst me van v stad.'' Vooral bruikgem Dit is de i Makersfo Er gaat 01 tograaf E Swarth ei RfGUlNGEN VOOR KMOERIN Aanvragen van lintje is mogelijk tot 1 juli Mensen met speciale verdiensten voor de samenleving kunnen in aan merking komen voor een koninklij ke onderscheiding. Iedereen kan ie- mand aanmelden. Verzoeken voor de 'lintjesregen' van 2018 moeten 1 juli bij de burgemees diend. De meeste ondr worden toegekend als verjaardag viert. Het is ook mogelijk om in de loop van het jaar een ver zoek in te dienen. Dat kan bij een bijzondere gelegenheid zoals een ju bileum of afscheid. Dan moet een aanvraag minstens vijf maanden voor de datum van eventuele uitrei king zijn ingediend, www.tilburg.nl/ onderscheidingen. De officiële aftrap, de klck-off van de Tilburgse dag 28 juni. Van 21 t/m 30 juli staan er 230 attr authentiek tot vernieuwend. De afgelopen jarer kermis stap voor stap te vernieuwen. De Varkensmarkt volgt in oktober. In de Sint Jorisstraat krijgen gas- en wa terleidingen eind november en be gin december onderhoud. De krui sing van de Bisschop Zwijsenstraat met de Primus van Gilsstraat en de Varkensmarkt staat voor februari en maart 2018 op de planning. Door de klimaatverandering zijn er steeds vaker felle regenbuien. Op een aantal plaatsen in Tilburg zorgt dit voor overlast. Om die aan te pak ken, legt de gemeente de blauwe aders aan. Het zijn extra rioolbuizen die zorgen voor de afvoer van regen. Deze buizen zijn groter dan de ri oolbuis voor het transport van afval water naar de rioolwaterzuivering. Het water dat de blauwe aders af voeren, gaat naar gebieden buiten de stad. Daar wordt het verzameld. Het is te gebruiken om tekorten aan te vullen in de natuur en de land bouw of voor recreatie. De werkzaamheden zijn in fasen en ze duren tot april 2018. Verkeers- hinder is onvermijdelijk. De Varkens markt gaat eveneens op de schop en de Piusstraat wordt vanaf de Steven- zandsestraat vernieuwd. Ook ande re leidingen worden vervangen, als de 'gewone' riolering. Die is gelegd in 1926. De gemeente plar nieuw groen in de lente van vol gend jaar. De stoepen en de rijbanen wor den opnieuw bestraat en er komen nieuwe lantaarnpalen. Om de hinder te beperken, zijn de aanpassingen in fasen. Als eerste was het genoemde deel van de Piusstraat aan de beurt. Daar zijn nog tot half juli werkzaam heden aan de leidingen, riolering en de bestrating. Deze week zijn de aanpassingen onnen in de Primus van Gils- at tussen de Ververstraat en de Piusstraat. Van half juli tot 7 augus tus zijn er geen werkzaamheden in het gebied. Daarna gaat de aanne mer verder in de Primus van Gils straat. de weg loopt. Verder wordt het f gramma in de Spoorzone uitgebr met acts van de Theaterkermis v; 22 t/m 24 juli. Ook nieuw zijn h mercarnaval, een eigen kermisl door Ronnie Tober en de Lazy Kermis in de Piushaven, waar bezoekers kun nen relaxen in een strandsetting. Op de Heuvel komt de gloednieu we View Tower, met een mooi uit zicht naar alle kanten van de stad. Wie culinair verwend wil worden en ondertussen ook wil genieten van een prachtig uitzicht, kan terecht bij 'Diner in the Sky'. De waaghalzen kunnen hier zelfs een bungeejump doen. Op het Besterdplein komt on der meer de Coaster XXL. Aan de Spoorlaan komt de Poseidon, een Afgesloten Vanaf dinsdag 18 juli 12 uur is het kermisterrein afgesloten voor alle verkeer. Dan starten de werkzaam- ien, zoals het verwijderen van straatmeubilair en vervolgens de opbouw van de kermis. spectaculaire wildwaterbaan met oud-Griekse uitstraling. Wethouder Erik de Ridder: "Ik ben heel blij dat we met de focus op meer beleving nu ook zien dat exploitanten met ideeën komen. Dat levert niet alleen nieuwe inzich ten op, maar ook een meer geza menlijke verantwoordelijkheid voor de kwaliteit. Deze resultaten van de nieuwe aanpak zijn een begin. Sa men met horeca, ondernemers, be woners en kermisexploitanten gaan we voor een kermis met de hoog ste kwaliteit, waar beleving centraal staat." Om de kermis te vernieuwen is er onder meer gezorgd voor meer sfeer en beleving. Zodat er in 2020 een kermis 'nieuwe stijl' in de bin- nenstad staat. Het is dit jé 450ste editie van de TilLu mis. Nieuw dit jaar is het Tirolerdorp op het NS-Plein. Dit krijgt een uit straling die vergelijkbaar is met het Oktoberfest. Het idee kwam van een aantal kermisexploitanten. Ook in de Spoorzone zijn er ver anderingen. Vorig jaar werd dit ge bied voor het eerst bij de kermis betrokken. Uit een evaluatie bleek dat bezoekers de looproute moei lijk begaanbaar vonden. Dat is nu aangepast, zodat de route over Op Roze Zaterdag 24 juni hebben Tilburg en 44 andere gemeenten verklaard door te gaan met hun inzet voor het verbeteren van de positie van lesbien nes, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders (LHBT). Hoe ze dat wil len doen, staat in het programma 'regenboogsteden'. Dat eindigt in 2017 en wordt een jaar voortgezet. Afgelopen jaren zijn veel projecten ontwikkeld voor LHBT’ers. In samenwerking met scholen, sportverenigingen en jonge renwerk worden deze projecten voortgezet en omgezet naar een structurele aanpak. Ook willen de gemeenten meer rekening houden met dit thema bij het andere beleid dat ze maken.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 8