c 'Maatwerk mag geen willekeur worden |in terrassenbeleid olumn Terrassen Olof viert negentig jaar studentenstad Tilburg Kermismiddag voor gehandicapten DAK Rondleiding natuurbegraafplaats Hilvarenbeek Ida] I Nu 15 °/<A korting1. (y 3 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 JUNI 2017 BURGSE KOERIER >n DOOR RENÉ HAANS had Jan www.peterswaans.nl bel 06 53496315 Petra Jansen I ;nd9 stoe )lof ir FOTO: Joep de Beer voeringen line zonwering 348.- 829.- 398,- 798,- 494,- i voetbalveldje >aan. Ondertus- 5 soorten dak sf certificaat irking ig. Olof r studer histori eiger collei strik ïwoon exp'* beschi aan Belar wel duurt van 14.00- rzamelen bij het parkeerplaats jraafplaats 'De Jdijk 1, 5085 NR BIJ Tilburg - Negentig jaar geleden werd net na de opening van de R.K. Han- delshoogeschool (Tilburg University) het Tilburg Studenten Corps Sint Olof opgericht. www.oloflustrum.nl iformatie over het rmans, GL: "Zoveel n, dat niet meer hel- stellen, dat is niet gelul derscheid tussen het Dv en daarbuiten. Maatwer willekeur."Veel par D66, Lokaal Tilbur men met hetzelf jkt. Er is on- Jwaalgebied ?rk geeft martijen waaronder burg en OPA, kwa- Ifde commentaar. - Afgelopen maandag vergaderde deThema- commissie Leefbaarheid. De nieuwe terrasregels kregen volop de aandacht. Stadsdag Een ander terugkerend fenomeen is de Rijjool, die 10 juli plaats zal vinden. Tijdens deze stoet gaan alle 25 disputen van Olof in opge- 1 tooide, unieke voertuigen de stad gemeen- hebben ipen. Het i de hand- Olof groeide snel, aangezien toen tertijd elke student aan de uni- versiteit standaard lid werd van de vereniging. Nu, 90 jaar later, is nog steeds een zeer actieve entenvereniging met een rijke >rie. De verenigir bestaar 1M I Opgave is mogelijk via de website van Stichting Werkgroep Recreatie Gehandicapten Gewest Tilburg: www.swrggt.nl. Aanmelding is mo gelijk voor mensen met verstande lijke beperkingen (geen leeftijds grens) en mensen met lichamelijke beperkingen (tot en met 23 jaar). Voor wie geen internet heeft, is telefonische opgave mogelijk via 013-536 61 97 (na 18.00 uur). Mail voor vragen naar info@swrggt.nl. ‘Behoud huidige situatie' De Koninklijke Horeca Nederland per brief gereageerd: "Goed verzorgde en veilige terrassen ge ven 'smoel' aan de stad.'" Horeca FOTO: Joep de Beer der is voor wie het wel en voor wie het niet geldt." Zowel Erik Blom- mestijn, D66, als Helma Oostelbos, SP, maakten opmerkingen over terrasverwarming. "Na het Parijs akkoord over energiebeleid moet een terrasverwarming op een leeg terras niet meer kunnen", aldus Blommestijn. Nederland pleit voor het behoud van de huidige situatie, zeker voor de terrassen die volgens de nieuwe regelgeving aan moeten sluiten aan de gevel van het horecabedrijf. Voor de terrassen op de Heuvel, Pieter Vreedeplein en Piusplein, is dit niet mogelijk. Ook moet er vol gens de brief duidelijkheid komen over het exploiteren van een terras tijdens evenementen. Burgemeester Noordanus: "In overleg met de horeca moet je kij ken wat je echt moet regelen. Laat ze voor de rest gewoon hun ding doen. Het zit niet in het beleid van de gemeente om terrasverwar ming actief te ontmoedigen. Het is voldoende om eenmaal per jaar met de horeca aan tafel te zitten om hun belangen tijdens evene menten in de gaten houden." Tilburg - Op dinsdag 25 juli is er weer een kermismiddag voor ge handicapten tijdens De Tilburgse Kermis. Sinds 2011 is het aantal deelne mers aan deze middag fors toe genomen. Vorige jaar waren dat er 1260, een nieuw record. De or ganisatie van de gehandicapten middag is in handen van Stichting Werkgroep Recreatie Gehandicap ten Gewest Tilburg. Tijdens de ge handicaptenmiddag is de kermis gewoon geopend, maar stellen de exploitanten hun attractie ook chikbaar voor de deelnemers de gehandicaptenmiddag, ingstellenden dienen zich vooraf aan te melden. Tussen 12.30 uur en 13.00 uur worden de deelnemers bij diverse horecaza- sen kunnen de ouders op het fes- tivalterrein een drankje drinken en een hapje eten met de studenten van Olof. Voor alle studenten vormen de open feesten op 13 en 18 juli de hoogtepunten. Hierbij zullen gro te artiesten optreden en komen studenten uit heel Nederland sa men om 90 jaar Olof uitbundig te vieren. Kijk op v voor meer inf programma. Vergeet de kleding, schoe nen en mobieltjes, de liefde van de Tilburgse shopper gaat tegenwoordig door de maag. Sneakerzaak eruit, snackbar erin. Dure, heren kledingzaak failliet? Kom maar op met dat hippe lunchcafeetje. De Tilburger eet en drinkt tot hij erbij neervalt. Voorlopig lijkt aan de opmars van de horeca nog geen einde gekomen. Zelfs bij de boekhandel eet je tegenwoordig gewoon een tosti tijdens het lezen van de nieuwste Youp. Het wijntje bij de kapper wordt alleen nog door de wet tegengehouden. Horeca is dus hot. En ik geef toe: als je op een zomerse dag over het Radiopleintje of de Korte Heuvel fietst, zien die volle terrassen er erg gezellig uit. Maar toch wringt het. En niet alleen bij mij, ook de gemeente legt de horeca-ondernemers nu het vuur aan de schenen door nieuwe terrasregels op te leggen. En die zijn hard nodig. Want tegenwoordig doe je als voetganger in zo mer én winter een letterlijke stoelendans tijdens je wan deling door het centrum. Geef de café-uitbatér een vinger en hij pakt meteen je hele hand. Of liever gezegd: de hele stoep. Bovenaan de ergernissen- lijst staat het terras van de Italiaan op het Radioplein tje. Een dagelijkse wirwar van tafels, stoelen en rijen wachtenden. Waar blijven de fietsers en voetgangers? Maar laat de gemeente nou net hier geen mogelijkhe den zien om in te grijpen. Dat kan pas over 3 jaar, als de restauranteigenaar de terrasvergunning opnieuw moet aanvragen. Tot dan is het uitkijken geblazen. Zou Erik de Ridder daar soms elke avond gratis mogen eten? Ironisch is wel dat de nieu we regels zijn uitgelokt door enkele horeca-onder nemers die duidelijkheid wilden. Ofwel: de te-ambtenaren gewoon, zitten slaf beleid is er dus. Nu having nog... Terrasverwarming Hans Smolders, LST, brak een lans voor de eigen horeca om die voor rang te geven tijdens de kermis en andere evenementen. "Zeven eve nementen en dan je eigen terras niet kunnen runnen, is een zwaar wegend punt." Evelien Kosterr uitzonderingen, door. De route loopt van de St. Oloflaan via de universiteit naar de binnenstad. Daarnaast wordt op 14 juli in sa menwerking met de Johan Ste- kelenburg Stichting een stadsdag georganiseerd, waarbij alle inwo ners van Tilburg aan kunnen slui ten. Overdag is er in samenwer king met de Zonnebloem een leuk programma voor ouderen. Voor de kinderen zijn er onder andere springkussens, een en een midgetgolfbé Duidelijk kader Om recht te doen aan alle verschil lende belangen en het verande rend gebruik van terrassen, is het terrasbeleid geactualiseerd. Met het terrasbeleid wil het college voor ondernemers,’ omwonenden en gebruikers een helder en dui delijk kader bieden. Het moet pas sen in deTilburgse cultuur waarbij ondernemers daar waar mogelijk vrijheid van ondernemen krijgen. Er wordt een beroep gedaan op de -en verantwoordelijkheid. Het llege wil niet meer regelen dan ikt noodzakelijk is: voor het be waken van de openbare orde en veiligheid, de vormgeving en uit straling in de stad en de beper van overlast naar de omgevinc De brief van Toine van Corven namens De Burgerij, werd me nigmaal genoemd. Hij stelt: "Het adagium 'gelijke monniken, ge lijke kappen' is volgens ons ver te zoeken. Waarom moet voor het Dwaalgebied een horécabeleid gelden dat zeer sterk afwijkt van gevoerd horecabeleid in andere woonbuurten buiten het horeca- concentratiegebied? In feite komt het nieuwe beleid neer op: in het Dwaalgebied mag vrijwel niets." Haenen, PvdA: "Het doel van de notitie is een duidelijk kader te esbeek - Aanstaande zondag 2 juli is er de maandelijkse rondleiding op de natuurbegraafplaats op Land goed De Utrecht. Iedere keer komt een actueel natuurthema aanbod. Dit maal is dat'bloeiende kruiden'. Afgelopen zaterdag vierde de na tuurbegraafplaats de langste dag. Theatergroep De Kwekerij verzorg de een voorstelling in natuurthea- ter'Bij het ven'. _ing viert dit negentig jarig bestaan groots. Een deel van de bouwhal op bedrijventerrein Kraaiven wordt omgebouwd tot lustrumterrein. Hierop worden in de periode van 8 tot en met 23 juli allerlei activiteiten georganiseerd, variërend van een bingo voor ou deren tot grote studentenfeesten. ken ontvangen met een drankje. Daarna kunnen zij tussen 13.00 en 16.00 uur op eigen gelegenheid de deelnemende kermisattracties bezoeken op het kermisplein waar ze zijn ingedeeld. Voor vervoer naar en van de kermis dienen de deelnemers zelf zorg te dragen. De zon schijnt deze week zo'n 17 uur per dag. Licht is belangrijk voor de natuur, voor het leven. In deze tijd van het jaar genieten we dank zij het licht extra van alle kleuren en geuren van de bloemen om ons heen. Het lijkt daarom een mooi moment om deze zondag stil te staan bij de bloeiende kruiden. Tijdens de rondleiding is er alle gelegenheid om uw vragen te stel len rond een groene uitvaart. Na afloop wordt er koffie gedronken. Voor mensen die slecht ter been zijn staat een elektrische terrein wagen klaar. De rondleiding i 15.30 uur. Ven TinyHouse nabij de van Natuurbegrr Utrecht', De Scheic Esbeek. Meer informatie: www.nbpu.nl, tel. 013-2032175.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3