^Qilburg in Bedrijf Sfe UsA SCO JUS lidus 'Dinner in the Sky'tijdens Tilburgse kermis Vrijwilligers Tilburg helpen honderden mensen met luisterend oor /ers Mystery Jackpot in Holland Casino Eindhoven Maakt Tilburg nog een referendum mee? 5? ibor ’RJCt Jos W. Simons Piano- en Orgelhandel viert eeuwfeest s 21 -BURGSE KOERIER kBURGSE KOERIER DONDERDAG 22 JUNI 2017 DOOR RENÉ HAANS petris SSIA TOTO; Corde Groot Geert Simons elioforrn* HISTOM ren y» wil vooral jren en niet ECHO» )00 in TILBURG -Het familiebedrijf Jos W. Simons Piano- en Orgelhandel B.V. aan de Goirkestraat in Tilburg bestaat in 2017 honderd jaar. a btw). Dinner in the Sky is op de ker mis te vinden op de Burgemeester Brokxlaan. Dinner in the Sky is een idee van Tilburg - Afgelopen maandag vergaderde de Thema- commissie Bestuur. Een van de agendapunten was een wijziging van de referendumverordening. onbelangrijke zaken, als een pra- tje over de heg waarin ik de rol van buurman vervul. Soms met men sen die al dagen niemand hebben gesproken en gewoon even hun verhaal kwijt willen. Maar ik luis ter ook naar de worstelingen van het leven." Ben jij iemand die goed kan luis teren en heb je interesse in je het Belgische bedrijf Benji-Fun. Meer informatie: www.bonheurhorecagroep.nl/dinnerinthesky Paplepel Geert Simons kreeg het vak met de paplepel ingegoten van zijn va- over. Sinds een aantal jaren zijn we zelf ook erkend leerbedrijf en leiden we nieuwe generaties vak mensen op. Nu zijn we als bedrijf toe aan een volgende uitdagende stap, waarbij de geschiedenis zich in feite herhaalt. Dat is mooi." ‘Een bijzondere mijlpaal die we bewust vieren", vertelt Geert Si mons. Hij vormt de derde genera tie die leiding geeft aan het bedrijf. 'Bovendien verhuizen we naar een nieuwe locatie aan de Kraaiven- straat 25-11omdat we ons weer volledig gaan richten op het stem men en repareren van piano's en vleugels. Daarmee keert Simons weer terug in de voetsporen van grootvader. "Ik ben trots dat ik zijn passie voor dit ambacht heb ge ërfd. Opa startte 100 jaar geleden met het stemmen en repareren van piano's en vleugels. Ik wil te rugkeren naar die roots, zodat ik me meer kan focussen en mijn vakmanschap kan benutten. We stoppen dus bewust met de ver koop van piano's en we hebben een werkplaats gevonden waar we ons volledig kunnen toeleggen op het stemmen en repareren van pi ano's en vleugels. De komende tijd houden we daarom uitverkoop." bij de vrijwilligers van de anonie me hulplijn Sensoor. De vrijwilligers van Sensoor voe dagelijks (24/7) bijna 1.0( gesprekken. Alles wat er zich een mensenleven voordoet, komt voorbij aan de telefoon, chat en mail, leder gesprek is dan ook an ders. Vrijwilliger Dirk vertelt: "Een gesprek gaat vaak over schijnbaar Onderzoek Begin 2016 is een verzoek in gediend door inwoners tot het houden van een raadgevend refe rendum over het raadsbesluit ge- biedsontwikkeling Stadhuisplein. Uiteindelijk heeft het referendum niet plaatsgevonden. Het college kreeg de opdracht met een raads voorstel te komen tot aanpassing van de Referendumverordening. André Krouwel, politicoloog van de VU, zegt in zijn onderzoek: "De traditionele instrumenten zijn voor een referendum nog steeds nuttig en zelfs noodzakelijk, maar behoeven wel aanpassing aan de houdingen van burgers en tech nologieën van deze tijd." Op 3 juli komt het voorstel terug in de raad. diept je in thema's die veel voor bij komen. Je luisterdiensten kun je flexibel inplannen en thuis werken is mogelijk. Aanmelden voor de training kan via www. sensoor.nl/vrijwilligerswerk. Je kunt ook vrijblijvend langsko men op de informatieavond op 4 juli. Meld je daarvoor aan via tilburg@sensoor.nl Voorstel is om het raadplegend re ferendum, georganiseerd door de raad, af te schaffen. Het raadgevend referendum, aangevraagd door bur gers en niet bindend, kan behouden blijven. De drempel voor het organi seren van een raadgevend referen dum gaat wel omhoog. der en opa. "Wij woonden vroeger naast de zaak. Als 6-jarig jongetje had ik in de werkplaats ai mijn ei gen werkbank. Daar prutste ik met mijn gereedschap. Ik vond het zo leuk, dat ik na de detailhandel- school op advies van mijn vader in Duitsland de kneepjes van het vak ging leren. Na een gespecialiseer de opleiding werkte ik in fabrieken van grote namen als Schimmel, Ibach en Grotrian Steinweg. Daar na ging ik onder meer met de be kende zanger Udo Jurgens mee op tournee als pianostemmer. Een mooie tijd, waarin ik mijn passie voor de muziek, piano's en vleu gels verder ontwikkelde. In 1980 kwam ik in de zaak van mijn vader en in 1992 nam ik deze uiteindelijk Uitverkoop Zoals gezegd staat er binnenkort een verhuizing gepland."Dat bete kent dat we een flinke uitverkoop houden met 50% korting op de he le winkelvoorraad. Een mooie kans voor liefhebbers of voor scholen en andere instellingen om nu dan toch die gedroomde piano aan te schaffen" stelt Simons. "Iedereen is van harte welkom een kijkje te ko men nemen in onze winkel". Tilburg - Tijdens de Tilburgse ker mis, op Roze Maandag 24 juli, biedt Bonheur Horeca Groep 22 gasten een speciale culinaire er varing met het pop-up concept Dinner in the Sky. Na ruim 10 jaar en bezoeken aan wereldsteden als Parijs, Sydney, Kaapstad, Londen en Las Vegas komt Dinner in the Sky voor het eerst naar Nederland. Dineren op 50 meter hoogte aan een kraan levert de deelnemers prachtige vergezichten op over de kermis, Tilburg en verre regio. Tim Wijdemans, directielid van Bonheur Horeca Groep: "Je zit ste vig vast in een achtbaanstoel. Ie dereen zit naar binnen toe gericht, in het midden is een plek waar het keukenteam zijn werk kan doen. Op Roze Maandag zal de kraan van Dinner in the Sky viermaal op en neer gaan." Tussen 14.00 en 22.00 uur wordt aan de dinertafels een gastronomisch 5-gangen diner be reid door cuisinier Ralph Blaaken- burg van Auberge du Bonheur. De prijs bedraagt 175 euro (exclusief Drempel Het voorstel tot verhoging van de drempel tot 1345 handtekenin gen was ook voor veel partijen een punt van kritiek."In de nieuwe verordening wordt ieder kapstokje gebruikt om een raadgevend refe rendum tegen te houden. Alleen maar een stem uit kunnen bren gen op het stadskantoor is in het voordeel van het stadsbestuur," aldus Van Aarle. Linda Oerlemans, VoorTilburg:"Wij willen de mening van deTilburgers meenemen in de besluitvorming, wij willen niet aan de noodrem trekken."Jan van Beur- tilburg - Sensoorlocatie Tilburg is hard op zoek naar nieuwe luister- helden voor het vrijwilligersteam. Een luisterend oor verzacht pijn, geeft inzichten en kan zelfs levens redden, leder mens heeft wel eens zo'n begripvol luisterend oor nodig, maar het lijkt een schaars «savers optical Group.M goed te worden. Steeds meer ui», öfli mensen komen hiervoor terecht Noodrem Stefanie Vata, D66: "Volgens de burgemeester is het referendum de noodrem van de burger, maar de noodrem wordt afgezwakt door de manier waarop de burger moet reageren. Een noodrem moet bin nen handbereik zijn." Burgemees ter Noordanus: "De burgerbetrok kenheid kan ook op een andere manier gebeuren, zoals wij heb ben laten zien met de perspectief- nota. Maar we zijn er nog niet. Het college ziet het referendum als een noodrem, die je niet lichtvaardig in moet zetten." eindhoven - Holland Casino Eindho ven helpt u graag op weg met een bijzondere Mystery Jackpot, die ge vuld is met mooie prijzen. Speel mee op de speelautomaten en win één van de 280 Mystery Jackpots: een unieke lederen card protector plus minimaal 25,- speelgeld. Heeft u een Favorites Card waar u mee speelt én wint? Dan wordt uw speel geld verdubbeld en voor VIPS zelfs verdriedubbeld. Bovendien krijgt u een uitnodiging voor de winnaars- avond. Daarmee maakt u kans op geldprijzen van €2.500,-, €5.000,- én liefst 10.000,-. De prijzen worden via een tombolatrekking op de win- naarsavond uitgegeven. Deze avond wordt gehouden in Holland Casino Eindhoven op dinsdag 18 juli. Memorabele dag Voorstanders van het referendum kregen als eerste de kans zich uit te spreken. Frans van Aarle, Lokaal Tilburg, "Het is vandaag een me morabele dag; ik heb even over wogen om een zwart pak aan te trekken om het referendum ten grave te dragen. Lokaal Tilburg had niet zozeer problemen met afschaffen van het raadplegend referendum, maar wel met het in perken van het democratisch recht van burgers om invloed uit te oefe nen en mee te praten. medemens? Dan komt Sensoor Tilburg graag met je in contact. Je wordt voor dit zinvolle werk goed getraind en begeleid door beroepskrachten. Je traint met een enthousiast vrijwilligersteam en krijgt persoonlijke begelei ding. De nieuwe training start 15 en 16 september. Je oefent gespreksvaardigheden en ver- den, OPA: "Het college beren de weg opsture zo'n hele kleine beren. Wij hebben aan de Tilburgers een goede part ner om besluiten te nemen." Ir n o x f O

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 37