OREL J.T Bella Italia 10 romantische steden in Europa o ij M ndtent Welk deel van Italië'proeft'u het liefst? uqauuozjnai)! 1. Dubrovnik 6. Florence 2. Venetië 7. Parijs 3. Porto 8. Praag 4. Rome 9. Barcelona 5. Wenen 10. Boedapest De vele gezichten van dit land ma- ken Italië perfect voor elk type vakantie ganger op zoek naar natuur, plezier, rust of ontspanning. Van pittoreske vissersdorpjes tot aan kuststeden met resorts en dagstranden. En uiteraard geniet u van de Italiaanse keuken! Van noord naar zuid, van oost naar west, het hele land laat u kennis maken met verschillende culturen en tradities. Of het nu korte stedentrips naar bijvoorbeeld Rome, Milaan of Florence zijn, of dat u Sicilië, Sardinië, Toscane of de Amlafikust bezoekt. Het is hier gewoon genieten. De wereldberoemde Italiaanse meren staan bekend om hun onvergelijkbare schoonheid en elk meer heeft haar eigen kenmerken. Het Garda- meer, Lago Maggiore en het Comomeer zijn ideale bestemmingen voor wat tijd in de zon en om te genieten van de prachtige natuur. 'De Parel van de Adriatische zee'. Het is er uitzon derlijk mooi. Het centrum van deze stad is één van de best bewaarde historische steden ter wereld. Een lust voor het oog. Vaar hier met een gondel door de vele kanalen en struin hand in hand door de smalle steegjes. De stad, die aan de rivier de Douro is gevestigd, is één van de oudste toeristische steden ter wereld. Bewonder het sprookjesachtige uitzicht over de oceaan onder het genot van een glaasje port. Een stad die u de adem doet benemen, vol met geschiedenis, pracht en praal. En voor romantiek moet u toch echt bij deTrevifontein zijn. Paleizen gebouwd in barokstijl, kunst van wereld niveau. Maak een ritje in een Weens flater, een ouderwetse koets of geniet samen van een prach tig uitzicht over de stad vanuit het Prater, een reuzenrad uit het jaar 1897. Te midden van de heuvels van het Italiaanse Toscane vindt u het prachtige Florence. Maak een wandeling over de kleurrijke Ponte Vecchio of zoek de rust op in de groene, heuvelachtige Lush Boboli Gardens. Je kunt er wandelen door het charmante Park Güell en ontdek het oude centrum van de stad, 's Avonds proeft u de Spaanse tapas langs de kust. Een stad vol met geschiedenis, kunst en architec tuur. De Donau-oevers zijn bijzonder mooi. Het wordt hier ook wel 'het Parijs van het Oosten' genoemd. 'De stad van de Liefde". Wandel langs de Seine, kijk naar de flikkerende lichtjes van de Eiffeltoren en breng een bezoek aan de Sacré-Cceur. Omschreven als'de gouden stad'of de kroon van de wereld'. Naast veel historie, biedt het oude centrum ook een rijkdom aan cultuur. ^.4 7£) 'yflJUWOO

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 29