L De mooiste kerk van de Algarve Luxe Vakantie Algarve a st Minute naar de Gouden strand- vakantie in Portugal De robuuste rotspartijen van de Algarve Naast zandstranden is ook de grillige kustlijn van de Algarve een bezienswaardigheid op zich. Maak eens een tocht langs de steile kliffen en robuuste rotsen van Praia da Marinha. Hier vind je kliffen en rotsfor maties in allerlei geeloranje kleuren. De contrasterende blauwe Atlantische Oceaan maakt van het hele plaatje een kleurexplosie. Wandel al klimmend rond in dit bijzondere stukje natuur tijdens een actieve vakantie in Portugal. vakantie nutes Ontspan op de vele gouden zandstranden aan de Atlantische Oceaan of maak kennis met de imposante rotsformaties van Praia da Marinha tijdens een strand- vakantie in de Zuid-Portugese streek de Algarve. Ervaar hoe kleurrijk een vakantie in de Algarve is, ook op cultureel gebied. Bezoek het authentieke centrum van vissersdorp Albufeira of vergaap je aan de kleurrijke bootjes van Praia dos Pescadores. Even weg van de massa en in de watten gelegd worden? Geen probleem tijdens een luxe vakantie in de Algarve. In deze Portugese regio voelen strandliefhebbers zich de koning te rijk met een prachtige kustlijn voor de deur. Deze wordt gekenmerkt door enerzijds brede, gouden zand stranden en anderzijds imposante rotsformaties met kleine zanderige baaitjes. Een van de mooiste stranden van de Algarve is Praia de Marinha, een ware kleurexplosie. Vanaf Salgados staat u hier binnen 20 minuten. Wilt u iets actiefs doen, bijvoorbeeld een golf balletje slaan? Dan kunt u terecht bij een van de golfclubs in Albufeira, zoals'Balaia Golf'. Als u meer van de cultuur bent, kunt u bijvoorbeeld naar Paderne afreizen. Hier wachten de ruïnes van een Moors kasteel op een heuveltop. Terug in het hotel van TUI in Olhos dAgua kunt u nog een strandwandeling maken op het mooiste strand van de Algarve voordat u zich uitdost voor het a la carte diner. Wil je tijdens een vakantie in de Algarve op de culturele en culinaire tour? Dan is hoofdplaats Faro, op een half uurtje rijden van Albufeira, een echte must see. Kenmerkend voor deze stad zijn de spierwitte huizen en het prachtige historisch centrum. Het culturele hart van de stad vind je in het middeleeuwse 'Cidade Velha' met zijn vredige steegjes en de barokke kerk Igreja de Nossa Senhora do Carmo. Strijk daarna neer op een sfeervol terras in de achterstraatjes van Quarteira. Een streekgerecht als kip piri-piri smaakt hier op zijn best tijdens deze zonvakantie in Portugal. iIFly zonvakanties! '0 Jaar Ervaring. idviseertSolBjc ster! sten Zon, strand, indrukwekkende rotsformaties, intieme baaien en cultuur: zo valt een vakantie in de Algarve het beste te omschrijven. De warme zomers en milde winters maken deze Portugese zuidkust het hele jaar geschikt als vakantiebestem ming. De gouden zandstranden aan de Atlantische Oceaan nodigen uit om de hele dag te zonnen, bijvoorbeeld in Albufeira. Hier beleef je de authen ticiteit van oude, witte vissershuisjes in combinatie met het gezellige en levendige centrum. Vanaf hier wandel je zo naar het naastgelegen Praia dos Pescadores, met zijn keur aan gekleurde vissers- bootjes. Boek een hotel of appartement in Albu feira bij TUI en de kustlijn van de Algarve lacht je al vanaf het kamerraam toe. ingstosten Op familievakantie met kinderen? Dan is het vakantiepark van TUI in Carvoeiro heel geschikt met zijn drie buitenbaden en grote speeltuin. Doordat het park ruim is opgezet heb je alle rust voor je Portugese siësta. Gelegen op een klif word je 's morgens wakker met uitzicht op zee en vanaf hier ligt Praia da Marinha, een van de mooiste stranden ter wereld, op steenworp afstand. De gouden stranden zijn name lijk omgeven door unieke rotsformaties. Ideaal om 's avonds nog eens terug te keren voor romantische sferen in het mysterieuze maanlicht. Wie de binnenlanden van de Algarve en de schil derachtige dorpjes vol historische bezienswaardig heden wil ontdekken, kan tijdens een vakantie naar de Algarve afreizen naar Almancil. Bezoek hier bijvoorbeeld eens de - volgens velen - mooiste kerk van de Algarve: de Sao Louren^o dos Matos kerk, op een half uurtje rijden van Albufeira. Bijzonder aan deze barokke kerk uit de 18e eeuw is de koepel. Kijk goed en zie hoe de blauw-witte panelen het leven van de heilige Louren^o uit- beelden. Boek ook een Last Minute vakantie naar de Algarve en vlieg deze zomervakantie naar de Portugese zon!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 25