w ijknieuws I N 'Ratjetoe and Friends' oord Korenfestival in Oisterwijk Bink Tilburg is CarXpert H Jonge Socialisten Derde dag van het nieuwe Wagnerplein Uitnodiging informatiebijeenkomst 'Polenhotel' valt verkeerd )INGS CT"=F Mb DONDERDAG 22 JUNI 2017 13 TILBURGSE KOERIER ILBURGSE KOERIER zondag 25 juni \loordraad geen'excuustruus'' iek en ni bij blijx www.peterswaans.nl bel 06 53496315 NDE fort 56 57 tilburg - Een uitnodiging voor een informatiebijeen komst over de geplande logiesvoorziening voor arbeidsmigranten en expats in Tilburg Noord viel niet bij iedereen in goede aarde. DOOR RENÉ HAANS Kwetsbaar De wijkraden ontraden de vesti- dat alle moeten baar ssen en x200cm een suikerspinkar hele assortiment jb-amusementnl ïrmus&DeJong >73-62215221 gscollectief.nl de koren. Elk koor treedt die dag tussen 12.00 en 17.30 uur drie keer op. Het Korenfestival Oister wijk opent spectaculair met een gezamenlijke vertolking van het Oisterwijkse volkslied. Het Linde- plein in het Oisterwijkse centrum is die zondag het decor voor de 31ste editie van het jaarlijkse Biermatinee. Zowel Korenfes tival als Biermatinee zijn gratis toegankelijk. van Cinecitta en dan is het heel praktisch om de avond daar te or ganiseren. Ik veronderstel dat het aan jullie is om te bepalen of jullie aanwezig willen zijn." U kunt bij BinkTilburg terecht voor verkoop en onderhoud van alle merken nieuw en gebruikte auto's, maar ook onder andere APK en airco service. Tevens voor mobili- teitservice (pechhulp) voor heel europa. Bink is gevestigd in de Winkler Prins straat 30 Tilburg, (013) 54 201 43, info@binkauto.nl/www.binkauto.nl ADV Autobedrijf Bink in Tilburg is 1 juni begonnen als CarXpert. Dit is een universele serviceformule voor het onderhoud en service in de ruimste zin van het woord van alle merken auto's. Waarom? Na jarenlange ervaring als onder andere Daihatsu en MG Rover dea ler hebben wij besloten vanaf 2011 alle merken auto's te verkopen en te onderhouden en daar hoort ook een bredere kennis bij. CarXpert is een hoogwaardige serviceformule die ons helpt op het gebied van nieuwe technieken en kennis en de scholing die daarbij hoort, ook voor de toekomst. De auto van nu is nu eenmaal totaal anders dan 10 jaar terug", aldus Manfred Bink. "De combinatie van het familie bedrijf Bink in combinatie met CarXpert die ons ontzorgt'op een- Keuze locatie Gabi Stoffelen van Pouderoyen Compagnons, dat zich onder an dere bezighoudt met planontwik- keling, stelt: "Voor de informatie bijeenkomst hebben we ervoor gekozen om de direct omwonen den uit te nodigen, de wijkraden, WonenBreburg, de raadsleden van de commissies Leefbaarheid en Vestigingsklimaat, een aantal ambtenaren en wethouder Jacobs. Het is geen strategie om de avond in Cinecitta te organiseren. Paul Vermee, ondernemer, is eigenaar Onbegrijpelijk Hans Smolders, LST: "De infobij- eenkomst wordt georganiseerd in de horecazaak van initiatiefnemer Paul Vermee in het centrum, ter wijl dat natuurlijk in Noord had ge moeten. Nu wordt het een thuis wedstrijd voor Paul Vermee zonder veel betrokken omwonenden, on begrijpelijk! De gemeente lijkt niet onafhankelijk als tij de brief onder tekent samen met initiatiefnemer en ook de bijeenkomst niet in MFA De Symfonie of elders in Tilburg Noord wil organiseren." Tilburg - Op zondag 25 juni organi seert winkelcentrum Wagnerplein voor de derde keer een dag met activiteiten voor jong en oud. De activiteiten zijn op het parkeerter rein voor AH en in het winkelcen trum. Het programma duurt van 12.00-17.00 uur. De winkels zijn deze dag geopend vanaf 12.00 uur. Iedereen is van harte welkom en mag gratis deelnemen aan de activiteiten. Er zijn workshops en dans- en muziekoptredens o.a. rapper Junior en er is een meet greet met The Minions. Daarnaast is er een schminkterras in het win kelcentrum (plein Emté), vereni- gingenmarkt, panna voetbaltoer nooi op het parkeerterrein voor AH. Voor de sportieve gasten zijn er verder demonstraties kickbok sen en freestyle voetballer Nassar El Jackson laat zijn skills zien. Niet alleen de uitnodiging voor de bijeenkomst op 26 juni in Cinecit ta, maar ook de verspreiding van de brief was aanleiding tot irritatie. Harrie Meeuwesen, voorzitter van de Noordraad, stelde in een brief aan zijn medebestuursleden:"lk wil voorstellen dat wij als wijkraad niet aanwezig zullen zijn als de kring van belanghebbenden niet wordt uitgebreid tot de bewoners van de flat Moleneind, een deel van de Si- beliusstraat, de Locatellistraat, de Vivalidistraaten hetVerdiplein. Het uitnodigen van slechts de wijkraad en de woningbouwcoöperatie is voor mij niet voldoende. Ik wil niet gebruikt worden als 'excuustruus'. Bovendien stoort het mij belanghebbenden de reis maken naar het centrum." Kalverstraat Eind vorig jaar zijn de wijkraden van Tilburg Noord geïnformeerd over het plan om een accommo datie te bouwen voor de huisves ting van arbeidsmigranten in de Kalverstraat. Het gaat om de reali satie van een groot, tijdelijk (maxi maal 10 jaar) logiescomplex van 96 tweepersoonskamers verdeeld over twee verdiepingen. De ge meente staat hier positief tegen over, maar de wijkraden in Noord denken hier anders over. Koor uit Tilburg. Het festival vindt plaats in MFA De Poorten, Hasselt- straat 194 in Tilburg, en duurt van 12.00-17.00 uur. De zaal gaat open om 11.00 uur. Het evenement ein- jt met een grote finale, waarbij drie koren de middag gezamen- afsluiten. De toegang is gratis. oisterwijk - In Oisterwijk vindt op zondag 2 juli de eerste edi tie plaats van het Korenfestival, georganiseerd door levensliede renkoor De Molenzangers. Zo'n achttien Nederlandse koren met smartlappen, levensliederen en shanty's (zeemansliederen) op het repertoire, hebben zich aan gemeld voor het festijn in het Oisterwijkse dorpshart. Daar bieden zes podiums plaats aan ging van een dergelijke accom modatie. De omgeving van de Kalverstraat en de wijken Stok- hasselt en Vlashof zijn bijzonder kwetsbaar geworden. Er is in de loop der jaren veel van het gebied in Tilburg Noord gevraagd, vooral ten aanzien van de lagere-inko- mensgroepen en groepen met een migratieachtergrond. De grens aan flexibiliteit en mentaal opvangver- mogen is volgens de Noordraad bereikt. Harrie Meeuwesen gaf in een telefonische reactie aan wel aanwezig te zullen zijn bij de in formatiebijeenkomst. Spreekbuis van alle belanghebbenden wilde hij zeker niet zijn, daarvoor zal de groep belanghebbenden breder getrokken moeten worden. Tilburg - Op zondag 25 juni orga niseert het koor Ratjetoe voor de negende keer een festival onder de noemer Ratjetoe and Friends. Dit jaar nemen deel aan het festival meidenkoor WoestGenoegen uit Hank, smartlappenkoor "Uit Volle Borsterï'uit Dussen en Ratjetoe- aantal gebieden is nodig voor de toekomst om de kennis en het ni veau up to date te houden. Iedere monteur wordt op zijn niveau ge test en bijgeschoold waar nodig. Wij zijn heel ons leven al een zelf standig autobedrijf en dat blijft ook zo" vervolgt Manfred Bink. Maar CarXpert zorgt dat wij op het gebied van techniek en nieu we ontwikkelingen bij blijven. Tilburg - De Tilburgse student Twan Wilmes (21) is afgelopen weekend herkozen in het bestuur van de Jonge Socialisten in de Pv dA (JS). Dat gebeurde tijdens het Voorjaarscongres van de Jonge Socialisten. Ook Lodewijk Asscher en Hans Spekman waren te gast op het congres in het Kolping- huis in Nijmegen. Wilmes was het afgelopen jaar penningmeester bestuurslid afdelingen binnen het landelijk bestuur van de Jon ge Socialisten. Komend jaar be kleedt hij opnieuw deze functie. Wilmes was een tijdje geleden in het nieuws toen hij flyers uitdeel de in Amsterdam Nieuw-West als reactie op de eerder uitgedeelde homohaatflyers. De JS is de politieke jongerenor ganisatie die verbonden is aan de PvdA voor jongeren van 12 tot en met 28 jaar. Met bijna 2000 leden is de JS één van de grotere politie ke jongerenorganisaties in Neder land. De Amsterdamse Lieke Kui per (23) is vorig jaar voor twee jaar gekozen tót voorzitter van de JS. i Sarah's, ikerspin

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 13