Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Werkzaamheden aan wegen Gemeente wil stadion !L Apparatuur voor veiligheid Korte Heuvel i Reeshof Gemeente start met proef om anoniem te solliciteren 5: Jinig samen in de woners te stimu nier kunnen ze ing verbeteren. aan Willem II verkopen Foto gemeente Tilburg. Het Willem ll-stadion. (Foto gemeente Tilburg) nheden F www.tilburg.nl/fiets rk De Korte Heuvel. (Foto gemeente Tilburg) Fiets stallen? Heuvel Katterug Concertzaal Pieter Vreedeplein Stappegoor Ringbaan-Noord Tot eind juli verplae delen fiets- en voet Havendijk-Zuid e.o. Tot half september in fasen herin richting, evenals in Vendeliersstraat e.o. aatsen leidingen op atpad. Europalaan Herinrichting in fasen tot eind juli. Korvel Tot half oktober in fasen vervanging leidingen, evenals in Sint Anna. Kruizemuntweg Herinrichting tot eind december, evenals in Valeriaanhof en Papaver- Mendelssohnstraat Tot eind november herinrichting en vervanging leidingen, evenals in Ru- binsteinstraat. Magazijnstraat Rijbaan versmald maar tweerich tingsverkeer blijft gehandhaafd. Reitse Hoevenstraat Tot 31 juli aanleg vrijliggend fietspad tussen Wandelboslaan en spoor. Primus van Gilsstraat Werkzaamheden riolering in fasen tot april 2018, evenals in deel Pius- straat en Varkensmarkt. Wethouder van lerlantstraat T/m 23 juni herinrichting tussen Weth. Baggermanlaan en parkeer terrein Aabe. Inwoners die bij de gemeente willen solliciteren, kunnen dat anoniem doen. Het is niet nodig om in het cv naam, leeftijd, burgerlijke staat en geslacht te vermelden. Het gaat om een proef tot eind 2017 voor drie gemeentelijke afdelingen. Door werkzaamheden zijn wegen he lemaal of deels afgesloten. Meer in formatie: Coördinatiepunt Wegge bruik, tel. 549 55 32. Internet: www. tilburg.nl/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. Slecht weer kan leiden tot wijzigingen. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer Rosmolen, Spoorzone, Stadhuisplein, Stappegoor en Wag- nerplein. Volledig overzicht staat op internet. In 2018 herinrichting T. van Aquinostraat De Thomas van Aquinostraat krijgt volgend jaar een opknapbeurt. Ook een aantal straten in de omgeving gaat dan op de schop. De gemeente verbetert de verkeersveiligheid, het parkeren, de bestrating, de riolering en het groen. De nutsbedrijven ver vangen de gasleidingen. De aanpas- singen'zijn gespreksonderwerp tij dens twee inloopbijeenkomsten op 21 juni, van 15.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 20.30 uur. Belangstellen den kunnen dan terecht in de Ton- gerlose Hoef aan de Reitse Hoeven straat 129. Medewerkers van de ge meente geven een toelichting. Er is een tekening van de plannen te be kijken. Nieuwe website voor Sportbedrijf gemeente Het Sportbedrijf van de gemeen te heeft een nieuwe website: www. sportintilburg.nl. Alle openingstij den en tarieven zijn er te vinden. Voorheen stonden die apart ver meld op de gemeentelijke websi te www.tilburg.nl. Vanaf nu kan ie dereen op de nieuwe site binnen een paar seconden de juiste infor matie lezen. De site bevat gegevens over gemeentelijke sport-accommo- daties en over diverse gesubsidieer de projecten. De nieuwe URL is ook via smartphones en tablets goed te raadplegen. Meer dan de helft van de site-bezoekers bekijkt die met een mobiel apparaat. Meer infor matie: www.sportintilburg.nl. Tivolistraat Tot begin oktober herinrichting in fa sen. Schoenerstraat krijgt opknapbeurt in herfst De Schoenerstraat krijgt naar ver wachting in oktober een opknap beurt. De gemeente richt de straat in als 30km-zone. De rijbaan en trot toirs worden vervangen, net als een deel van de riolering. In de straat komen nieuwe bomen. Op 20 juni van 18.30 tot 20 uur is er een infor matieavond bij het Projectbureau Piushaven aan de Piushaven 3 - 02. Medewerkers van de gemeente be antwoorden vragen. Op het voor malige Cementbouw-terrein aan de Schoenerstraat begint deze zomer de uitvoering van het plan Stadska de. Een projectontwikkelaar bouwt hier veertig woningen, zowel huizen als appartementen. stadion kan Willem II BVO ook het exploitatiemodel voor wat betreft inkomsten versterken. De komen de maanden wordt het voornemen tot verkoop van het stadion en mo dernisering verder uitgewerkt naar een definitief voorstel. Voor het eind van dit jaar wordt dit voorge legd aan de gemeenteraad. ijen. jk als wijkbewo- vrijwilliger de bij wijkbewoners te brengen en in resse? Stuur een rgiedeblaak.nl. ie rijksoverheid >s, advies en le- idere woningen zo veel mogelijk ekken. Ook is het viesgesprek aan inergieadviseur rgoeding. Meer gina energiezui- ‘bsite tilburg.nl. De gemeente is bereid om beperkt bij te dragen aan de veiligheids voorzieningen. Afspraken over de verkoop staan in een intentieover- eenkomst die de club en de ge meenten ondertekenden. Het Koning Willem II stadion heeft een flinke opknapbeurt en modernisering nodig. Het stadion stamt uit 1995. Een functionele en technische inhaalslag is wenselijk om het stadion weer up-to-date en toekomstbestendig te maken. In de gemeenteraad is een motie inge diend waarin vooral de veiligheid In het stadion aan bod kwam. Burgemeester Peter Noordanus: "Met name vanuit voetbalveilig- heid is er urgentie. We zetten sterk in op het organiseren van gastvrij voetbal, we zijn daarvoor ook aan gesloten bij het KNVB-project 'Toe gankelijk, gastvrij en veilig voetbal in 2020’. Met goed gastheerschap en veiligheidsmaatregelen in en >n jeu-de- rond het sta(jjon maken we voet- bal weer tot een leuk en toegan kelijk evenement. Daarvoor zijn in vesteringen aan het stadion nood zakelijk." Met de modernisering van het De gemeente wil het stadion waar Willem II voetbalt, verkopen aan de club. Willem II gaat het stadion moderniseren en veiliger maken. Hier voor gaat de voetbalclub naar verwachting 13 miljoen investeren. Herbestrating omgeving van Montf ortanenlaan De Montfortanenlaan en omge ving krijgen in 2018 nieuwe bestra- Ook komen er in een groot I van het gebied extra rioolbui- voor de afvoer van regen, de zo eten blauwe aders. Dat staat in een plan van de gemeente. Een ont werp is nog niet gemaakt. Eerst wil de gemeente wensen en opmerkin gen van bewoners inventariseren. Zij hebben een brief over dit onder werp gehad. Ze kunnen tot 30 juni hun reactie indienen. Het gaat om de Montfortanenlaan, Redempto ristenstraat, Visitandinenstraat, Ur- sulinenstraat en een gedeelte van de Predikherenlaan. Ook in andere stadsdelen komen blauwe aders. pend. Dit sporten. In het iet onder meer t nog eer - wordt een pe >men kinderen, Juurtsport Til- fajicek veld in Op de Korte Heuvel is de aanleg gestart van speciale meet-apparaten. Dit is een proef om de veiligheid te vergroten. Er komt een camera voor het tel len van mensen die het gebied in of uit gaan. De straat krijgt 3D-geluidsme- ters. Die registreren het aantal decibels en geven aan uit welke richting het geluid komt. Zo zijn opstootjes en paniek sneller te signaleren. Ook zijn er plannen voor proeven met het gebruik van licht in het uitgaansgebied. Indi viduen worden niet geregistreerd. Dit intiatief van gemeente, politie, horeca en een technologie-instituut heeft als naam Living Lab. kenheid' opgesteld en onderschre ven. Het ROC Tilburg organiseert bijeenkomsten voor MBO-studen- ten over begrip voor de cultuur en opvattingen van anderen. Ook is af gelopen winter onderzoek gedaan naar discriminatie in Tilburgse uit gaansgelegenheden. De politie kijkt naar de mogelijk heden om het personeelsbestand meer divers te maken. Daarbij wordt samenwerkt met Contourde- Twern. Tilburg vindt het belangrijk dat iedereen erbij hoort, ongeacht geaardheid of afkomst. Daarom on- I derzoekt de gemeente onder meer hoe ze positie van lesbiennes, ho mo's, biseksuelen en transgenders (LHBT-ers) kan verbeteren. Op 11 oktober hijst de gemeente weer de regenboogvlag op Coming Out Day. De gemeente doet dit om iedereen gelijke kansen te geven en discrimi natie tegen te gaan. Het anoniem solliciteren geldt voor externe vaca tures. Tilburg University onderzoekt de resultaten van de proef. Wethouder Marcelle Hendrickx: "Diversiteit is essentieel voor een goed functionerende organisatie. We zijn benieuwd of anoniem solli citeren daaraan bijdraagt." De gemeente werkt aan een kli maat waarin iedereen de eigen identiteit vrijelijk kan beleven en uitdragen, met respect voor ande ren. Ongeacht herkomst, levens overtuiging, huidskleur, seksuele geaardheid en geslacht. Er gebeurt al veel. Zo hebben 26 christelijke, islamitische, joodse en hindoeïsti sche organisaties de 'verklaring Til burg stad van tolerantie en betrok- seweg seweg en Schouwburgring op 18 juni van 19 tot 3 uur dicht tussen B. Zwijsenstraat en Zilverlindestraat. Reconstructie ongeval. Groeseind Nutsbedrijven vervangen in fasen gasleidingen, evenals in Padua.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 9