GEMEENTENIEUWS B N 0D9 Stadswinkel in Berkel-Enschot verhuist naar Ons Koningsoord a on Dit Ge Gei aar Krajicek playground geopend in de Reeshof Gevonden voorwerpen? www.tilburg.nl/gevonden Ontdek Tilburg fwi Cl KIND UPAKKET Aan de slag met je huis: maak je huis energiezuinig Wijziging parkeren in Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Is vanaf 26 juni ges in de Trapplstinnen Foto gemeente Tilburg. De omgeving van Ons Koningsoord. (Foto gemeente Tilburg) Krajicek playground. (Foto gemeente Tilburg) UUVTILBURG.Nl Meer informatie: www.tilburg.nl -> Spoortaan 434a 5838 CH Tltali Tet 8135323Z28 vw@tilburg.nl tjes bijgekomen. De prijzen voor het Walking Dinner variëren van 32 tot 40 per persoon. Meer informatie op de site. leren aanpassir onder meer ent 1 VW heeft een leuk kleinigheidje voor deze toppers. De Kruike- zeikér snoepzakken zijn in de aanbieding, van 2,95 voor 2^1. AVONDVIERDAAGSE Van maandag 19 tot en met don derdag 22 juni is het weer wan- I Het Wille voormalig I ren volledig, bouwd. De De geme club. Wi voor gas energien Het is Inwoti doen. •nges driegt VADERDAG Zondag 18 juni is het Vaderdag. Wie nog op zoek is naar een leuk cadeau voor vader, kan hem verrassen met een leuk arrangement, een Bongo-bon, VW-cadeaubon of een typisch Tilburg souvenir. Allemaal verkrijg- WALKING DINNER baar bij de VW. Tijdens het Walking Dinner wandelen de deelnemers van restaurant naar restaurant. Sinds kort kan dat ook in de Piushaven. Daar zijn in de afgelopen jaren delvierdaagse in Tilburg. Kinderen veel eetgelegenheden en winkel- kunnen meelopen met de 5 of 10 km. Op maandog en dinsddg beginnen zé in het Reeshofpark, woensdag en donderdag is het terrein van de Rooi Pannen de startlocatie. Op donderdag 22 juni worden alle sportieve wandelaars ingehaald tijdens de intocht. De burg. De energie- getraind om be te geven over het iningwensentes- De ger gelijke natie t sollicit tures. de resi Wet "Diver goed f We zijl cite re r Deg maat v identit uitdra, ren. O overtu geaarc al veel islamil sche o burg s REGELINGEN VOOR KINDEREN De germ bij te dr; voorzien verkoop een kom: meenter Het Kc heeft ee moderni stamt ui technisc om het toekoms gemeen diend w in het st Burgei "Met na heid is e In op he voetbal, gesloten gankelijl in 2020’ en veilig rond he' bal weei kelijk ev vesterin zakelijk. Met d De stadswinkel In Berkel-Enschot verhuist naar het gerenoveerde klooster Ons Koningsoord. De vestiging aan de Elkenbosch Is vanaf 26 juni gesloten. Op maandag 3 juli gaat de nieuwe locatie open aan de Trapplstinnentuln 77. Het telefoonnummer 14 013 blijft hetzelfde. zondheidscentrum naast het kloos tercomplex. De planning is dat die verbinding op 20 juli klaar is. Tot de andere nieuwe wegen af zijn, is Ons Koningsoord bereikbaar via de bouwweg vanaf de Raadhuis straat. Bezoekers moeten net voor de spoorwegovergang linksaf. In het park aan de Spaarnwoudelaan is een Krajicek playground geopend. Dit is een sportveld van kunstgras dat geschikt is voor meerdere sporten. In het park liggen al een BMX-baan en een 'natuurlijke' speeltuin met onder meer boomstammen en glijbanen. Bij de ingang van het park komt nog een jeu-de- boulesbaan met een bankje voor oudere buurtbewoners. Er wordt een pad aangelegd om te kunnen wandelen. Op de Krajicek velden komen kinderen, jongeren en ouderen samen om te sporten en te bewegen. Buurtsport Til burg verzorgt er sport- en spelactiviteiten. Het is het derde Krajicek veld in Tilburg. Ook de openingstijden van de stadswinkel veranderen niet: maan dag, woensdag en vrijdag van 13 tot 18 uur. Alle stadswinkels wer ken op afspraak. Een datum kiezen kan op de website www.tilburg.nl en via telefoonnummer 14 013. Sommige mensen komen zon der afspraak langs. Zij kunnen bij de doe-het-zelfbalie kijken of er toevallig een gaatje is of direct een product aanvragen. Het blijft moge lijk om veel gemeentelijke produc ten en diensten thuis op internet te regelen. Midden in Berkel-Enschot staat het monumentale Koningsoord. Dit In de maand juni gaan zogenoem de energieambassadeurs de wijk De Blaak in om woningwensen-testen uit te delen aan de bewoners. Als in woners die invullen, zien ze wat er mogelijk is om prettiger en energie vriendelijker te wonen. Na het invul len van de test is te zien aan welke maatregelen behoefte is bij de be woners en of er eventueel collectief zaken in te kopen zijn. Dat scheelt in de kosten. De energieambassa deurs zijn ook aanwezig op bijeen komsten die in de wijk worden geor ganiseerd. Na de zomer van 2017 volgen an dere delen van Tilburg. De energie ambassadeurs zijn getraind om be woners informatie 1 invullen van de wor De gemeente werkt met energiecoöperaties en wijkraden samen in de campagne 'aan de slag met je huis'. Doel daarvan is om inwoners te stimu- ingen aan en in hun huis te doen. Op die manier kunnen ze nergie besparen en de veiligheid in hun woning verbeteren. Auto's mogen voortaan met twee wielen op de stoep parkeren in de Jo hannes van Zantenstraat. De rijbaan is te smal om volledig op de straat te staan. De gemeente heft deze zo mer het parkeerverbod op. Het gaat om de straatkant van de woningen met de huisnummers 38 tot en met 64. Door deze wijziging ontstaat meer parkeergelegenheid voor bewoners. De gemeente krijgt geregeld verzoe ken om meer parkeerplaatsen aan te leggen. Maar dit kan ten koste ga< van groen in straten. Tilburg wil hi voor geen groenstroken opofferer Bovendien lost een der"°lr' de parkeerproblemen r Vijf stadswinkels Tilburg heeft vijf stadswinkels: Cen trum, Reeshof, Noord, Udenhout en Berkel-Enschot. Iedereen kan er te recht voor het aanvragen van bij voorbeeld een rijbewijs of reisdo cument en een 'bewijs van in leven zijn'. Ook aangifte doen van de ge boorte van een kind is er mogelijk, net als (ongeboren) kinderen erken nen, parkeerboetes en bela betalen en een verklaring o het gedrag aanvragen. ’maatschappijen. s ook mogelijk als wijkbewo ner van de Blaak als vrijwilliger de woningwensentest bij wijkbewoners onder de aandacht te brengen en in te laten vullen. Interesse? Stuur een mail naar info@energiedeblaak.nl. De gemeente en de rijksoverheid helpen met subsidies, advies en le ningen om onder andere woningen goed te isoleren en zo veel mogelijk energie zelf op te wekken. Ook is het mogelijk om een adviesgesprek aan te vragen met een energieadviseur tegen een kleine vergoeding. Meer informatie op de pagina energiezui nig wonen op de website tilburg.nl. klooster is de afgelopen ja- ig gerenoveerd en uitge- e nieuwe stadswinkel be vindt zich op de begane grond van het klooster, naast de bibliotheek aan de rondgang om de binnentuin. Het gebouw biedt ook onderdak aan een cultureel centrum, een kinderdag verblijf en een muziekschool. Het com plex krijgt een aantal multifunctione le ruimtes, horeca en appartementen voor starters en 55-plussers. De komende tijd wordt de om geving van het klooster verder ont wikkeld tot het nieuwe dorpshart. Er komt een directe verbinding tus sen de Eikenboschweg en het ge- Werk aan de weg www.tilburg.nl/wegwerkzaamheden

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 8