It w w r— |ijknieuws Kerkenpad in Tilburg-West est tie Dansen Time Out Brazz Band 20jaar Innovatieve Woonvormen voor Ouderen Evenement rond urban in 013 Tilburg University op Festival Mundial ■Vacatures centraal op Dag van de Logistiek ■]nfo ILBURGSE KOERIEi 25 ndt in doel Consumptie van insecten. VAARDIGE 'EITEN V HET CT.NL 7 p Dec; richt Uni- Iburg haar deuren lap zichtbaar van sa- want listiek -ganiseert iet traditie !n Tilt neer de universiteit opent en wetenschc, maakt voor een breed publiek. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 JUNI 2017 van harte welkom om bij te wonen. Het pro- jurt van 14.00 tot 17.30 open om 13.30 uur. De gratis. woonvormer >eften en divers., n voldoen. ische woonomgeving" het volgende sta- huisautomatisering": als randvoorwaar- tilburg - De Time Out Brazz Band viert op zondag 25 juni het 20 jarig jubileum bij Boerke Mutsaers, Vij- verlaan 2 in Tilburg. De 8-mans formatie is niet meer weg te denken in de wereld van de dixieland en jazz. Hoogtepunt dit jaar is het jubileumconcert van zondag 25 juni. De Time Out Brazz Belangstellenden kunnen zich aanmelden via e-mail wktilburg@gmail.com ijiBURG - Onder een stralende zon werd het afgelopen zondag echt gezellig op industrieterrein Vossenberg West tijdens de Dag van de 'KUSSENS L°9istiek- Band ontvangt bij deze gelegen heid twee bevriende orkesten, de Lime Tree Seven en de BE Brass Band. Iedereen is dit concert I gramma dui uur. Zaal or entree is gra de, maar slimme technologie die naadloos geïntegreerd is in de woonomgeving en zich optimaal aanpast aan de behoeften van de bewoner en hem ondersteunt. De woonomgeving vervult in zekere zin de functie van mantelzorger, "kent" de bewoner, voelt mee t op zijn behoeften, zélf functioneert als als stimulans en ook Met vier woonzor- wordt deze visie i vier steden lezing gaat Tilburg - Op donderdag 22 juni is er weer een gezellige dansmiddag in Het Kruispunt, Sinopelstraat 1 in Tilburg. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Entree €2,50, incl. koffie, drankje en een hapje. De zaal gaat open om 13.30 uur. goed voor het milieu, want min der kilometers met de vrachtauto betekent ook minder fijnstof in de lucht. En dat vrachtauto's straks 'slim' worden en stoplichten voor hen eerder op groen springen heeft hetzelfde effect: minder af remmen, minder optrekken en dus minder brandstofverbruik. ternational, DJ DNS, Kringili Alex Megas, DJ Ser-V en DJ Swaks. Ook de Monopoly Movement treedt op. Verder is er aandacht voor mode en tatoeages. Bezoekers kunnen meedoen aan een dancebattle en daarmee een prijs winnen. Inschrij ven voor de battle kan op de dag zelfvan 17.30 tot 18.00 uur in het pand V39 tegenover 013. Nieuw-Apostolische Kerk in de Ver- bernelaan. Aansluitend kan men het gebouw van het Apostolisch Genootschap aan de Conservato- riumlaan bezoeken. De middag wordt om 17.00 uur met een geza menlijke vesperdienst afgesloten in de Petrus en Pauluskerk aan de Vierwindenlaan. Het evenement maakt deel uit van het jaarprogramma dat de Protestantse Gemeente Tilburg, de RK Parochie de Goede Herder en Ekklesia Tilburg gezamenlijk organiseren in het kader van de viering van vijfhonderd jaar Refor matie onder de titel "Jaar van de Oecumene". In het weekeinde van 23-25 juni vindt op veel plaatsen in Neder land de Kerkennacht plaats. Overal zetten kerken, van welke snit ook, hun deuren wagenwijd open. Een succesvolle formule waarmee in 2007 werd begonnen. en reageert De woning hulpmiddel, als 'medicijn', gorganisaties in vier 'living labs' in ontwikkeld. Deze l( hierop in. niBURG - De Wetenschappelijke Kring Tilburg nodigt u uit voor een voordacht over innovatieve woonvormen voor ouderen (Van Domotica naar Empathische Leef omgeving) door prof. dr. ir. Masi Mohammadi van de Technische Universiteit Eindhoven. De voor dracht is op woensdag 21 juni om 20.00 uur bij Boerke Mutsaers, Vij- rerlaan 2 in Tilburg. De maatschappij heeft te maken met een snel veranderende be volkingssamenstelling. De groep (kwetsbare) ouderen (met demen tie) hebben extra aandacht nodig bij het ontwerp en de implemen tatie van een toekomstbestendi- ge woonomgeving. We gaan naar een toekomst waarin technologie van meet af aan en onzichtbaar olburg - Tilburg University is weer met laagdrempelige minicolleges >nexperimenten aanwezig op Fes- ival Mundial, dat dit jaar op 24 en 5 juni plaatsvindt in de Tilburgse Spoorzone. Het doel is om weten schap te verbinden met de stad. Onderzoeker Karin Thomas van de Konomische faculteit zal met een hsectenbar ingaan op het wereld voedselprobleem en hoe de con sumptie van insecten de stijgende raag naar eiwitrijk voedsel kan dekken. De sociaal-psychologen Fieke Wagemans en Willem Sleegers zullen met zogenaamde eye-trac- king software demonstreren of jouw mening of moreel oordeel verband houdt met de emotie wal ging. Bezoekers kunnen dit experi ment zelf ondergaan. Bij eye-trac- king worden je oogbewegingen levolgd en geanalyseerd tijdens iet kijken naar bijvoorbeeld beel- len op een computerscherm. )e deelname van Tilburgse we enschappers vormt tevens een Boeve van Transport en Logistiek Nederland en wethouder Mario Ja cobs (GroenLinks). Die laatste lijkt een vreemde, groe ne eend in deze logistieke bijt, maar dat is niet zo. Hét item bij logistiek is immers bereikbaarheid en goede bereikbaarheid is ook "De regio Midden-Brabant is sterk in de samenwerking van de drie O's", zei Sandra Smits in haar toe spraak, "Overheid, ondernemin gen en onderwijs werken nauw samen aan de ontwikkeling i deze logistieke topregio." Die menwerking is hard nodig, v het aantal vacatures in de logis groeit met de dag. Nu werken er in Brabant 140.000 mensen in deze bedrijfstak en in 2030 zijn dat er mogelijk wel 350.000! En de vaca tures zijn er op alle niveaus, van chauffeur tot management. Op de Dag van de Logistiek was dat in elk geval duidelijk, want veel bedrijven probeerden de aan dacht te trekken van mogelijke sollicitanten. foals gebruikelijk was er van alles e doen voor bezoekers en daar werd ook goed gebruik van ge maakt. Zoals zelf een vrachtauto besturen, kunstjes met een hef truck en racen voor de kleintjes. Waar ook een kijkje nemen in het warehouse van logistieke dienst verleners en een kennismaking met verschillende beroepsgroe pen op alle niveaus. in de'basisinfrastructuur van ge bouwen en woningen geïnte greerd kan worden. Daarmee kan "slimheid" van gebouwen veel verder gaan dan nu het geval is. Dat brengt ook weer hele nieuwe uitdagingen met zich mee, zoals de interactie met bewoners en gebruikers van een gebouw. Met slimme gebouwen en domotica is ervaring opgedaan, maar de toe nemende vergrijzing en de nood zaak langer zelfstandig te blijven wonen vereisen nu een volgende stap: nieuwe woonvormen die aan de behoeften en diversificatie van senioren De "empathise introduceert dium van I 'slim' niet meer opwarmertje voor de Night versity op de campus van Tilt University op 16 november, wan- tilburg - De Raad van Kerken Til- burg-Goirle organiseert op zater dag 24 juni het traditionele Ker kenpad, dit jaar in Tilburg-West. Belangstellenden kunnen in dit gedeelte van de stad zes gebeds huizen bezoeken. De gebouwen zijn open van 13.00 tot 16.30 uur. Alle deelnemende kerkgenoot schappen krijgen de gelegenheid zich te presenteren aan de bezoe kers. Tevens kunnen min of meer vaste kerkgangers een kijkje ne men bij de buren. Het is mogelijk op eigen tempo en in willekeuri ge volgorde een of meer kerken aan te doen. Men kan ook een vastgestelde route lopen langs de zes kerkgebouwen. Overal is een programma waarin de geloofsge meenschappen iets van hun ei genheid laten zien. In elk gebouw is koffie, thee en limonade verkrijg baar. Voor de kinderen wordt een leuke speurtocht met stempel kaart en mooie prijsjes uitgezet. De route start om 13.15 uur in de kapel van Notre Dame aan de Sint Oloflaan 1. Daarna kan men naar de Opstandingskerk lopen of fietsen, waar de Protestantse Gemeente Tilburg en Ekklesia Til burg zich presenteren. Vervolgens kan men de Cobbenhagenlaan oversteken en Studentenkerk Ma- ranatha bezoeken. Daarna kan een bezoek gebracht worden aan de iopening van de dag werd ver- ht door een goed op elkaar in gespeeld driemanschap: Sandra Smits als voorzitter van Logistiek Midden-Brabant, voorzitter Jan Tilburg - In het kader van de Mu- ziekmarathon is er op donderdag 15 juni van 18.00 tot 00.00 uur in 013 een gratis avond voor alle lief hebbers van urban muziek. Ulrich Wanga, Poppodium 013 én R-newt hebben de handen ineengeslagen voor dit evenement. Het publiek kan die avond optredens verwach ten van DJ Sueside, Powabeatz In-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 25