u ff SCHREEUWEN it Expositie'Kijk! Kunst voor het Raam Kim's Klassiek Café op 18 juni 1 Raad van toezicht voor De NWE Vorst over er 11 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 JUNI 2017 Lizet van Beek FOTO: Piet Kuijten irg.nl rum jr; di. FOTO: Gerritjan Huinink d FTiww ir Meer informatie: www.kimskroeg.nl sl-Enschot jur ihout museum, maar gewoon voor het raam van hun woonkamer, atelier of ruit van een etalage. Tilburg-Onlangs is de expositie'Kijk! Kunst voor het Raam'van start gegaan. Beeldend kun stenaars kunnen tijdens de amateurkunstmaand Tilburg Toont de hele maand juni hun werk ten toonstellen. Niet in een FIIK MUZIEKTHEATER KLASSIEK 1G T/M 1» JUNI 2017 MIDI THEATER TILBURG KAARTEN: FHKAGENDA.NL hof 31 “motie CT=.t de i haast ig, met ;ke en folk -!-t om .30 uur. r of 7,50 serveren 16 juni Van links naar rechts Jeroen Mathijssen, Karin Doms, Hans van Driel en Maurice Dujar din. FOTO: Sofie de Leede omen xlaan 1680 uur Tilburg n vr 8 - lf praak via bel 14 013 Alle informatie over 'Kijk! Kunst voor het Raam! de online galerie en de mogelijkheid voor beeldend kunstenaars om zich aan te melden, is te vinden via www.tilburgtoont.nl/ kijk-kunst-voor-het-raam L8 uur 3randweer Politie □GD verhalen Lizet i Nuyten op zont de geschiedenissen jngemannen die in de hun zielenroerselen papier toever zette die tek- De warme vaak Bh» Geïnteresseerde beeldend kun stenaars kunnen zich geduren de de amateurkunstmaand nog aanmelden voor 'Kijk! Kunst voor het Raam'. Iedereen die zelf kunst maakt (van amateurkunstenaar tot (semi)professional) kan meedoen en deelname is eenvoudig; het eni ge wat deelnemers nodig hebben is een kunstwerk, een raam aan de straatzijde en het gele handje uit de toolkit. Deze toolkit is digitaal beschikbaar en verkrijgbaar via de wijkcentra en bibliotheekvestigin- gen in de gemeente Tilburg en bij diverse culturele organisaties in de stad. 'Kijk! Kunst voor het Raam' is on derdeel van de nieuwe amateur kunstmaand Tilburg Toont die plaatsvindt van 1 t/m 30 juni en is bestemd voor beeldend kunste naars en liefhebbers van beelden de kunst. Art-fact heeft dit initiatief ontwikkeld om kunst heel dichtbij te brengen. Als wandelaar of fiet ser kun je zomaar verrast worden door een bijzonder schilderij, 3D-object of pakkende foto. Bij voorbeeld in de Nieuwlandstraat in Tilburg, waar de fotografen van de TAFV een reportage over Ko- ningsdag 2017 presenteren achter de ramen van de statige herenhui zen en winkelpanden. Ramen in Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout worden zo een unie ke expositieplek. De deelnemende ramen zijn te herkennen aan de 'gele handjes'. Bij elk werk hangt ook een bordje met toelichting over de kunst die er te zien is. Be zoekers die benieuwd zijn naar de expositieplekken in de gemeen te Tilburg kunnen online al een voorproefje nemen via de galerij van 'Kijk! Kunst voor het Raam' op www.tilburgtoont.nl. Hier staan ook de deelnemende ramen en locaties vermeld. Er zijn name lijk meer plekken waar je verrast wordt door kunst, zoals in Wijk centrum de Poorten. Het publiek kan hier een kijkje nemen bij de Wonderboxen van kunstenaar Rob Berkel en Stichting Lorenzetti. De ze thema-expositie is speciaal voor de amateurkunstmaand ontwik keld en t/m 30 juni te zien. beelden en geluiden uit de Eerste Wereldoorlog verhalen Lizet van Beek en John Nuyten op zondag 18 juni over van twaalf jor loopgraven I in poëzie aan het trouwden. Nuyten sten op muziek. D gedragen stem van Van Beek geeft deze teksten de liefde en emo" die ze verdienen. Nuyten heeft liederen voorzien van een 'orkestrale' gitaarbegeleidinc kenmerken van klassieke e muziek. Het concert begint 12.00 uur. inloop vanaf 11.30 Prijs: 12 euro (ind. lunch) euro (concert)). Adres: Resc concert en lunch uiterlijk via welkom@kimskroeg.nl. den, naar het kengetal van 'dt 13 dagen /ia social me- Met als doel Iburgers naar ïkken. Verder is' de stad in Tilburg, Ber- enhout (zoals vinkelcentra). ?e raadsleden len op de vra- jndeld zodat aar worden, enteraad dan ie slag. Op 3 ofiel van de aster door de itgesteld. Tilburg - Kim's kroeg, Piusplein 61 in Tilburg, gaat dit jaar op de klassieke toer met zondagscon- certen kamermuziek. De eer ste vijf edities werden verzorgd door studenten van de oplei dingen Master of Music uit heel Nederland. Deze getalenteerde instrumentalisten en vocalisten vertolkten repertoire van de ba- roktijd tot in de 20e eeuw. De eerste serie van Kim's Klassiek Ca fé wordt afgesloten met een bij zondere performance van twee musici die hun sporen in de mu ziekwereld hetiben verdiend. Ge zien de vorm van de uitvoering past deze uitstekend in de serie kamermuziek. Wederom een bij zondere gelegenheid voor lief hebbers van klassiek én om een nieuw publiek voor kamermuziek te interesseren. Na afloop kunt u genieten van een heerlijke lunch. In een bijna sacrale setting met Tilburg - Stichting De Nieuwe Vorst maakt de overstap van een be stuur- en directiemodel naar een model met een raad van toezicht. Om die reden is het bestuur afge treden, is directeur Maurice Du jardin benoemd tot directeur-be- stuurderen is een nieuwe raad van toezicht geïnstalleerd. Deze raad van toezicht bestaat op dit mo ment uit drie leden, Karin Doms (voorzitter), Hans van Driel en Je roen Mathijssen. In het najaar van 2016 hebben bestuur en directie van De NWE Vorst gezamenlijk getoetst in hoeverre de stichting voldoet aan de bepalingen van de Co de Cultural Governance. Daaruit is naar voren gekomen dat het wenselijk is om het besturings model te wijzen naar een Raad van ToezichtmodeL - -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 11