w “J SS ijknieuws R Heyhoef-Cinema met Dogville eeshof 805 jers "1 Feestweek Meander 20 jaar Slootjesdag IVN Tilburg est John Desmares met The Mixx bij Boerke Mutsaers Informatieavond broodfonds Ana Popovic bij Heyhoef-Backstage EconomieonderzoekTilburg University bij wereldtop 3 art.'*-- TILBURGSE KC 17 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 JUNI 2017 uur) Kerki FOTO: Mark Goodman Ana Popovic ?rgete lijke I lezorgen? I jsie.nl/ je meer :un je je I Nicole Kidman in Dogville. foerier uni? ifo .nl pagina 'burgsekoener oplage in de stad? aarbij! if verspreid, aar separaat fere flyers. o: rgse er onze Rielse Baan/Keistoep in De Blaak in Tilburg. in. De aar en me geve 257 one Afer een ■ster en, ards Voorprogramma jra, het voorprogramma, heeft n Servische connectie met Ana maal. Deelname is gratis. Het start punt is de slagboom op de Oude Tilburg - De Servisch- Amerikaanse blues- ster Ana Popovic staat op zaterdag 17 juni op het podium van Heyhoef-Backstage aan de Kerkenbosplaats 1 in Tilburg. Vanwege de te verwachten belangstelling wordt de capaciteit van de zaal eenmalig uitgebreid met een tweede zaal. Kaartverkoop bij de :entrum Heyhoef of Entree: €5,00. t bar van wijkce aan de zaal. Tickets Tickets voor dit concert zijn voor 15,- verkrijgbaar via www.hey- hoef-backstage.nl Ondanks de ver dubbeling van de zaal zijn er maar 500 kaartjes beschikbaar voor de gelukkigen die tijdig reserveren. ander aan de Med- van 12 tot en met ^ongesteld. In de- jeopend. Een i kunnen spe- iejong- jpening Tilburg - Volgende week bestaat basisschool Mear dostraat 6 in Tilburg 20 jaar. Dat wordt gevierd v 16 juni. Er is hiervoor een mooie feestweek samenge ze week wordt o.a. het nieuwe (groene) speelplein ge plaats waar de leerlingen heerlijk op allerlei manieren I len en ontdekken, maar het is ook een ruimte waar vooral de j ste jeugd na schooltijd heerlijk kan spelen. De officiële ope van het plein is op maandagochtend 12 juni. In Nederland volgen na Tilburg Uni versity de Vrije Universiteit (plaats 35), Universiteit van Amsterdam (plaats 37), de Erasmus Universiteit Rotterdam (plaats 40) en Maastricht University (plaats 46). (North Mississippi Allstars) en Al Capone scoort Trilogy zee in The Billboard chart en wordt best verkochte bluesalbum in de USA. Ana Popovic werd drie maal verkozen tot Blues Female Artist of the year en was vorig jaar dus een grote attractie op het Holland In ternational Blues Festival in Grollo. Ze komt nu met een zespersoons band naar de Reeshof om het Hey hoef-Backstage podium om te tove ren tot een dampend bluesplatform, als een van de spraakmakende on derdelen van de Tilburgse Muziek Marathon, die gehouden wordt van 1 toten met22juni. tilburg - In de zojuist verschenen: 'Tilburg University Top 100 of Eco nomics Schools Research Ranking' komt naar voren dat Tilburg Uni versity van alle Nederlandse uni- versiteiten het vaakst publiceert in de meest vooraanstaande weten schappelijke tijdschriften. Wereld wijd staat Tilburg University staat op de 22ste plaats. Deze 'EconTop ranking' van onder zoeksinstituten baseert zich op de aantallen publicaties in de be langrijkste tijdschriften in de eco nomische wetenschappen over de periode 2012-2016. Amerikaanse onderzoeksinstellingen voeren de ranking aan, met Harvard Universi ty op de 1 e plaats. Van de Europese instellingen moet Tilburg University alleen de London School of Econo mics and Politica! Science (plaats 5), de University of Oxford (plaats 8), de University College London (plaats 16) en de University ofTou- louse/Toulouse School of Economi cs (plaats 21) voor laten gaan. Dit is het eerste Nederlandse con cert in haar 'Trilogy-Tour'. Met het uitbrengen van dit album is de I van Ana nog steeds stijgende gezamenlijk met haar vele awar die zij in de loop der jaren verover de, kan zij gezien worden als een van de grote blues-acts wereldwijd van dit moment. Trilogy' is haar meest ambitieuze project tot nu toe. Ana bracht 23 blues-, jazz- en funkcomposities samen op een driedubbel CD. Tri logy is geproduceerd door Grammy Award winnaar Warren Riker (Lauryn Hill, Carlos Santana), Grammy Award winnaar Tom Hambridge (Buddy Guy) and Delfeayo Marsalis. Met J gastoptredends van Joe Bonamas- sa, Robert Randolph, Bernard Purdie (The Purdie Shuffle), Cody Dickinson avond in Tilburg is bedoeld voor mensen die een groep zoeken om bij aan te sluiten of zelf een brood fonds willen starten. Aanwezigen krijgen uitleg en antwoord op vra gen. Een kort filmpje met uitleg staat op de site www.broodfonds. nl. Adres: burgemeester Brokxlaan 8-84 in Tilburg. Graag aanmelden via info@broodfonds.nl. tilburg - De IVN Slootjesdag wordt gehouden op 10 juni. Wil je weten hoe een kokerjuffer overleeft in I een vijver of sloot vol vijanden? [En hoe een bootsmannetje aan zijn voedsel komt? Waarom een Schaatsenrijder kan schaatsen? Of II gewoon welke beestjes er allemaal I /leven in het water? Je komt het te I weten tijdens de IVN Slootjesdag. I Kinderen tussen de 4 en 12 jaar II kunnen op zaterdag 10 juni samen met hun (groot)ouders ontdekken I hoe bijzonder het leven is in een li doodgewone sloot in de Kaaistoep I bij De Blaak in Tilburg. Er staan IVN I natuurgidsen klaar die helpen om I waterdiertjes te vinden.Trek kleren I aan die vuil mogen worden en ver- I geet je laarzen niet! I Je hoeft je niet op te geven. Van I 11.00 tot 16.00 uur staan de gid- I sen voor je klaar. Of je een uur wilt II blijven ofwel drie uur, het kan alle- tilburg - In De Smederij vindt op maandag 19 juni om 19.30 uur een infomatieavond plaats over een >p te starten broodfonds in de re gio Tilburg. Het broodfonds is een spaarpotje voor en door onderne mers, waaruit zij kunnen putten in geval van ziekte. Er zijn landelijk al >7 groepen waar meer dan 11.000 idernemers aan meedoen. De tilburg - Op vrijdag 9 juni (14.00 uur) en zaterdag 10 juni (20.00 uur) draait bij Heyhoef-Cinema, Kerkenbosplaats 1 in Tilburg, de film Dogville (2004) van regisseur Lars von Trier met in de hoofdrol len Nicole Kidman, Paul Bettany en James Caan. De mooie Grace is op de vlucht voor een groep gevaarlijke gangsters. Met haar laatste adem vindt ze een veilig onderkomen in het ingeslapen plaatsje Dogville. Schoorvoetend wil de gesloten ge meenschap haar schuilhouden en als wederdienst moet ze verschil lende werkzaamheden verrichten. Opgelucht gaat Grace akkoord maar ervaart al snel dat er ach ter de schone en brave schijn van Dogville heel wat smerige gehei men schuil gaan. De opbloeiende liefde tussen haar en de charisma tische Tom maakt het er allemaal niet gemakkelijker op. Zeker niet wanneer de politie arriveert en een poster ophangt waar Grace opstaat. hiLBURG - Het dansorkest The Mixx met leadzanger John Desmares is I gespecialiseerd in muziek uit de jaren 60 en 70. Het orkest dat ver- I der bestaat uit Rob Huijsmans,Ton Dekkers, Ad Dekker, Rob Grasveld en Berry Philipse, brengt gevari eerde dansmuziek, o.a. Zuid-Ame- rikaans, Engelstalig, Franstalig, jaz- l zy, rock and roll. I Op zondag 11 juni is The Mixx te gast bij Boerke Mutsaers, Vijver- I laan 2 in Tilburg. Het optreden duurt van 15.00-18.00 uur. De en tree is gratis. Popovic. Deze band uit Srebrenica is de enige band uit die regio die bestaat uit moslims en Serven. Zij willen met hun muziek de bood schap uitdragen dat het tijd is om de verschillen niet langer te bena drukken, maar juist de overeen komsten te zoeken door met el kaar samen te werken. In het kader van een uitwisselingsprogramma zijn ze nu in Tilburg. En ze wilden maar al te graag optreden als sup- port-act voor Ana Popovic. -zei

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 17