ril w o ijknieuws s J 1 MR Revue zet deuren 'De Vrek' in De Schalm ost repetitielokaal eenmalig open zijn >ar ^Bnfo Eerste buitenlandse tournee philharmonie zuidnederland Bierbrouwerij Koningshoeven voor crossovers s naar G Metropole Orkest en Henrik Schwarz zetten toon :.nl 1 V 13 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 JUNI 2017 -BURGSE KOERIER jver en os je FOTO: Regionaal Archief Tilburg tl lijkheden; jimte; De Tilburgse Revue geeft niet alleen delen van enkele scenes prijs maar toont ook een ontwerp van het decor. Meer informatie: www.tilburgserevue.nl, www.tilburgtoont.nl coerier.nl cantiewerk 3-5368805 ijkheden kantiegeld Tilburg - Genre-overstijgend en grensverleggend: dat is de samenwerking tussen het Metropole Orkest en de Duitse producer-componist Henrik Schwarz. Het Stenen F I extra voorstek een klassieker v »n in een a-soci Tickets zijn te koop v nl, telefonisch via 01: alie van Theaters Tilburg. esigna- ran een Heid. dierenpark gezin, de schoolklas of de vereni ging. Net voor de sluiting in 1973 wisten enkele Siberische gron deekhoorns te ontsnappen en ko zen de Oude Warande als nieuw leefgebied. En daar leven ze nu nog steeds. Wandelen in dit ge bied is een aanrader. En de Siberi sche grondeekhoorn, herkenbaar aan zijn hoge piepgeluid, kom je zeker ook tegen. Best bijzonder. EINDHOVEN/MAASTRICHT - De phil- harmonie zuidnederland maakt eind juli de eerste buitenlandse tournee. Deze voert het orkest naar Zuid-Frankrijk. Het orkest is uitgenodigd door het Festival International de Piano La Roque d'Anthéron, waarvan het amfit heater met 2.000 zitplaatsen ge situeerd is in het feeërieke park van Chateau de Florans. Onder leiding van chef-dirigent Dmitri Liss geeft het orkest twee con certen. De uitnodiging voor de tournee onderstreept de artis tieke ontwikkeling die ook bui ten de grenzen wordt ges’ leerd en vormt de start var internationaal tourneebeli Entree: €10,00/€8,00 voor KBO-leden. Voorverkoop bij De Schalm, www.deschalm.net, tel. 013-5331333 of via www.hetstenenhoofd.nl dat onder het motto 'voor en door Tilburgers'. De kaartverkoop voor de matinees en de avondvoorstellin gen is in volle gang. staat erom bekend ij samenwerkingen aangaat grenzen van muzikale gen- ik oprekken. Vorig jaar speel- T’lburg het dak eraf met iten Bugge Wesseltoft Berglund en nu is hij terug t Metropole Orkest. Het is een samenwerking met bewezen succes: vorig jaar openden ze sa men het Amsterdam Dance Event in een stampvolle Melkweg met hun werk Scripted Orkestra. Deze samenwerking tussen een orkest en een producer zet de toon voör meer unieke crossovers in Theaters Tilburg in seizoen 17/18. Zo laat Tania Kross zich inspireren door de flamenco voor haar eigen tijdse Carmen (22 september) en gaat Amsterdam Sinfonietta een spannende samenwerking aan met hip-hopgenie Typhoon (12 janua ri). Jazztrompettist Eric Vloeimans, voor wie genre al bijna niets meer betekent, komt naar de concertzaal met de Syrische klarinettist Kinan Azmeh en lyrische pianist Jeroen van Vliet (3 februari). Het Neder lands Blazers Ensemble komt zelfs drie keer met bijzondere samen werkingen: met volksmuzikanten uit Georgië (19 oktober), (ex)-asiel- zoekers en vluchtelingen (9 novem ber) en met de Braziliaanse dans en poppenkunstenaar Duda Paiva (18 januari). KI i via www.theaterstilburg. 13-5432220 of aan de b Tilburg - Wie wandelt door de Oude Warande of landgoed Hei- depark is er misschien al eens langsgelopen: de karakteristieke entreepoort en enkele dienst woningen van het voormalige Tilburg's Natuur Dierenpark aan de Bredaseweg. Tot in de jaren zestig was het Dierenpark met on der meer leeuwen en tijgers een van de populairste uitjes met het Het orkest verzorgt op vrij dagavond 21 juli het ope ningsconcert van het festival met als solist Boris Berezovsky in Rachmaninovs Tweede Pia noconcert. Verder staat Shehe- razade van Rimski-Korsakov op het programma met als solist concertmeester Lei Wang. Op zondagavond 23 juli speelt het orkest Rachmaninovs Derde Pianoconcert met als solist Be- hzod Abduraimov en verder op het programma Peer Gynt Suite nr 1 van Grieg en La Valse van Ravel. Philharmonie zuidneder land is het eerste Nederlandse orkest waarmee Abduraimov soleert. Tilburg - De Tilburgse Revue zet tijdens de Maand van de Amateur kunst eenmalig de deuren open van het repetitielokaal. In het kader van "Tilburg Toont' worden er zon dag 11 juni drie scenes gespeeld uit de dertiende revue de TÓP 013. Dat gebeurt in de Kunstbalie (Loft) aan de Ringbaan Oost 8-17 in Til burg. Van 12.00 tot 13.00 uur wor den de scenes Proloog, Bedscène Willem-Alexander en Maxima en een stukje Tilburgse Kermis ge repeteerd. Productieleider Ma- rie-Thérèse Blomme spreekt over 'een unieke kennismaking met enkele hele actuele revuescenes'. Vanzelfsprekend is er gelegenheid om met de regisseur, choreogra fe en spelers nader kennis te ma ken. De Tilburgse Revue levert als oer-Tilburgs cultuurinstituut graag een bijdrage aan een week waarin alles op het gebied van muziek, theater, dans en kunst, zowel ama teurs als professionals, zich toont. In januari staat de dertiendeTilburg- se Revue de TÓP 013 dertien keer op de planken van Theaters Tilburg en berkel-enschot - Op zaterdag 17 juni is Toneelvereniging Het Ste nen Hoofd uit Amsterdam te gast in CC De Schalm in Berkel-Enschot met het stuk De Vrek. Aanvang om 20.00 uur. De voorstellingen in Het Polanen- theater in Amsterdam waren een groot succes. Daarom speelt To neelvereniging Het Stenen Hoofd nog een aantal extra voorstellin gen. De Vrek is een klassieker van Molière, gestoken in een a-sociaal jasje. De regie is in handen van Mi ke van Amelsfoort. In De Vrek staat de gierigaard Har ry op het punt om zijn dochter uit omdat Stadsbos013 de enige plek in West-Europa is waar dit diertje nog in het wild voorkomt. Stadsbos013 kent een rijke ge schiedenis. De sporen zijn nog te rug te vinden in Stadsbos013 en leveren verrassende verhalen op. Voormalig stadsarchivaris Ronald Peeters schreef erover. De komen de tijd verschijnen zijn verhalen op www.stadsbosOI 3.n I te huwelijken aan een bezadigde oude heer en zijn zoon aan de eer ste de beste weduwe. Voor zich zelf heeft hij een jong meisje in gedachten, dat genoegen neemt met een blaadje sla. En dat is pure financiële winst. Een buitenkans je! Een licht komische voorstelling waarin de wereld van de vrek ste vig botst met het universum. In samenwerking met Draaimo len presenteert Theaters Tilburg op woensdag 14 juni deze unieke symbiose tussen orkest- en elek tronische muziek in de Tilburgse schouwburg. Een concert dat de toon zet voor meer avontuurlijke crossovers in concertseizoen 17/18. Aanvang om 20.30 uur. Henrik Schwarz dat hij die de res flink de hij in Tilbi jazzmuzikant^ en Dan P met het vendien in een lezing in op de geschiedenis van het vak. Hij is auteur van het onlangs versche nen boek 'Verloren Bieren' van Nederland. De bijeenkomst begint om 14.00 uur in het Interpolis-gebouw aan de Spoorlaan 298 in Tilburg. Na de lezing vertrekken de aanwezi gen samen, per bus of individu eel met de auto naar Abdij Ko ningshoeven, waar zij om 16.00 uur een rondleiding krijgen. De middag wordt rond 17.00 uur af gesloten met een proeverij. Wilt u hierbij aanwezig zijn, meld u zich dan aan bij Joep Schenk via e-mail j.schenk@uu.nl Tilburg - De Stichting Bedrijfsge schiedenis neemt belangstellen den op donderdag 15 juni mee naar één van de wegbereiders van de 'speciale bieren' in Neder land: Bierbrouwerij Koningshoe ven in Berkel-Enschot. Historicus, bierliefhebber en thuisbrouwer Roel Mulder (1980) gaat bo- 4^

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 13