«r Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Werkzaamheden aan wegen Wielerronde Besterd: straten 18 juni dicht Verhuizing Culinair zorgt voor controverse - I Minder tegels en meer groen op schoolplein van Don Sarto - jerstraat Schoolplein Don Sarto. (Foto gemeente Tilburg) www.tijburg.nl Havendijk-Zuid e.o. Tot half september ir De Besterdring. (Foto gemeente Tilburg) igtot half juni, nald. Leseman Car Care bedrijf van de maand 'Artist impression' van Tilburg Culinair op het Louis Bouwmeesterplein. Het team van Leseman Car Care. op andere al-Enschot e opende on- tiging aan de Iburg. Tivolistraat Tot begin oktober herinrichting in fa sen. jat ■inrichting tus- emeente Tilburg) p adres jgerd Meer informatie: www.makeitintilburg.nl/ bedrijf-van-de-maand Daarna rijbaan versm< Groene wol Vervanging ten t/m 2 ju Sportweg Werkzaamheden stadsverwarming t/m 9 juni. lerlantstraa ■"juniherir uaggermanlaan en par- - Aabe. Herinrichting in fasen tot eind juli. Primus van Gilsstraat Werkzaamheden riolering tot april 2018, evenals in straat en Varkensmarkt. >ud g leidingen in diverse stra- juni. Groeseind Nutsbedrijven vervangen in fasen gasleidingen, evenals in Padua. ;ldt tweerichtings «ring en het Rosrr ing in fasen in deel Pius- ieeft Tilburg nbel' van 211 woon c Ringbaan-Noord Tot eind juli verplaatsen leidingen op delen fiets- en voetpad. Tot half september in fa sen herinrich ting, evenals in Vendeliersstraat e.o. Sint Anna Tot begin juni in fasen vervanging lei dingen. Daarna tot half oktober in wijk Korvel. Lange Nieuwstraat Aanleg leidingen tot 9 juni tussen Gasthuisring en Caloriestraat. vatieve dienstverlening en in spirerend ondernemerschap", aldus Erik de Ridder. "Echt een knappe prestatie als je bijna alle dealers uit de stad en omgeving aan je bindt en werkgelegen heid verschaft aan 90 mensen. En helemaal knap als je weet dat eigenaar Bas Leseman pas 31 jaar is!" Leseman Car Care opende on langs de nieuwe vestiging aan de Ledeboerstraat in Tilburg. Tilburg-Leseman Car Care is door gemeente Tilburg en Citymar keting Tilburg uitgeroepen tot 'Tilburgs bedrijf van de maand'. Het bedrijf is ambassadeur voor Tilburg als ondernemersstad. Het bedrijf sleept de prijs in de wacht door de sterke relatie tus sen klant en leverancier en haar betekenis voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Wethouder Erik de Ridder reikte de prijs uit tijdens een bezoek aan het bedrijf op 31 mei. "Een prachtig bedrijf met een inno- De Kraan in Berkel naar een terrein aan. De aanleg van ax gebeurt in fasen is half juli klaar. In :entraal gebouw- et complex komen en en een hek. Be- nnen bezwaar aan-1 Het evenement /erleende ver- n is nog niet hele- lannen uiteindelijk ude locatie van de >en ontsluitingsweg jk Koningsoord. Die hijnlijk volgend jaar Mendelssohnstraat Van 12 juni tot eind november her inrichting en vervanging leidingen, evenals in Rubinsteinstraat. Reeshofweg Van 6 juni 7 uur tot 9 juni 5 uur ver smald. Van 9 juni 5 uur tot 12 juni 5 uur dicht tussen rotonde Witbrant- laan-West en Campenhoefdreef. Door werkzaamheden zijn wegen he lemaal of deels afgesloten. Meer in formatie: Coördinatiepunt Wegge bruik, tel. 549 55 32. Internet: www. tilburg.nl/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. Slecht weer kan leiden tot wijzigingen. Diversen Er zijn ook wegwer onder meer Midde Rosmolen, Spoorzone, Stappegoor en Wagr dig overzicht staat op internet. Groeseindstraat Herbestrating en vervanging leidir gen tussen Houtstraat en Deken Botsstraat t/m 9 juni. Reitse Hoevenstraat Tot 31 juli aanleg vrijliggend fietspad tussen Wandelboslaan en spoor. Afsluiting met poorten op terrein Mauritshof De gemeente plaatst half juni poor ten bij de onderdoorgang naar het Mauritshof. Dit gebeurt op verzoek van bewoners. Zij ervaren nu voor al 's avonds overlast. Aan beide zij den van de onderdoorgang komt een hek met een dubbele poort. De ene is voor voetgangers en fietsers, de an dere voor auto's. Het binnenterrein moet van maandag tot en met vrijdag overdag toegankelijk zijn, onder meer voor onderhoudsdiensten en het BAT. Bewoners kunnen zelf de poorten sluiten van 19 tot 6 uur. leder adres krijgt hiervoor sleutels. Op zaterdag en zondag mogen de poorten de hele dag gesloten blijven. zou al overeenstemming zijn be reikt over het gebruik van het Louis Bouwmeesterplein. "Er moeten al leen nog wat standaardprocedures worden afgerond." Er moet volgens Verhoof nog overleg plaatsvinden met de gemeente zelf over de prak tische invulling, met de brandweer over de veiligheid en met de om- Weth. van Van 6 t/m 23 ji sen Weth. Bagi keerterrein Aat t de commissie n aan het college zergunning alsnog ighebbenden kun- ‘ken beroep instel ik Zeeland-West- Reigerstraat. Voof /eek was de fees- r._ te, politie, Tiwos locatie wor veld tegen het lek blijft de con- n gesprekken met gemeente he*£‘ lie ze kunnen I erkzaamheden in ien-Brabantweg, - e, Stadhuisplein, jnerplein. Volle- Kruizemuntweg Herinrichting van 6 juni tot eind de cember, evenals in Valeriaanhof en Papaverhof. wonenden over de impact van het evenement op hun wooncomfort. "Wat ons betreft staan de seinen op groen", aldus de voorzitter, die verder aangeeft het te betreuren dat de beide commissies zijn opge stapt. Op dit moment worden nieu we commissies Facilitair en Spon- sorzaken geformeerd. r Schiphollaan ie. Wel mag het ‘mmingsplan als et verlenen van /orige maand was bij de commissie I f :hriften. Die heeft lie partijen afge- It Basisschool Don Sarto aan de Hilvarenbeekseweg heeft sinds vorige week een groen schoolplein. Het plein heeft een stuk minder tegels dan voorheen. Op de plekken waar stenen zijn weggehaald, zijn boompjes en planten gezet. 1 Onder anderen wethouder Mario Jacobs opende het plein op 24. Als aanvulling op het groene school plein was er tijdens de Week van het Water een lesprogramma voor de groepen 1 tot en met 8. In samenwerking met Water schap De Dommel, gemeente Til burg, Bibliotheek Midden Brabant, I Contourdetwern, Natuurmuse um Brabant, Krijnen Media Produc- I ties en GGD Hart van Brabant, zijn er onder meer gastlessen geweest voor de kinderen over het nut van meer groen in de stad en de effec ten daarvan op het milieu. Ook de ouders van de leerlingen kregen in formatie over het belang van meer planten en bomen. Er was een ten toonstelling over 'blauwe aders' en kinderen zijn leerroutes langs de Leij gaan lopen en op excursie geweest bij rioolgemaal Moeren burg van het waterschap. De kinde- I ren hebben een tentoonstelling ge- I maakt over het onderwerp water. De kinderen van groep 8 maakten filmpjes. Tilburg investeert de komen de jaren extra in groen. In de stad wordt ruimte gemaakt waar dat kan. Daarnaast verbetert de ge meente de kwaliteit van bestaand groen. De gemeente trekt hier tot en met 2018 2,8 miljoen euro voor uit. Doel hiervan is meer diversi teit in groen in de stad. Denk daar bij aan pluktuinen en bloemrijke bermen (bijenlinten). Als vervan ging van bomen nodig is, zorgt de gemeente voor meer verschillende soorten bomen die aansluiten bij de stedelijke inrichting en minder overlast bezorgen. Telefoonnummers 14 013 Gemeente Tilburg Bereikbaar ma t/m vr 8 - 18 uur 088 225 01 00 Brandweer 0900 8844 Politie 0900 463 64 43 GGD Bezoekadressen Stadswinkel Centrum Spoorlaan 181 ma, wo, vr 8-18 uur; di, do 8-20 uur Stadswinkel Noord Wagnerplein 101 ma t/m vr 9-18 uur Stadswinkel Reeshof Ketelhavenstraat 91 ma t/m vr 9-18 uur Stadswinkel Berkel-Enschot Eikenbosch 7 ma, wo, vr 13-18 uur Stadswinkel Udenhout Tongerloplein 15 di, do 13-18 uur Uitsluitend op afspraak via www.tilburg.nl of bel 14 013 Balie Werk en Inkomen Burgemeester Broxlaan 1680 ma t/m vr 8.30-17 uur De Ronde van den Besterd is op zondag 18 juni. Na tientallen jaren afwezig heid keert de wielerwedstrijd terug. Diverse straten in de wijk zijn afgesloten, begint om 10.30 uur en duurt tot 18 uur. Het parcours loopt via de Besterdring, het Besterdplein, de Molenbochtstraat, Lovensestraat en Molenstraat. Langs de route geldt een parkeerverbod op 18 juni van 8 tot 16 uur. Het verkeer moet omrijden via de Noordbesterdstraat en Paduastraat. Daar geldt tweerichtingsverkeer tijdens de wedstrijd. De bushaltes aan de Besterdring en het Rosmolenplein zijn dan niet bereikbaar. Tilburg - De organisatie van het bekende evenement Tilburg Culi nair moet de commissies Facilitair en Sponsorzaken opnieuw optui gen. De leden van deze commis sies vinden in tegenstelling tot het dagelijks bestuur dat het te kort dag is om de verhuizing van het Willemsplein naar het Louis Bouw meesterplein gestalte te geven en pleitten ervoor om de editie 2017 van Tilburg Culinair van de agenda te schrappen. Het bestuur vindt dat het evenement ook dit jaar georga niseerd kan worden. Door dit ver schil van inzicht zijn de leden van beide commissies opgestapt. Tilburg Culinair werd de laatste acht jaar gehouden op het Willemsplein. Door de herontwikkeling van het gebied rondom stadskantoor I, waaronder de renovatie van het Willemsplein, moest een nieuwe worden gevonden in de bin nenstad. Dat is dus het Louis Bouw meesterplein geworden. Volgens voorzitter Joris Verhoof van Tilburg Culinair kan het evenement 1 tot en met 24 september ge- doorgaan. Met de gemeente

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 9