GEMEENTENIEUWS Gemeente subsidieert de aanleg van groene daken 1 Mil I op Verl Container voor jongeren in Reigerstraat Buren met bouwplannen?. Ontdek Tilburg Vergunning voor wonen op adres Schiphollaan alsnog geweigerd Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg De omgeving van Schiphollaan 28a, met de school. (Foto gemeente Tilburg) De Beste Groen dak. (Foto gemeente Tilburg) De container in de Reigerstraat. (Foto gemeente Tilburg) vvvtilburg.nl aan een ile. Ook jebrui- s van Spoorlaan 434a 5638 CH Tilburg Tel 813-5323728 wv@tHburg.nt De Meimarkt neemt je mee door het centrum: met maar liefst 750 kramen, 40 grondplaatsen en 80 kinderplaatsen. Of je nu op zoek bent naar oude voorwerpen, lek kere hapjes, entertainment of je komt de gezellige sfeer proeven, de Meimarkt biedt het allemaal. Basiss* week i dan vc boomi MEIMARKT Dit jaar valt de Meimarkt in het eerste weekend van juni. De bin nenstad van Tilburg verandert in een grote marktplaats voor tweedehands spullen. BINNENSTADSWANDELING We hebben een vernieuwde bin- nenstadswandeling. Voor 3 kun jij de toffe stad Tilburg ontdekken. Deze wandeling is dé manier om op ontdekkingstocht te gaan. Je gaat langs bijzondere, mooie en historische plekjes in Tilburg. Laat je verrassen door de afwisseling van cultuur, historie, en natuur die in de binnenstad van Tilburg te vinden is. óa als toerist op pad in je eigen stad. De route is 3,6 km. Voor de echte fanatiekelingen zijn er meer route-opties. De Rondi heid keei Het even via de Be Molenstr uur. Het Daar gek Besterdri zogenoemde >elen meer- :iaal-econo- >t ge- luïteit Onder Jacobs aanvul plein w het We de groi In sa schap burg, E Contoi um Br; ties en er ond voor d meer j ten da ouders format plante toonst en kin< de Leij De ingar steeg, de schc BEZOEK VVV TILBURG Een bezoek aan Tilburg start bij de VVV. Een ideaal vertrekpunt om de stad te ontdekken. De medewerkers gevers graag tips. warmer dan in het buite Dat komt onder meer c te opper Door de het koeler. Een geb. (te) warm is kan zor derarbeidspro hoger sterftecij re groepen als Laat u niet verrassen! gratis app: Tilburg - omgevingsalert e-mailservice: www.overheid.nl Reisdocument op tijd aanvragen Inwoners van wie het reisdocument of rijbewijs binnenkort verloopt, wordt aangeraden om op tijd een af spraak te plannen. Het is de laatste tijd erg druk bij de stadswinkels. In woners die een afspraak tijdig ma ken, zijn er zeker van dat het reisdo cument voor de vakantie klaarligt. Til burg heeft vijf stadswinkels: Centrum, Reeshof, Noord, Udenhout en Berkel- Enschot. Ze werken allemaal op af spraak. Veel producten en diensten zijn thuis via internet te regelen. Een afspraak maken kan via www.tilburg. nl of door te bellen naar 14 013. Voor het ophalen van een reisdocument of rijbewijs is geen afspraak nodig. itengebied. door gro- arvlakten die bestraat zijn, a stad te vergroenen, wordt gebied waar het ar gen voor min- aroductiviteit en een :ijfer onder kwetsba- s ouderen. Volkstuinen op andere I plek in Berkel-Enschot De volkstuinen bij De Kraan in Berkel- Enschot verhuizen naar een terrein aan de Heikantsebaan. De aanleg van het nieuwe complex gebeurt in fesen De eerste daarvan is half juli klaar. In september is een centraal gebouw tje gereed. Rond het complex komen in het najaar planten en een hek. Be langhebbenden kunnen bezwaar aan tekenen tegen de verleende ver gunningen. Daarom is nog niet hele maal zeker of de plannen uiteindelijk doorgaan. Op de oude locatie van de volkstuinen komt een ontsluitingsweg voor de nieuwe wijk Koningsoord. Die weg wordt waarschijnlijk volgend jaar aangelegd. Voorwaarden Voorwaarden om voor een subsi die in aanmerking te komen, zijn onder meer: de oppervlakte van het dakgroen is minimaal 6 vier kante meter, de helling van het groene dak is niet meer dan 35 graden, de aanleg is nog niet ge daan en het groene dak wordt aangelegd door een erkend bedrijf. G-voetbaltoernooi in 't Stadbos013 Mensen met en zonder beperking gaan van 2 t/m 4 juni voetballen in Stadsbos013 tijdens het G-voetbal- weekend. De wedstrijden zijn op het terrein van Amarant aan de Bredase- weg 570. Tilburg werkt er hard aan om Stadsbos013 nog aantrekkelij ker te maken: goed toegankelijk, met ruimte voor sport en recreatie en met een grote verscheidenheid aan na tuur. Bomen en planten zijn van on schatbare waarde. Groen bevordert de gezondheid, verbetert het milieu en zorgt voor een fijne leefomgeving. Allemaal redenen voor de gemeente om te investeren in groen. Meer in formatie op www.stadsbos013.nl. De gemeente heeft een jongerencontainer geplaatst in de Reigerstraat. Voor de jeugd is het een vaste plek om samen te komen. Deze week was de fees telijke opening, in aanwezigheid van jongeren, de gemeente, politie, Tiwos en het jongerenwerk. De container staat bij het kunstgrasveld tegen het fietspad aan, met uitzicht op de Ringbaan-Zuid. Op deze plek blijft de con tainer in eerste instantie een halfjaar staan. Daarna volgen gesprekken met de buurt over de ervaringen met de ontmoetingsplek. De gemeente heeft omwonenden een brief gestuurd met telefoonnummers die ze kunnen bel len bij overlast. TILBURG bekende nair moe Spon De vind ,1 dagelijks L dag is o I Willemsp meestert pleitten van Tilbi te schrap het even niseerd I schil van I beide co Tilburg C jaar gehc Door de gebied r waarond Willemsf locatie w nenstad. meestert 1 Volgens Tilburg C van 21 te woon dc ven van de gemeente om in 2045 klimaatneutraal te zijn. Een groen dak zorgt voor meer planten en in secten en de levensduur van het dak kan worden verhoogd tot wel 50 jaar. Bovendien houdt een groen dak een gebouw in de zomer koeler en de beplanting isoleert. Een dak met plantjes weegt ongeveer even veel als een grind-dak. En een groot groen dak heeft maar een keer per jaar onderhoud nodig. Klimaatadaptatie gaat de effecten van klimaatverandering tegen. In de stad is het bijvoorbeeld een stuk De gemeente bevordert de aanleg van groene daken. Er is een regeling die Tilburgers financieel ondersteunt, als ze een dergelijk dak willen aanleg gen. Subsidie aanvragen kan vanaf 1 juni. Inwoners, bedrijven, instellin gen, woningcorporaties en verenigingen van eigenaren kunnen de vergoe ding aanvragen. Een groen dak aanleggen, kan voor bestaande bouw en voor nieuwbouw. De helft van de wer kelijke kosten per vierkante me ter wordt vergoed, met een maxi mum van 25 euro per vierkan- temeter. Particulieren ontvan gen maximaal 2.500 euro subsi die. Verenigingen van eigenaren, instellingen, ondernemers en wo ningcorporaties 25.000 euro. Groene daken dragen bij aan klimaatadaptatie en verhogen de leefbaarheid in stedelijk ge bied. Ze passen binnen het stre- Het college heeft besloten de omgevingsvergunning voor Schiphollaan 28a alsnog te weigeren. Het pand krijgt geen woonfunctie. Wel mag het gebruikt worden binnen de mogelijkheden van het bestemmingsplan als maatschappelijke instelling, voor zorg en dienstverlening. Het college neemt dit besluit na ad vies van de commissie voor de be zwaarschriften. Belangrijkste afwe ging was dat omwonenden en leer lingen van de aangrenzende ba sisschool worden geconfronteerd met wisselende bewoners. Die heb ben verschillende diagnoses en mis schien moeilijk voorspelbaar gedrag, jang van het pand ligt a zonder sociale controle aolieren en hun ouders ge ken die. Dat kan tot gevoelens onveiligheid leiden. De locatie ligt in een zr focuswijk. In de wijk spel dere problemen, op soci; misch en fysiek vlak en op het ge bied van veiligheid. De continuïteit en het voortbestaan van de school is ook meegewogen. Mogelijk loopt het aantal leerlingen (op termijn) te rug. In 2016 is een omgevingsvergun ning aangevraagd om wonen moge lijk te maken in het pand Schiphol laan 28a. In eerste instantie is deze vergunning geweigerd. De vergun ninghouder heeft toen bezwaar ge maakt en heeft alsnog een vergun ning ontvangen. De school, ouders en andere be langhebbenden hebben bezwaren Wiele ingediend tegen het verlenen van deze vergunning. Vorige maand was er een hoorzitting bij de commissie I voor de bezwaarschriften. Die heeft de belangen van alle partijen afge wogen. Vervolgens heeft de commissie het advies gegeven aan het college om de omgevingsvergunning alsnog te weigeren. Belanghebbenden kun nen binnen zes weken beroep instel len bij de rechtbank Zeeland-West- Brabant.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 8