'De afwisseling is het leukste aan deze job' Chr. Vermeer Transport van alle markten thuis Jordy Leijtens is planner wegtransport bij BF Logistics i v. L Dag van de Logistiek Tilburg Dag van de Logistiek Tilburg 15 LOGISTIEK TILBUR LOGISTIEK TILBURG DONDERDAG 1 JUNI 2017 Eigen rijschool I-iof ic altiirl o DOOR PETER VAN OIRSCHOT Chr. Vermeer Transport beschikt over een eigen rijschool. DOOR PETRA JANSEN FOTO: PETRA JANSEN 8 Tilburg - Jordy Leijtens (22) loopt sinds anderhalf jaar stage als planner wegtransport bij BF Lo gistics in Tilburg. "Het is fijn dat ik ook na die periode hier kan blijven werken." 5* tilburg - Chr. Vermeer Transport B.V. neemt sinds 2015 deel aan de Dag van de Logistiek. Ook dit jaar presenteert het bedrijf uit Dongen zich op deze bijzondere dag graag aan het grote publiek. 't werd in 2009 de Nederland die rijdt een brand last. Momen- iark deels uit voer- rijden. Duurzaam ntwoord. Tilburg. I modern 1 alle opzic hopen hi rations deze nieuwe accommodatie ontvan wij op 11 juni het publiek tijdens de van de Logistiek." Chr. Vermeer Transport eerste transporteur in N op vloeibaar biogas (LBG), stofsoort die het milieu ontl< teel bestaat het wagenpark ck tuigen die op LBG en LNG r:J- en maatschappelijk verantw. Leuk team Jordy heeft het naar zijn zin bij BF Logistics. "Ik werk in een leuk team en leer veel van mijn collega's. Het is een fijn idee dat ik na september, als mijn opleiding klaar is, hier kan blijven werken. Ze zijn tevreden over mijn werk dus dat is mooi. Dat geeft me de gelegenheid om nog meer te leren en er varing op te doen. Ik ben tevreden met de werkzaamheden die ik nu heb. Misschien dat ik me nog wil specialiseren in het ver voer van gevaarlijke goederen en stoffen, ADR heet dat. BF Logistics biedt ook vol doende mogelijkheden om door te groei en en je kennis uit te breiden door middel van cursussen." Jordy LeijtensJordy Leijtens Hier wordt in eigen beheer een i logistiek bedrijf gebouwd, dat in richten toekomstbestendig is. "We nier aan het eind van dit jaar ope- leel te zijn", vertelt Iris Machielse."ln ingen e Dag transport, logistiek en warehousing. Hieronder fijnmazige distributie, op- en overslag (ook ADR-goederen), transport en verhuur van containers en project matige logistiek. Coördinator transport/ marketing Iris Machielse: "We zijn van alle markten thuis en hebben voor praktisch elk logistiek probleem een oplossing. Wij kunnen alles en zoniet, dan toch! Dat is ons motto." Drukke baan Jordy woont in Waalwijk en werkt vier da gen per week als planner wegtransport bij BF Logistics, een logistiek bedrijf dat is gespecialiseerd in wegtransport binnen Europa. "Daar houd ik me dagelijks bezig met de export naar Duitsland en naar Grie kenland", vertelt Jordy. "Dat betekent dat ik orders in het systeem verwerk, voor de vrachtwagens die de weg op gaan." Jordy kijkt welke en hoeveel vrachtauto's moe ten worden ingezet. Hij houdt rekening met welke chauffeurs er rijden en met de ophaal- en levertijden van goederen. Een drukke baan, zegt Jordy. "Ik ben de hele Chr. Vermeer Transport B.V. De Zool 15 5107 RB Dongen Tel. 0162-312138 www.chrvermeer.nl dag lekker bezig. De drukte gaat met pie ken en dalen. En elke dag is het weer een verrassing waar je voor komt te staan. Zo heb ik het bijvoorbeeld wel eens meege maakt dat een vrachtwagen onderweg ka pot ging. Dan komt de levering niet op tijd bij de klant. Daar moet je dan weer een op lossing voor zoeken. Die afwisseling vind ik ook het leukste aan deze job." Opleiding Naast zijn stage volgt Jordy nog een dag per week lessen aan het Summa College in Eindhoven, waar hij op mbo 3-niveau de opleiding Planner Wegtransport volgt. "Daar krijg ik vakken als Nederlands, Duits, Engels en rekenen. Daarnaast volg ik cur sussen, bijvoorbeeld op het gebied van leidinggeven. Ik ben op dit moment bijna klaar met de opleiding. Ik moet alleen nog mijn examens halen, maar dat gaat zeker lukken." De transport- en logistieksector staat te springen om personeel. Niet alleen is er een tekort aan chauffeurs, er is ook een toenemende vraag naar hoger opgeleid personeel zoals logistiek planners, ware house managers en distributiemanagers. Het is dan ook niet zo gek dat de 22-jarige Jordy Leijtens later dit jaar na zijn stage kan blijven'plakken'bij zijn werkgever BF Logis tics in Tilburg. Chr. Vermeer Transport is in 1954 opge richt in Loon op Zand door naamgever Chris Vermeer, vader van vijf kinderen, waarvan drie zoons in het familiebedrijf gingen werken. In de jaren tachtig nam de groei van de onderneming sterk toe. Om verdere groei te realiseren werd in 1990 een transportbedrijf in Dongen overgenomen. Vijf jatir later werd hier de nieuwbouw van een kantoorpand, ware house en vrachtwagenwerkplaats gere aliseerd. In 2003 werd de onderneming gesplitst. De oudste twee broers gingen zich toeleggen op speciaal transport. Alle overige diensten zijn voortgezet door de jongste broer, Christiaan Vermeer. Onder zijn leiding werd de onderneming het di gitale tijdperk in geloodst en zijn diverse werkzaamheden geautomatiseerd. Chr. Vermeer Transport heeft op de dag van vandaag naast de hoofdvestiging in Don gen bedrijven in Beerse (België) en Strze- lin (Polen). Chr. Vermeer Transport biedt uiteenlo pende diensten aan op het gebied van Het is niet altijd eenvoudig om goede, gemotiveerde chauffeurs te vinden op de arbeidsmarkt. Het bedrijf uit Dongen spant zich daarom in om zorgvuldig nieu we chauffeurs te werven en deze indien nodig zelf intern op te leiden. Dat maakt het mogelijk om een bijna perfecte af stemming te realiseren tussen mens en werk. Het bedrijf beschikt over een eigen rijschool, waar aanvankelijk werd opge leid voor rijbewijs BE, maar nu ook voor het vrachtwagenrijbewijs C. Iris Machiel se: "Een voordeel van deze werkwijze is dat we een hecht team kunnen formeren, waarbij we op alle niveau's en in alle func ties snel kunnen schakelen. Daardoor zijn we flexibel en kunnen onze klanten reke nen op een uitstekende service." In 2011 is Auction Logistics B.V. opgericht. Een onderneming die gericht is op de aan- en afvoer van te veilen goederen voor veilingbedrijven. Iris Machielse: "Auction Transport is op zich een zelfstandig bedrijf maar de verwantschap is vanzelfsprekend, want vervoer en logistiek worden ver zorgd door Chr. Vermeer Transport. Het transport van veilinggoederen is een be langrijke specialisatie geworden." Nieuwbouw Tilburg Omdat de accommodatie aan De Zool in Dongen niet meer toereikend is voor alle activiteiten van Chr. Vermeer Transport, vindt op dit moment nieuwbouw plaats op bedrijventerrein Vossen berg West II in Cü Q

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 27