4 Leerling-chauffeur Manon Brouwers klaar voor het grote werk :nker Jos Heeren Transport: 'Als het moeilijk wordt, dan bellen ze ons' Dag van de Logistiek Tilburg Dag van de Logistiek Tilburg r IEK TILBURG DONDERDAG 1 JUNI 2017 LOGISTIEK TIL 'Laatje niet weerhouden als mensen zeggen dat het mannenberoep is' I gene te9e I DOOR PETER VAN OIRSCHOT chikken wij ?n Trouwen Tilburg Meisjes en vrouwen die werken en leven als vracht wagenchauffeur, het is geen unicum meer. Toch kiezen nog maar weinig meisjes voor dit beroep. Als het aan leerling-chauffeur Manon Brouwers ligt, komt daar snel verandering in. igingen op levinden zich andtransport. functies: ternationaal t is er weer bij tijdens ."Het publiek kan dan ling c aand< DOOR PETER VAN OIRSCHOT ^Indicium Enterprise Mobility Solutions zelfstandk elk geval k.< jit.' Stroopwafels Jos Heeren Transport de Dag van Logistiek. kennismaken met ons en ons materieel. Jos Heeren Transport B.V. Bukkumweg 13 5081 CT Hilvarenbeek Tel. 013-5052175 www.jos-heeren.nl hilvarenbeek Jos Heeren Trans port is een trouw deelnemer aan de Dag van de Logistiek. I Voor het bedrijf uit Hilvaren- I beek is dat vanzelfsprekend. Manon Brouwers niet zoveel van aantrekken. Als je iets heel graag wilt moet je ervoor gaan. En dan lukt het ook, daar ben ik van overtuigd. Als een meisje belangstelling heeft zal ik haar een loopbaan als trucker zeker aan raden. Laat je niet weerhouden als men sen zeggen dat het een mannenberoep Dit zorgt op de eerste plaats voor meer naamsbekendheid voor onze organisatie", aldus Pieter Heeren."Verder ontmoeten we deze dag collegabedrijven en mensen die op zoek zijn naar werk in onze branche. We vinden dat we als logistiek bedrijf hoe dan ook aanwezig moeten zijn tijdens dit eve nement. Iedereen is welkom bij onze stand, waar we traditioneel stroopwafels bakken." Aanraden De logistiek biedt op allerlei terreinen uitstekende loopbaankansen en niet alleen voor mannen. Manon Brouwers heeft geen negatieve reacties gehad op haar keuze voor het beroep van chauffeur goederenvervoer. Niet op het ROC bij het STL en niet bij haar werkgever Ploeger Lo- gistics."En als dat al zo was zou ik me daar Groei Pieter Heeren: "Ons bedrijf is op logistiek gebied van veel markten thuis, maar onze specialiteiten zijn volumetransporten en transport met meeneem heftrucks in heel Europa. Hierin zijn we sterk en hebben we de laatste jaren een flinke groei door gemaakt. We werken meestal voor vaste ;p var wei. inet op het I t bij haar werkgever Pk als dat al zo was zou il< opdrachtgevers. Indien gewenst kunnen we ook allerlei andere logistieke diensten aanbieden." Jos Heeren Transport staat voor kwaliteit en betrouwbaarheid. Pie ter Heeren nogmaals: "We zijn een relatief klein bedrijf, maar kunnen daardoor snel en doeltreffend opereren en eventuele problemen van onze klanten zo spoedig mogelijk oplossen. Dat weten ze. Als het moeilijk wordt, dan bellen ze ons." Naast kwaliteit en betrouwbaarheid on derscheidt Jos Heeren Transport zich door flexibiliteit en een uitstekende service. "We staan altijd klaar voor onze klanten. Ze kun nen ons ook buiten kantooruren bellen", zegt Franci Heeren.'En we doen er alles aan om ze te helpen. Desnoods rijden we zelf." te mensen in ons bedrijf zijn al heel lang in dienst. We doen het dus nog niet zo slecht." Jos Heeren Transport gaat haar maat schappelijke verantwoordelijkheid niet uit de weg. "Als het even kan steunen we lokale evenementen, maar we zijn ook zakenvriend van het Koningin Wilhelmina Fonds", licht Franci Heeren toe. We vinden dat we als bedrijf iets terug moeten doen voor de samenleving." Jos Heeren Transport is een echt familiebe drijf. De geschiedenis van de onderneming uit Hilvarenbeek gaat terug tot 1800. Aan het begin van de 20e eeuw worden de eer ste transportdiensten aangeboden. Op dit moment zijn Pieter Heeren en zijn zus Fran ci directeur-eigenaar van Jos Heeren Trans port. Zij hebben het bedrijf overgenomen van vader Bram Heeren sr. "Zaken rondom personeel en organisatie komen voor re kening van mijn broer Pieter. Ik houd mij vooral bezig met de financieel-economi- sche aspecten van ons bedrijf", zegt Franci Heeren. "Onze broer Bram jr. is verantwoor delijk voor de technische zaken bij Jos Hee ren Transport en is bovendien chauffeur in ons bedrijf. We hebben alledrie onze sterke punten en voorkeuren en dat zie je terug in deze taakverdeling." Goed werkgever "We verwachten van onze chauffeurs inzet en betrokkenheid en dat ze onze klanten keurig te woord kunnen staan. We werken alleen met Nederlandse chauffeurs, van wie veel wordt gevraagd", vertelt Franci Heeren. "Hier staat tegenover dat we er als echt'mensenbedrijf'alles aan doen om een goed werkgever te zijn. We beschikken naast het keurmerk Transport en Logistiek bijvoorbeeld over het keurmerk PayChec- ked in Transport, wat een juiste loonbeta- garandeert. Verder schenken we veel dacht aan scholing en opleiding van onze mensen en zorgen we ervoor, dat onze chauffeurs altijd met goed en net materieel de weg op kunnen. Daarnaast werken onze chauffeurs vier dagen in de week, waardoor een belangrijk evenwicht ontstaat tussen werk en vrije tijd. De mees- I De 20 jarige Manon heeft eerder een I horeca-opleiding gevolgd. Een oplei- r ding voor kok bracht haar o.a. naar De- I nemarken en België. "Tijdens mijn stage F in België heb ik het definitieve besluit lomen om voor transport en logistiek jaan. Eigenlijk heb ik altijd de wens ge had om als chauffeur aan de slag te gaan. F Het beroep zit ook een beetje in mijn I familie. Ik heb wel eerst mijn horeca-op- I leiding afgemaakt, want het zou zonde I zijn geweest om vlak voor de eindstreep I af te haken. Ik heb me tijdens mijn stage aangemeld bij het Sectorinstituut Trans port en Logistiek (STL) voor de opleiding chauffeur goederenvervoer. Ik volg het versnelde 1 jarig traject en alles gaat naar wens. Mijn resultaten zijn goed en ik heb juist mijn C-rijbewijs gehaald. Na het behalen van het vrachtwagenrijbewijs is. Dat geldt volgens mij voor elk beroep." Manon Brouwers is net als veel collega's gecharmeerd van de vrijheid die de truc ker heeft, maar ze ambieert geen loop baan als internationaal chauffeur. "Laat mij maar in Nederland rijden. Ik vind het wel fijn om 's avonds weer thuis te zijn." duurt het ongeveer een maand voordat het aanvragen van het rijbewijs is afge rond en je zelfstandig de weg op kunt. Ik ben er in elk geval klaar voor en kijk daar erg naar uit." Fijne collega's Manon Brouwers is geboren en getogen in Gilze, waar ze sinds september werkt bij de lokale vestiging van Ploeger Logis tics. Deze bekende logistiek dienstverle ner rijdt vanaf Gilze uitsluitend voor hore- ca-groothandel Sligro. "Transport en logistiek mag dan nog wel een mannenwereld zijn, maar vanaf de standplaats Gilze van Ploeger Logistics werken we nu al met vier vrouwelijke chauffeurs", vertelt Manon. "Wij hebben fijne collega's en worden heus niet an ders behandeld. Het is erg gezellig on der elkaar. Ik heb tot nu toe als bijrijder gewerkt bij verschillende chauffeurs. Ze hebben allemaal hun eigen manier van werken en ik heb daar erg veel van ge leerd. Mijn collega's hebben hun uiterste best gedaan om me in te wijden in het chauffeursvak." 3/WMS-integraHe, j Js en infrastructuur, j PLOEGER LOGISTICS -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 17