GEMEENTENIEUWS Uitslagen bekend van enquête Burgeronderzoek Tilburg 2016 Dit Fii 23 Reg gaa Ontdek Tilburg Aantal panden winkelcentrum Paletplein wordt gesloopt €100 EXTRA, OOK VOOR U? Frli Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Het Paletplein. (Foto Baakbeeld) 3 Foto ger Volleyballers. (Foto Angeline Swinkels) Renovatie van LocHal Spoorzone klaar najaar 2018 Steden inventariseren situatie van homo's De LocHal. (Foto Baakbeeld) uvvtilburg.nl Ik doe mee! Meer informatie: www. til burg, nl/burgerparticipatie Spoortaan434a 5038 CH Tilburg Tel: 013-5323720 vw@tilburg.nl Inschrijven is nu mogelijk tot aan het tijdstip van de wandeling. Dat kan per e-mail: vvv@tilburg.nl onder vermelding van naam, telefoonnummer en het aantal deelnemende perso nen. De wandeling duurt van 13 tot 15 uur. Verzamelen om 12.45 uur. De route voert door kleine straat jes en over pleinen. Die vertellen over het verleden, heden en de toekomst van de stad, aangevuld met sappige anekdotes van de gids. VERRASSENDE WANDELING CENTRUM VW Tilburg organiseert op de zaterdagen 27 mei, 24 juni, 26 augustus en 30 september vier centrumwandelingen. De. deelnemers gaan op pad met een stadsgids en ontdekken verrassend Tilburg. Dit is de kans om de stad te leren kennen, individueel of met meerdere personen, bewoner of toerist. Tijdens de centrum- wandeling ervaren zelfs de echte Tilburgers hoe bijzonder en mooi de stad is. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. De kosten bedra gen 5,50 per persoon. Betaling contant aan de kassa van VW Tilburg. De startlocatie is het WV- kantoor aan de Spoorladn 434a in Tilburg. Weth lopen ten ir gewe maar voere ben v 2016 zijn gi we tn kan ir realis coalit De de ee finam ken t( se raf colleg deel over! jortcijfer voor het aan- areca, evenementen, eid, netheid en bereikbaar- gestegen ten opzichte van Degt taat i deel 2017 en ev Inwone Regiove den-Bra de, maa www.tilburg.nl/meedoenregelin^^^^ Zo krijgt met niei dere ch; betalen niet mei houders rige wee ontvang den-Bra: nieuwsb andering Pasho geen bri nen con voer Mii nummei klantens denbrab taxi blijf der pas Regio' rijden oi bant ver den alle sen al oi tus sluit de regio in Middi en staar we naar bant zit zorgt vo veilig en jpt en er uw inger dwijnt. Supermarktki centrum. Geluids-reducerend asfalt op Reeshofweg Het asfalt op een deel van de Reeshof weg wordt vervangen. Het werk is van 6 juni t/m 12 juni. Het gaat om het deel vanaf de rotonde van de Wit- brantlaan-West tot en met de rotonde bij de Kijkduinlaan - Dalemdreef. Het oude asfalt wordt verwijderd en ver vangen door geluids-reducerend as falt. Er komt ook een nieuwe marke ring. Het werk is in twee fases. Tijdens de tweede fase van 9 juni t/m 12 ju ni is de rotonde bij de Kijkduinlaan - Dalemdreef dicht voor verkeer. Ver keer wordt omgeleid. Station Reeshof blijft bereikbaar. Om de overlast te beperken, wordt van 9 juni t/m 12 ju ni ook 's nachts gewerkt. De gemeenten Oss en Den Bosch hebben een vragenlijst gemaakt. Ze willen inventariseren wat in hun ste den de ervaringen zijn van lesbien nes, homo's, biseksuelen en transgen ders. De uitkomsten moeten leiden tot verbeteringen. Tilburg heeft zich bij het onderzoek aangesloten. De ge meente roept de doelgroep op om de vragenlijst in te vullen. Tilburg vindt dat iedereen erbij hoort, ongeacht geaardheid of afkomst. In de enquête komt onder meer aan bod of de deel nemers zich veilig en geaccepteerd voelen. Ze kunnen invullen of ze vol doende ondersteuning krijgen. Meer info: www.tilburg.nl -> actueel. ter. Zij sporten minimaal 1 keer per week, minimaal 1 uur. Het grootste deel, 56,2 procent, zit niet bij een sportclub of vereniging. Redenen om niet te sporten zijn: de kosten, geen interesse of fysieke proble men. De gemeente houdt elke twee jaar een Burgeronderzoek. In het najaar van 2016 was er weer zo'n enquête. De uitslagen zijn nu bekend. Aan bod kwamen de meningen van Tilburgers over onder meer het buitengebied, het centrum en het klimaat. Ook zijn vragen beantwoord over bijvoor beeld cultuur, sport en dienstverlening. De uitslagen staan op internet. De vier van meest bezochte bui- igebieden is: Loonse en Dru- nse duinen, de Oude Warande, jving van het Trappisten en de Oisterwijkse ven- 2014. Voor het aanbod van culturele voorzieningen is het cijfer gelijk ge bleven. De bioscoop trekt bij cultuur de meeste bezoekers. De schouw burg en 013 zijn de best bezochte podia. Het bezoek aan musea ligt la ger dan in 2014 en 2012. Het cijfer voor het aanbod aan winkels is ge daald. Bijna 93 procent van de Til burgers komt maandelijks in het centrum. De auto is het meest gebruikte vervoermiddel voor werk en school (45 procent). Van de inwoners vindt 73 procent dat er voldoende par keerplaatsen bij het winkelcentrum zijn. Dat is meer dan voorgaande ja- ren. In Tilburg is 47,7 procent spor- tussen de Coöperatieve Vereniging van eigenaren in het winkelcentrum Wandelbos (CVvE) en de gemeen te. De CVvE had de gemeente eerder gevraagd een actieve rol te spelen bij de sloop, de grondoverdrachten en de inrichting van het openbaar ge bied. Daar ging de gemeente in de cember 2016 mee akkoord. Ze reser veerde ook een bedrag voor de her- ontwikkeling van het winkelcentrum, De partijen hebben afspraken uit gewerkt tot een samenwerkingsover eenkomst met de bijbehorende aan koop- en verkoopovereenkomsten met de verschillende ondernemers in het winkelcentrum. Alle partijen hebben de overeenkomst onderte kend. Het hoofdgebouw van de LocHal wordt op dit moment gerenoveerd. Een deel van de bijgebouwen is gesloopt. In het gebouw komen de bibliotheek nieuwe stijl, Seats2meet Tilburg, het BKKC en Kunstbalie. De glazen zaal uit de Beurs van Berlage krijgt er een plek als congresruimte. Als alles goed gaat, is de LocHal in het najaar van 2018 open voor het publiek. De opleve ring is in juli 2018. Architectenbureau Mecanoo gaat het interieur van het pand ontwerpen. Dat deden ze onder meer ook voor bibliotheken in New York en Washington. Na de renovatie is het bruto vloeroppervlak van de LocHal ongeveer 11.000 m2. Winkelcentrum Paletplein gaat op de schop. Een aantal winkelpanden wordt gesloopt en er komen vier nieuwe panden. Het parkeerterrein wordt opnieuw ingericht en de overkapping van het winkelcentrum ver- tketen Aldi krijgt een nieuwe vestiging bij het winkel- De sloop van de winkelpanden start 1 juni. Vanaf die datum begint ook het bodemonderzoek. De bouw van de nieuwe winkels start daarna. Dan wordt ook het parkeerterrein op nieuw ingericht. Als alles volgens planning verloopt, kunnen de nieu we winkels nog voor de jaarwisse ling open. Door onder meer de overkapping weg te halen, wordt de sfeer van het winkelcentrum opener. De ontwikke laars verwachten ook dat de nieuwe supermarkt zal zorgen voor meer be zoekers aan het winkelcentrum. Dat is ook gunstig voor de andere win kels. De herontwikkeling van winkelcen trum Paletplein is een samenwerking top\ teng nens de omgevir klooster ei, nen. Tilburgers houden in hun gedrag rekening met het klimaat. Vooral door ramen dicht te doen als de verwarming aanstaat, plastic afval apart in te leveren, de kraan niet onnodig te laten lopen en lampen uit te doen als ze niet meer no dig zijn. Het rappe bod van hor veiligheid heid is gi Typisch Tilburg Ruim 45 procent van de inwoners vindt het woord 'sociaal' bij Til burg passen. Hierna komen ter men als: vernieuwend, verbindend en experimenteel. De typeringen evenementenstad en onderwijs- stad scoren het best. Veel Tilbur gers, 95,4 procent, heeft DigiD. Dat is meer dan in 2014. Ruim 66 pro cent heeft de voorkeur om via in ternet dingen met de gemeente te regelen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 8