u A it Eerste Sous Ie Pont met mondharmonica KunstKaravaan trekt de natuur in Nieuw theater- en Tonpraot Akkedeemie Brabant Mark van de Veerdonk - Kaaskleum za.nl 79- concertprogramma Theaters Tilburg online theaters tilburg.ni rijk Roos Holleman exposeert in Luycks Gallery V j TILBURGSE KOERIER WOENSDAG 24 MEI 2017 7 LBURGSE KOERIER Hermine Deurloo FOTO: Merlijn Doomernik ifspraak. 3/ IK J 20:15 uur irg janisatie van de jncerten is in hanc jk en kan I of even- Roos Holleman, Count Raggi's Birth of Paradise. FOTO: Roos Holleman We willen steeds meer en daardoor k"“ jadgets. Welke oer, gelijk maakt om a' ee om chips te verk Tilburg - In het eerste Sous Ie Pont concert van dit seizoen, op zaterdag 3 juni, zijn twee topmusici uit de jazzwereld te gast: Hermine Deurloo op mondharmonica en Maarten van der Grinten op gitaar. Ze brengen een prachtig toegankelijk programma met melancholische klanken uit verre landen. organiseert de >t Akkedeemie ie keer een cur- ■zone, afgedekt met nti-allergisch, >rse breedte- en ikke en verstelbare za 27 mei Schouwbur Tilburgse Koerier Last-minute Actie! Lezers van de Tilburgse Koerier kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: F 2 voor de prijs van 1 Normale prijs: 181 1613,50. 14,50 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode Kaasschaaf bij Infoservice &Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of via www.theaterstilburg.nl. ‘U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. Een half uur voor zonsondergang vertrekt het publiek varend vanuit café Burgemeester Jansen in de Pi- ushaven naar het ongebruikte via duct van de Meierijbaan. In een 80 meter lang lint van bootjes achter deTilia door de Tilburgse stadsoa se. De bijzondere en ongewone concertruimte op het water on der de brug, heeft een geweldige akoestiek. Op het moment dat de ondergaande zon de waterspiegel kust, steken Deurloo en van der Grinten muzikaal van wal. RARTE collectie. ARTE boxspring -voor 2695, - -voor 2795,- euren mogelijk. ma Khcheich. Hij weet zeer diverse klanken en sferen uit zijn gitaren te halen en is een meester in het op nieuw interpreteren van bekende standards. De organisatie van de Sous Ie Pont-concerten is in handen van StichtingTilburgteWaterin samen werking met de schippers van de Tilburgse museumhaven. Het con cept is bedacht door John La Haye, al ruim 20 jaar bedenker van vele succesvolle Piushaven-activiteiten. Onder het motto 'Sous Ie Pont, to krijgen we alsmaar minder. Zo komen we om in de nutteloze gadgets. Welke oen heeft bijvoorbeeld de sleutelhanger bedacht, die het mogelijk maakt om al je sleutels in één keer kwijt te raken? I Wie kwam op het idee om chips te verkopen in tennisbalkokers? In Kaas kleum zoekt Mark van de Veerdonk naar dingen die er nog wél toe doen. I Uiteraard vinden we Mark weer terug in een idioot decorstuk, zijn handels- I merk. Net zoals de hoge grapdichtheid van zijn shows. Tilburg - De KunstKaravaan komt er weer aan. Op zondag 11, 18 en 25 juni gaat de bende van de KunstKaravaan op pad en trekt de natuur in. De natuurdagen zijn be doeld voor kinderen die met kunst bezig willen zijn, de handen uit de mouwen willen steken en in de na tuur iets moois willen maken. Op drie zondagochtenden van 10.00 tot 12.00 uur zijn er workshops on der leiding van een docent. De kin deren die aansluiten, gaan voor al vanuit een uitvalsbasis in een Tilburg - Mogen Nick Simon, Blaudzun, Sidi Larbi Cherkaoui, Jo chem Myjer, Het Nationale Toneel en De Marathon even je aandacht? Zij en vele anderen staan namelijk op de planken van Theaters Tilburg in theaterseizoen 2017-2018. Van af nu kan het volledige program ma op theaterstilburg.nl of in het gloednieuwe seizoensmagazine bekeken worden. Dit jaar staat het nieuwe theater- en concertprogramma van The aters Tilburg vol met bijzondere premières, zinderende musicals. theaterfestivals, Bekende Tilbur- gers, internationale topartiesten, hilarische cabaretiers en theater stukken die bovenop de actualiteit staan. Een keuze kunnen maken uit de ruim 400 artiesten die bij The aters Tilburg te zien zijn? Vanaf vrijdag 19 mei om 12.00 gaat de kaartverkoop van‘start via www. theaterstilburg.nl, aan de balie van Infoservice Tickets of telefonisch via 013-5432220. Voor enkele voorstellingen is de verkoop reeds gestart. huisje in de Trappistenbossen van alles onder handen nemen. Land schapskunst is daarbij een vertrek punt. De kinderen bekijken hoe ze met gewiekste aanpassingen in de natuur dingen kunnen veranderen waarmee ze bij de toeschouwer een glimlach kunnen veroorza ken. Omdat er vanuit het thema 'de NatuurTikt'wordt gewerkt, kan dat dus ook betekenen dat wat ze doen pas veel later zichtbaar wordt. Inschrijven kan via www. kunstkabaaltilburg.nl. Tilburg - Dit jaar o Stichting Tonpraot Brabant voor de elfde sus tonpraoten. Ruim honderd cursisten uit heel Brabant hebben de afgelopen 10 jaar de cursus met goed gevolg doorlopen en hebben nadien de nodige successen behaald. Op de lijst van tonpraters op tonpraten. nl staan inmiddels veel namen van ex-cursisten. Daarnaast duiken met enige regelmaat in diverse verslagen over tonpraotevene- menten nog namen van voormali ge cursisten op. Ook dit jaar wordt de cursus ge houden in buurthuis In de Boom- De Pont' geeft de instapkaart van dit Sous Ie Pont-concert ook gratis toegang tot museum voor Heden daagse Kunst De Pont. Belangstel lenden die in één van de bootjes dit muzikale verhaal willen erVaren, wordt aangeraden gezien de grote belangstelling snel te boeken. Je mag zoals bij alle eerdere Sous Ie Ponts je eigen kussentje, dekentje en een lantaarn of kaarsje in een glazen pot meenemen. Reserveren is noodzakelijl via www.tilburgtewater.nl tueel via 06-25515556. Gefascineerd door de klank van de chromatische mondharmonica verruilde Hermine Deurloo haar altsaxofoon voor dit kleine instru mentje. En met succes. Inmiddels trad ze op met artiesten uiteen lopend van Trijntje Oosterhuis tot het Metropole Orkest, en tourde ze meermalen in Amerika, China en Japan. Onlangs speelde ze met Mike Boddé in Podium Witteman en was ze te gast bij Pauw. Zelfs als u haar naam nog niet kent, kent u haar geluid. Deurloo geeft in recla mes een bekende rookworst net dat beetje extra pit. et Maarten van der Grinten speelt Hermine een mengeling van melancholieke liedjes uit aller lei landen, van Afrika tot Brazilië, waarbij de effecten en loops van de gitaar de associatie met filmmu ziek versterken. Maarten van der Grinten is een van de bekendste jazzgitaristen van Nederland, maar begaf zich op allerlei avontuurlijke muzikale paden in samenwerking “et onder andere Mathilde San- ting en de Libanese zangeres Ri- tilburg - Op zondag 28 mei om 15.00 uur opent Marcelle Hen- drickx, wethouder Cultuur van Tilburg, in Luycks Gallery de nieu we solotentoonstelling van Roos Holleman (1989). Holleman maakt vooral tekeningen van vogels. De titel, On Display' is een directe verwijzing naar de plek waar Hol leman haar onderwerpen aantreft: in vitrinekasten of lades van na tuurhistorische musea of verzame lingen. 'On Display' refereert daar mee aan de isolatie van (exotische) objecten en dieren in de nieuwe, kunstmatige context van het mu seum. Ook de wijze waarop de exotische vogels geconserveerd worden, als balgen, benadrukt hun museale 'habitat'. De expositie is te zien tot en met 2 juli. Meer info: www.luycksgallery.com. tak aan de Boomstraat in Tilburg. Op 4 en 25 oktober neemt cursus leider Harrie de Jong de tekst on derhanden. Op 8 en 22 november komt een ervaren regisseur uit de toneelwereld, Elize Jorritsma, de cursisten verder begeleiden bij de uitvoering van de buut. Op de slotavond, vrijdag 24 novem ber, worden de cursisten geacht hun buurt voor publiek te presen teren. De cursisten krijgen ook een lesmap met de nodige informatie over het tonpraoten. De kosten van de cursus bedragen dit jaar 65 euro. Nadere informatie: Harrie de Jong, tel. 013-5360976 of 06-20091308 e-mail hgndejong@outlook.com 4’ 4

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7