c cfcvl OPRUIMING olumn verk Ig N! Tilburgse partijen werken samen om stad te promoten ping Vergoeden medische kosten pleister op de wonde Van vogels, liefde en de politiek 3 Klikoklaagweer DOOR RENÉ HAANS FOTO: Jules van Iperen irg.nl BEHANG >13-4683528 Petra Jansen reatie snementen -eatie Winkel: Jeroen van Dijk -eatie “nementen YusufCelik Fractievoorzitter PvdA Tilburg www.pvdatilburg.nl facebook.com/pvdatilburg een iuur- le partners is er meer bereik en meer draagvlak." IESPRIJS tijde- is die gaat. Ten het strel compleet is, werd menwerkinger die ook actief van toeristiscf “ms£ Tilburg - Goed nieuws voor de stad: VW Tilburg, Citymarketing Tilburg, Tilburg.com, 013 Straatjes en Streekweb gaan samenwerken om nog beter in beeld te brengen wat er allemaal te doen is in veelzijdig Tilburg. gegevens over het de binnenstad en n sportwinkel Deca- Pieter Vreedeplein ikelijk gens de mensen: gen over meer iet po- legraaf- iderdag *n het Aan- TILBURGSE KOERIER WOENSDAG 24 MEI 2017 - BURGSE KOERIEE Tilburg - In het laatste Milieucafé voor de zomervakantie is een vrouwelijke natuurjournalist te gast. (advertorial) Tilburg niet alleen voor'happy few' Kunnen dubbeltjes nog kwartjes worden in Tilburg Noord? ling het nieuwe beleid door de gemeenteraad. Men is benieuwd watTilburgers daarvan in de prak tijk merken. De muziek wordt ver zorgd door Sanne Rambags. Een Tilburgse zangeres die snel furore maakt. Met gitarist Bram Stadhou ders en slagwerker Joost Lijbaart, stond ze op Haarlem Jazz More en de Amsterdamse Uitmarkt. Op het eind zet het Environmental Lounge Cafe het programma nog eens op zijn kop. Gelijke kansen, rechtvaardigheid en solidariteit zijn idealen waarvan wordt beweerd dat zij, net als de sociaaldemocratie, achterhaald zouden zijn. De meeste van onze idealen zijn bereikt en het gaat goed met Nederland en Tilburg. Maar geldt dat wel voor iedereen? Het College van Burgemeester Wethouders rapporteert met alle tegenvallers en prestigeprojecten in het centrum vrolijk een overschot van 32 liljoen euro op de begroting. Dat •rwijl door de wijkraden in Tilburg oord de noodklok wordt geluid. zorgen dat de website 1 werd gezod en met lokale partijen f zijn in het verzamelen :he informatie over de stad. Door de krachten te bundelen wordt tijd bespaard en voorkomen dat dubbel werk wordt verricht. Volgens Wethouder Erik de Ridder is dit een welkome aanvulling: “We zijn er enorm bij gebaat als de infor matie op de VW-website voor be zoekers en bewoners altijd actueel en volledig is. En dat doen we niet alleen. Door de informatie te ma ken en te delen met lokale partners, hebben we een nog groter bereik en kunnen we meer bewoners en bezoekers naar de mooiste plekken leiden in en om onze stad." De lokale an techniek en content oor wordt het aanbod completer, het bereik groter en komen mooie verhalen op meer plekken in Nederland terecht. Wat dit concreet gaat inhouden? Dat de informatie van lokale partijen nu ook via de WV toegankelijk is voor de bezoekers van de stad. Hierdoor is er een beter platform om bezoe kers en bewoners te verleiden lan ger en vaker in Tilburg te blijven en ook bewoners te laten zien wat er allemaal te doen is. De opdracht voor Citymarketing Tilburg is om meer mensen voor Tilburg te laten kiezen: meer be woners, bezoekers, bedrijven en bollebozen (studenten). Directeur Mare Meeuwis is daarom blij met de samenwerking: "We werken in deze opdracht nauw samen met lokale partners, waaronder VW, Tilburg.com en Streekweb. En ook 013Straatjes is benaderd voor een samenwerking in de toekomst. Wij enthousiasmeren bezoekers om naar Tilburg te komen en de WV in formeert ter plaatse wat er te doen is. Door de samenwerking met loka- Groen bestuur De Tilburgse WD heeft sinds zes maanden een nieuwe fractie voorzitter: Jeroen van Dijk. Hij mede-eigenaar van het FAXX-g bouw, een van de duurzaams gebouwen van Nederland. Vraag is wat de ondernemer met Tilburg voorheeft, en hoe groen rechts het beleid hier moet worden. Zeker gezien de gemeenteraadsverkie zingenvan 2018. Sinds drie jaar heeft Tilburg wethouder voor 'slimme en di zame mobiliteit'. Mario Jacobs loodste kort voor de jaarwisse- Benoemingen De raad benoemde Bram Thewis- sen (Voor Tilburg) per 4 septem ber als raadslid. Hij vervangt tijde lijk raadslid Linda Oerleman; met zwangerschapsverlof Vanaf dat moment gaat Johan van de Ven voor de fractie aan de slag als commissielid. Ook de SP en de PvdA krijgen een nieuw commis sielid. Dat zijn Miguel Reijnen (SP) en Jan Haenen (PvdA). GEBRUIKTE MEUBELS •Losse STOELENva€1,- TAFELSv.a.€17,- 2-zits BANKENva €19,- EETHOEKENva 29,- KASTENva€39,- BANKSTELLEN...va €79.- Hét adres voor spotgoedkope meubels, woonaccessoires en vintage kleding Winkel: Konrelseweg 159 - Tilburg di t/m za open Magazijn: Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. Ö13-53 59 858 www.peerke.biz re bijstand. De fracties van Voor Tilburg, D66, CDA en GroenLinks hadden een voorstel ingediend om in de ondersteuning aan Til- burgers met hulpvragen maat werk toe te passen. Orkun Bayt mir van de PvdA wees erop d het een pleister op de wonde Voorstel aanvaard. i aanzien van het voorstel van CDA om vitamine D te ver- ïkken voor zwangere vrouwen en kinderen tot 4 jaar, gaat het college eerst met de GGD in over leg. Het voorstel werd afgewezen. Veel sociale agendapunten als Kamerstuk Intensivering ondersteuning uit keringsgerechtigde jongeren. Een doelstelling van het uitvoerings- programma is om jongeren te plaatsen op werk, een tussensta tion, een vervolgopleiding of een zorgtraject. De notitie "Jongerenpunt Mid den- Brabant" wil jongeren in beeld krijgen, vasthouden en on dersteunen. Er is een bedrag van €1.912.875,- beschikbaar gesteld. De LST vroeg nogmaals de exper tise van de Diamantgroep in te brengen. Het voorstel werd una niem aanvaard. Een ander agendapunt was de vergoeding van noodzakelijke medische kosten uit de bijzonde- Sinds april vinden de fractie vergaderingen van de PvdA Tilburg plaats in wijkcentrum de Ypelaer in Noord. Wij geloven dat de opbouwende krachten en talenten in deze wijk onze steun verdienen. Wij investeren het financiële overschot liever in de mensen die het nodig hebben dan in hebbedingetjes voor de happy few. Wij roepen onze collega's in de raad op om ons voorbeeld te volgen en scherp toe te zien op de uitvoering van het manifest 'Op naar Nieuw Noord'. Tilburg is namelijk van ons allemaal. Bepaalt het postcodegebied waar je als kind geboren bent je toekomst? Tel je nog wel mee als je het dan niet gemaakt hebt, geen baan hebt, ziek thuis zit, of in armoede leeft? Elvira Werkman schreef het boek 'Vogels en de Liefde'. Volgt schrijfster zijn vogels net m ze flirten, knuffelen, plegen spel en als de relatie niet werkt gaan ze uit elkaar. Op he dium van Paradox aan de tek straat vertelt Elvira op done 1 juni meer over haar boek, er liefdesleven van de vogels, vang om 20.30 uur. Verder stopt Nol Verdaasdonk als directeur van de Brabantse Milieu federatie. Na bijna zevenenhalf jaar gaat hij met pensioen. Hoe kijkt hij terug op het tijdperk Verdaasdonk. En hoe moet het verder met de BMP? Intensivering armoedebestrijding D'66, SP, Groen Links en het CDA dienden een motie in om een be stedingsplan aan de raad voor te leggen, dat tot stand is gekomen na een brede afstemming met de stad, waar naast de Stichting Leer geld, het onderwijs, de Kinderad- viesraad, kinderwerkers, kinderen uit de doelgroep in het bijzonder, en zoveel als mogelijk andere re levante organisaties bij betrokken worden. Hierbij dienen de behoef ten van het kind leidend te zijn in deze aanpak. Het uitgangspunt is dat het kind op zoveel moge lijk terreinen meetelt en mee kan doen. Cees van Dijk (LST) vroeg wanneer dit alles van start zou gaan. Hij ziet dit als belangrijkste uitgangspunt. Wethouder Kokke nam de motie over en deze werd daarop ingetrokken. Het rijk heeft vanaf 2017 extra middelen vrijgemaakt voor ar moedebestrijding onder kinde ren. Voor de gemeente Tilburg gaat het om een nieuw structu reel budget van 1.276.890. Dit extra budget biedt de gemeen te de mogelijkheid om aan de doelgroep minimakinderen extra ondersteuning te bieden, zoals zwemlessen, sportattributen en extra onderwijskundige hulp. Het voorstel werd unaniem aanvaard. De komende dagen is het weer klikoklaagweer. Want stijgt het kwik boven de 25 graden, dan krioelt het al snel van de vliegen en maden, zo weten wij in Til burg. Bewoners van huizen kijken daarom altijd jaloers naar flatbewoners zoals ik. Wij hebben zelden stank beestjes in de keuken. j knikkeren ons gft- en tafval legaal bij elkaar één zak en dumpen het in een dichte afvalruimte waar we maar drie secon den per week hoeven te zijn. Ondertussen kampen de huizenbewoners aan de overkant van de straat met afvalbakken die barsten van de levenslust en de geurtjes. Maar ik help u uit de droom, ook bij ons is het een grote troep. Afval scheiding komt gewoon niet voor in het woor denboek van de meeste flatbewoners. PMD? Dat staat toch voor Pleur Maar Daar? En die versleten ma tras, die breng je natuur lijk niet naar de stort. Die zet je in het afvalhok, nie mand weet dat het van jou afkomt. Ik ben niet de enige die zich eraan ergert, ook ge meente, BAT en de wo ningcorporatie zijn de troep in en rondom flats beu. Dus organiseerden zij onlangs een inloop om dit probleem te bespreken met buurtbewoners. Ik schat dat er van alle flats in mijn straat samen toch wel zo'n 10 bewoners kwamen opdagen. 10 mensen die wél hun afval op de juiste plek deponeren. De rest interesseert het geen reet. Elkaar aanspreken op wan gedrag - wat onze over heid het liefste ziet - leidt geheid tot burenruzies, kan ik u uit ervaring vertel len. Dus komt er controle. Cameratoezicht in de af- valruimtes. En de kosten voor het extra ophalen van die rotzooi, die gaan we :lf betalen. Twee maat- gelen waarvan ik me vraag of ze wettelijk toe gestaan en haalbaar zijn. Bovendien lijden de goei- en ook hier weer onder de kwaaien. U ziet: klikoklaag weer is het in een flat het hele jaar. Tilburg - Op de raadsverga dering van maandag 22 mei kwamen weer een keur aan onderwerpen aan bod. Om te beginnen werd het interpella- tieverzoek, uitnodiging tot een debat, van Voor Tilburg, VVD, LST, OPA en Lokaal Tilburg, om trent de "Parkeerbalans Kern- winkelgebied Tilburg" afgewe zen. Nieuwe parkeren in de komst vansj thlon op het F., zouden dit debat noodzal maken. Op 13 april is het Manifest'Op naar Nieuw Noord' door de wijkraden in Tilburg Noord aangeboden aan het college en de gemeenteraad. Veertig praktische aanbevelingen om armoede te bestrijden en de leefbaarheid in Stokhasselt en Vlashof, de armste wijken van Brabant, te vergroten. Een bijzondere vorm van burgerparticipatie die onze aandacht en steun verdient. Meer nog dan de parkeergarages die de WDTilburg voor de happy few in het centrum voorstelt. Of de 'feestjes- en-partijtjes'-miljoenen van de CDA- wethouder die in Citymarketing worden gestoken. Nieuwe VW-website De VW-website is aangevuld met de agenda-items, bedrijfsinformatie en nieuwtjesvanTllburg.com en Streek web helpt bij het aanbod van arran gementen. Eind 2016 lanceerde VW een nieuwe website. Om ervoor te actueel en :ht naar sa-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3