MARATHON fM. De Tilbu Muziekmarathon komt eraan! Icontourdetwern Drinkwater tappen in wijkcentra g rg |G colofon 7 u Week van het Prokkelen nsstraat 30 van de Tilb adres post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. auto's iller! de been brengt. Jong en oud, nieuwkomer en jarenlange inwoner, hiphopper en liefhebber van klassieke muziek. Op donderdag 1 juni barst ie los: de eerste editie van de Tilburgse Muziekmarathon. Drie weken lang klinkt elke dag in een andere wijk zo'n zes uur lang overal muziek. In wijkcentra, podia, verzorgingshuizen en op straat. Niet de Want zeg nu zelf: daar is muziek het uitge lezen middel voor. Iedereen heeft namelijk Daarnaast sluiten diverse podia in de stad aan. Zo kun je van de Muziekmarathon genieten tijdens diverse avonden in De Boemel, Paradox, de Hall of Fame en 013, waar jongeren het podium pakken onder de noemer 'Muziek marathon goes urban'. Voortaan kun je in de wijkcentra Zuiderkwartier, De Poorten, Het Kruispunt en De Ypelaer en jongerencentrum V39 gratis drinkwater tappen. Deze en volgende week worden hiervoor speciale watertaps geopend. Het is een initiatief van ContourdeTwern, R-Newt en Jongeren Op Gezond Gewicht (JOGG) van de gemeente Tilburg. Tilburg is sinds 2013 aangesloten bij Jongeren Op Gezond Gewicht. Samen met onder meer scholen, sportverenigingen, bedrijven en instellingen wordt gestreefd naar een omgeving waarin de gezonde keuze weer de normaalste zaak van de wereld is. Ook in de Tilburgse wijkcentra is steeds meer aandacht voor gezond eten en drinken. Met deze vijf watertappunten bieden ContourdeTwern en R-Newt een lekker, gezond en gratis alternatief voor bijvoorbeeld frisdranken die vol met suikers zitten. Op alle locaties is deze week, in de 'Week van Ons Water', extra aandacht voor water. Zo stond de ouderkind-activiteit in het Zuiderkwartier gisteren geheel in het teken van water. Ook bij het Kindereiland in West, de Poortenkids in Oud-Noord en het Kidsparadijs in Noord wordt aandacht besteed aan water. Daarnaast kunnen kinderen met een kleurplaten wedstrijd kaartjes winnen voor het zwembad. Kijk voor meer informatie op: www.contourdetwern.nl www.eeltweb.nl Aandacht voor hersenletsel in De Driehoek Inwoners van de Reeshof die te maken hebben met Niet Aangeboren Hersenletsel (NAH), kunnen op donderdag 1 juni terecht in ontmoetingsruimte De Driehoek. In twee bijeenkomsten, een voor mensen met NAH en de andere voor mantelzorgers, staat dit onderwerp centraal. Je ontmoet er andere mensen met wie je verhalen en ervaringen kunt delen. Je vindt De Driehoek aan de Gendringenlaan 179. Meer info: www.dedriehoekreeshof.nl. tel mail internet 0 0 0 Prikkelende ontmoetingen in Prokkelweek Van 12 tot en met 17 juni is het de Prokkel week. Prokkels zijn prikkelende ontmoe tingen tussen mensen met en zonder een beperking. Iedereen kan aansluiten bij de activiteiten die in deze week worden geor ganiseerd. Op 15 juni lees je er alles over op deze pagina. Het overzicht van Prokkelacti- viteiten vind je in juni ook op onze website. Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl )1 43 iuto.nl iuto.nl Meer informatie Dit is slechts een bloemlezing, want nog veel meer Tilburgers maken en genieten in juni van muziek. Ook in jouw wijk of buurt vinden Muziekmarathon-activiteiten plaats. Nieuwsgierig geworden? Kijk dan eens op: www.tilburgsemuziekmarathon.nl of www.facebook.com/tilburgsemuziekmarathon. En bezoek een activiteit naar keuze om samen met andere Tilburgers van muziek te genieten! NEENTE TILBURG De Tilburgse Muziekmarathon bevat een groot aantal en zeer diverse muzikale I activiteiten waar mensen met elkaar worden verbonden. Van pluktuinconcerten in de Reeshof en een muziekdag in Jeruzalem tot een muzikale buitenspeeldag in Noord en het slagwerkfestival bij winkelcentrum Heyhoef. Maar denk ook aan een bijzonder gezamenlijk optreden van het Tilburgs Operakoor en de Big-T-Brassband en een workshop percussie- instrumenten maken door percussiegroep Batala. AUTO'S n19950,- n10950,- n10950,- n35950,- n19950,-. n11950,-i n7950,- n11950,-*’ 14.00 uur verricht wethouder Marcelle Hendrickx de opening in wijkcentrum De Poorten. Daarna vinden er diverse optredens plaats. Deelnemers laten een preview zien en horen van hun bijdragen. Zo is er de Jeruzalemband, die onder andere haar versie van het speciale Muziekmarathon-lied ten gehore brengt. Ben jij benieuwd naar de Tilburgse Muziekmarathon? Kom dan proeven bij de ouverture in het wijkcentrum aan de Hasseltstraat 194. Letterlijk, want je kunt die zaterdag ook aanschuiven bij Resto-013. Reserveer daarvoor van tevoren bij De Poorten (013 464 92 10) of via www.resto-013.nl. Slotconcerten Sibelius aan de voordeur Met drie feestelijke concerten wordt 'Sibelius aan de voordeur' aanstaande zaterdag afgesloten. Het is jouw kans om nog mee te doen aan en te genieten van dit bijzondere buurtcultuurproject in Tilburg-Noord. Er zijn drie concerten: Om 12.15 uur op de Molenweide voor de Sibeliusflat Om 15.45 uur op het grasveld tussen de Sibeliusstraat en de Vlashoflaan 17.30 uur op het Belaveld naast basis school de Vlashof Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg .11950,-* .14750,-* I!15950,- n9450,-1 n6450,- n8450,- n7500,- n9450,-1 n1950,-1 n9950,-1 n.. excl.btw 12450, - n9950,- n6950,- n12350,-j n32450,-1 Trompetbomenroute op 21 juni Een wel heel bijzonder onderdeel van de Tilburgse Muziekmarathon is deze speciale editie van de stadsbomenroute. De opmerkelijkste catalpa's (trompetbomen) van Tilburg worden met een fietstocht aangedaan, onder begeleiding van een kwar tet trompettisten. De start is om 19.00 uur bij de trompetboom naast de concertzaal, een van de dikkere trompetbomen in de stad. Via de trompetboom in het Leypark, de een-na- dikste in zijn soort in Tilburg, eindigt de route op het Korvelplein, bij de dikste trompetboom die onze stad rijk is. /elten'ang in het teken P Wwu, .:n_. te worden zodat rders straks een tbben. ekers van de Ef- muziek op zich staat centraal maar verbinding, overdekte fami- wonderlijk paleis edereen is uitge- lan bij de koning. |ets met mu2jek. Muziek is een taal die r dat een bezoek il zijn Bezoekers Iedereen spreekt, die mensen iets doet en op teime gangen en >ij ze van de ene ^bnOf ,Uni Kom naar de ouverture in De Poorten Op zaterdag 3 juni is de officiële ouverture van de Tilburgse Muziekmarathon en amateurkunstmaand Tilburg Toont. Om LBURGSE KOERIMtILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 MEI 2017

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7