c rs OPRUIMING Meer hulp Voor jongeren met uitkering lolumn Commissie omarmt intensiveringsvoorstel 'Waarom geen respect voor de Seniorenraad?' Hap Stap Festival: eten, drinken en dansjes doen BOSS S VLEES 350 gram 3-49 500 gram 4.99 500 gram 7.99 500 gram 9.99 ZÊWAARDEBON 500 gram 250 kilo 250 650 gram 250 650 gram 250 650 gram 250 650 gram 250 500 gram 250 500 gram 250 2 kilo 250 1% kilo 250 V/i kilo 250 :S 750 gram 2.99 500 gram 2.99 500 gram 2.99 Peed® 9 8.99| LBURGSE 3 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 MEI 2017 Verkeersinfarct LEDÜB IM.E.N.S. iels Bogart bosweel DOOR RENÉ HAANS DOOR RENÉ HAANS jrier.nl Petra Jansen Het festival start op vrijdagmiddag 2 juni om 17.00 uur met de Groot- Motown Marbles SPECIAL FOR MEN LST wil periodiek overleg afdwingen idigd. oorkomen en nodig! burgse erier paal Lima I5cm camel en aantal spetterende acts presence geven. B 013-4550860 urg.nl Uw maat is niet het i De grote keuze uit v in de ’raad Tijdens de verbouwing van het stadskantoor wordt er vergaderd in Het Laken. FOTO: René Haans <b c in ing LACOSTE Hackett show jartyhits, dagavor.. Tilburg - Lekker eten en drinken, genieten van allerlei (muzikale) acts en ondertussen bijpraten met vrienden en kennis sen: dat is het Hap Stap Festival. ste Vrijdac dj'sWimen zorgen. Daarna wordt ficieel c Marbles weer eer acte de p int de hele rg gênant te Jlege en de de mond burgerparticipatie, i, het zoeken en be- nwiiigen. Mocht uit L,::,.en dat het col- PTwtoriho t probleem! vele merken misschien wel tilburg- Maandag vergaderde de commissie Sociale Stijging voor het eerst in Het Laken aan de Hart van Brabantlaan. Besproken werden onder anderen het raadsvoorstel om de ondersteuning aan uitkerings gerechtigde jongeren te intensiveren en het manifest 'Op naar Nieuw Noord'. Gelijk behandelen Hans Smolders: "Ik vind dat als een Sportraad en een Studentenraad elk jaar een periodiek overleg krij gen, dat de Seniorenraad dat ook >lid-6 Hap Stap ïrband met zan- igt een breed van pop en agmiddagborrel waarbij ?n Giso voor fijne deuntjes ïaarr.a wordt Hap Stap of- geopend door de Motown es, vier prachtige dames die temen in de tijd van .1 70. Dat betekent: 'Baby Love'en 'Disco ende jurken en swin- Werkdocument Op donderdag 13 april hebben de wijkraden van Tilburg Noord het Manifest Nieuw Noord aan wij kwethouder Mario Jacobs aange boden. In het manifest worden 40 aanbevelingen gedaan om armoe de te bestrijden en de leefbaarheid te verhogen. Zowel de PvdA als de LST vinden dat dit burgerinitiatief tilburg - De LST zou graag zien dat het college peri odiek een overleg houdt met de Seniorenraad. De partij stelt hierover schriftelijke vragen. Schouwburgring 125 Tilburg Tel. 013-5426847 vwwv.ggtilburg.nl - gspecial@xs4all.r ma. gesloten - do. koopavond moet krijgen. Je moet deze mensen wel serieus nemen en gelijk behan delen. Het is ook een vorm van be leefdheid en dat speelt bij ouderen zeker mee." LST schrijft aan het col lege: 'Om een beter inzicht te ver werven over de actuele stand van zaken bij de betrokken organisaties en de daarbij behorende ontwik kelingen op korte en middellange termijn, is overleg een geëigend middel. Het vergroot immers de mogelijkheden voor een actueel en adequaat beleid.' Gênant Volgens de LST begir gang van zaken wel erg worden, omdat het colic gemeenteraad steeds vol hebben van t stadsgesprekken, het Zw nutten van verbinding0" de antwoorden blijken u. lege van B&W geen periodiek over leg wil, dan zal de LST alsnog ir 1 commissie van de gemeenter proberen dit af te dwingen. ndaord kipproducten .bossersvlees.nl aan 89, 's-Hertogenbosch H, Schiedam ge. Op 24 maart jl. heeft de Senioren raad wederom een oproep gestuurd naar alle raadsfracties, maar kreeg daarop weinig tot geen reactie. ruim en breed bestuurlijke aan dacht moet krijgen. Wethouder Hans Kokke, vervanger van Ma rio Jacobs, liet weten dat samen met de wijkraden en organisaties wordt bekeken hoe dit plan voort gezet kan worden. Hij benadrukte dat het een werkdocument is en geen einddocument. De Lijst Smolders was in 2014 al verbaasd dat in het coalitieakkoord het woordje 'ouderen' niet te vin den was. De Seniorenraad heeft de afgelopen jaren zelf diverse malen aan de gemeenteraad en aan het college van B&W gevraagd om een periodiek overleg. 'Reacties kwa men er nauwelijks en de reactie van B&W was te laat en respectloos; aldus de LST in de brief aan het colle- GEBRUIKTE MEUBELS Losse STOELENva. 1 TAFELS......va 17,- 2-zits BANKENV.A.C19,- •EETHOEKENva€29,- KASTENva€39,- BANKSTELLEN... va 79.- Hét adres voor spotgoedkope meubels, woonaccessoires en vintage kleding Winkel: Korvelseweg 159 - Tilburg di t/m za open Magazijn: Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. 013-53 59 858 www.peerke.biz niet om zonder ondersteuning van de gemeente uit te stromen naar werk. Er tekende zich een hamerstuk af voor de komende raadsvergadering. Rein Valk, CDA, steunde het raads voorstel voor meer hulp aan jon geren met een uitkering, evenals alle andere partijen, van harte. Hij benadrukte het aanbieden van leerwerkplaatsen, met name in de logistieke sector, in plaats van het aanbieden van vrijwilligerswerk. Nathalie Oerlemans, Voor Tilburg: "De ambities liggen hoog, het is misschien goed de doelstellingen 1 wat vaker te controleren." Cees van Dijk, LST, was blij met zo'n voorstel. "Alleen dit voorstel is niet zaligma- I kend, er moet ruimte blijven voor I andere experimenten, zoals van de Diamantgroep. Die heeft ervaring I met begeleiding naar werk." Wet- I houder Erik de Ridder was blij met II de enthousiaste ontvangst van het voorstel. Zowel de leerwerkplek- ken in de logistiek als de Diamant groep erbij betrekken stonden op zijn lijst. je mee terug ne de jaren '60 en klassiekers als'E Inferno', zwierer gende choreografieën. Zaterdagavond is het podium van af 20.30 uur voor de coverband Broadway. Deze 6-koppige band brengt een repertoire met een hoog meezing-gehalte en behoort tot de top van de Nederlandse coverbands. Op zondag bouwt Agogo van af 20.30 uur een feestje. De band staat garant voor een flit sende show vol danceclassics en partyhits, perfect voor de zaterdagavond! Traditiegetrouw vind het festival weer plaats tijdens het Pinkster weekend. Tussen 2 en 5 juni a.s. kun je in de Interpolistuin weer terecht voor een hapje, drankje en natuurlijk een dansje! Dit jaar beleeft het festival haar 22e editie. Dit meerdaagse evenement trekt gemiddeld zo'n 30.000 be zoekers. Hap Stap draait niet alleen om eten om drinken maar ook om entertainment. Ook dit jaar zullen Maandag sluit Soli 2017 af. Deze cover jeres brenc dat gaat derne dance. Nieuw Noord De LST en PvdA wilden een de bat over de wijze van aanpak Tilburg Noord naar aanleidir Uitkering prikkelt niet Volgens het raadsvoorstel zijn jongeren, met name als zij een afstand tot de arbeidsmarkt heb ben van meer dan een jaar, onvol doende in staat om zelfstandig I vorm te geven aan hun re-inte- gratie. Het verstrekken van een II uitkering prikkelt niet alle jonge- I ren om aan de slag te gaan met I hun ontwikkeling. Dat geldt met I name voor jongeren met een gro- I te afstand tot de arbeidsmarkt. I] Zij hebben veelal problemen op meerdere gebieden. Het lukt hen Het Pieter Vreedeplein blijft het zorgenkindje van het Tilburgse centrum. Het le lijke winkeleendje van de stad lijdt aan een hoop kwalen en de vraag is of die allemaal verholpen kun nen worden. Op zijn minst een van die aandoeningen zal een chronische ziekte blijven: de combinatie van fietsers en voetgangers. Binnen de lijntjes kleuren is al moeilijk, binnen de (ge le) lijntjes fietsen ook. En zo moet je als voetganger ogen in je rug hebben om veilig het plein over te ste ken. En moet je als fietser verdomd goed uitkijken, want die voetgangers lopen ook wel eens binnen de ge le lijntjes. En daar hebben ze alle recht toe. De SP is inmiddels een en quête gestart naar de vei ligheid op het Pieter Vree deplein. De partij vermoedt dat, ondanks de sluiting van V&D, het aantal fiets-ers op het plein is toegenomen. En dat dat aantal alleen maar stijgt als straks warenhuis Hudson's Bay opengaat, en nieuwbouwproject Het Arsenaal aan de Telegraaf- straat gerealiseerd is. Te rechte conclusies denk ik. Er is een eenvoudige reden waarom het Pieter Vreede plein nu al zo veel populair der is geworden bij fietsers. Die heet Telegraafstraat. Zelf slalom hier ik als fietser nog steeds dagelijks met tegenzin tussen de rijdende en geparkeerde auto's door. Maar ik denk dat daar snel een eind aankomt als bij de parkeergarage een ro tonde komt te liggen en de nieuwbouw even verderop klaar is. En dan opent Me diamarkt hier vandaag ook nog een pick-up point voor automobilisten. Niet alleen het Pieter Vree deplein lijdt aan een chro nische ziekte, het hele centrum heeft er eentje onder de leden genaamd verkeersinfarct. We bouwen en bouwen maar, zonder de infrastructuur op peil te houden. Een van de gevol gen van die denkfout is een winkelplein waar fietsers altijd zullen blijven zoeken naar een verdwenen rood fietspad. kensoren uks van het manifest 'Op naar Nieuw Noord' van de wijkraden Noord. Cees van Dijk, LST: "Noord is een van de mooiste wijken van de stad, zeer kleurrijk. De armoede neemt echter hand over hand toe. Een groot deel van de 120 nationaliteiten wordt niet bereikt. Al het geld dat erin gestoken is, heeft zijn doel nog niet bereikt. Zorg dat die mensen een doel en waardering krijgen. Niet betutte len maar meehelpen." Yusuf Celik, PvdA, "In dit manifest gaat het om de bewoners. Kan een dubbeltje een kwartje wor den. Ik wil twee aanbevelingen toevoegen: beteugel de komst van kansarmen in Noord. De wijk kan dan tot rust komen. Koop zorg in bij de GGD voor een ex tra huisarts, zodat de zorg in de wijk verbetert. Dat telefoontje kan morgen al plaatsvinden. Zet acties meteen in werking." Jan Heijman, Lokaal Tilburg, "Met zijn allen roepen we dat het ge weldig is, maar wat gaat het college ermee doen?" Die vraag werd door verschillende partijen overgenomen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3