Tjhuis Interieurtrend: kurk O rc El I ns Maak je balkon 'summerproof' ING (f tilburgwoont.nl Park Centraal: fase I binnenkort in verkoop gen in diverse types en prijscategorieën. De variatie van het plan wordt al meteen duidelijk in de 1 e fase. Hier worden diverse rij- en hoekwoningen, geschakel de woningen, twee-onder-een kapwoning maar ook semi-bungalows met de mogelijkheid van een woon- en slaapprogramma op de begane grond aangebo den. Kortom, voor ieder wat wils. Medio mei worden de plannen voor de eerste fase gepresenteerd. De ver koop zal naar verwachting nog voor de zomer starten. De eerste fase van Park Centraal is gelegen bij de Da- lemdreef en de Soerendonklaan. In totaal worden in de eerste fase 56 woningen gerealiseerd. De meeste in de kenmerkende jaren 30-stijlen een enkele in con trasterend moderne architectuurstijl. 19 URGSE KOERIER B 3E REGIO HOME.NL Ten eerste is het mooi meegeno men dat kurk een milieuvrien delijk materiaal is. Kurk wordt gemaakt van de bast van de kurkeik, die vooral in Zuid-Europa en Noord-Afrika voorkomt. Door dat alleen de bast van de boom gebruikt wordt om kurkte maken, hoeft er geen enkele boom ge kapt te worden. De boom wordt gepeld en herstelt uit zichzelf, zodat hij na een paar maanden weer een nieuwe lading kurk kan leveren. Kurk is een bijzonder sterk materiaal, dat altijd naar de oorspronkelijke vorm terugkeert. Dit zorgt ervoor dat kurk schok ken absorbeert; op een vloer van kurk zul je dus hemels lopen. Het bruine, stoffige imago van kurk heeft plaatsgemaakt voor een trendy en veelzijdig imago. Het materiaal brengt tal van creatieve ideeën met zich mee. Door met verschillende kleuren en designs te spelen, maak je van kurk een veelzijdig materiaal. Het is makkelijk te bewerken met bijvoorbeeld verf. Geef kurk een heel ander karakter door het te beschilderen met grafische prints en pastelkleuren. Wellicht denk je bij een kurken vloer aan een kinderkamer of slaapkamer, maar je kunt tegenwoordig ook diverse prints en designs laten maken in de kurkvloer zodat deze helemaal past bij jouw interieur. Ook kurk- parket is mogelijk. Voorwanden is kurk heel geschikt door de isolerende eigenschap- tilburg - Het bijzondere van het nieuwbouwplan Park Centraal is het park dat het hart van de wijk vormt. Het geeft de wijk een heerlijk groen karakter en biedt vol op ruimte om te wandelen en te recreëren. Het is ook een fijne plek voor kinderen om te spelen. Binnenkort gaat fase I in verkoop. Park Centraal, gelegen in de Reeshof aan de uiterste westrand van Tilburg, is een plan dat uiteindelijk ruimte zal bieden aan 380 wonin- pen, maar ook omdat vocht geen effect heeft op kurk. Dus ook in de badkamer is een wand van kurk heel decoratief en geeft een warm Elke derde donderdag van de maand verschijnen in de Tilburgse Koerier de pagina Thuis'met o.a. nieuws over woonprojecten in de regio Tilburg (Tilburgwoont.nl) en interieurtips van 'Little Eve Interior Style Stuff', Eefje Bresser, interieurstyliste in Tilburg. een knus balkonnetje en is een moestuin een aantal kilometer verderop niet jouw ding? Wat dacht je van je eigen kruiden ver bouwen? Gebruik leuke zaaibak- jes, verticale plantenbakken en binnen de kortste keren pluk je verse kruiden en zelfs groenten uit jouw minimoestuin. Sommige planten kunnen zelf onderste boven groeien. Origineel en het neemt geen ruimte in beslag. Een originele ondergrond van een balkon is vaak van beton en daardoor erg saai. Als je vlonders of houten planken neerlegt krijgt het balkon veel meer karakter en Tilburg - Hoe kleiner de ruimte, hoe minder je er mee kunt. Dat is in ieder geval wat veel mensen denken. Gelukkig is dat niet helemaal waar. Het concept, hoe kleiner de ruimte hoe creatiever je er om mee kunt gaan is meer van toepassing. het ziet er meteen een stuk gezelliger uit. Gebruik daar om ook verschillende kleuren, stoffen en materialen op je balkon. Door diverse kleden en kussens op een bank of stoel neer te leggen creëer je künnen genieten van een hapje en drankje op je balkon in de zon. Denk niet al te groot bij het uitzoeken van de tuinmeubelen. Er moet ten slotte nog voldoende ruimte overblijven om je te kunnen verplaatsen. Een bistro set is ideaal voor op het balkon en past vrijwel altijd. Ook zijn kleine lounge meubelen verkrijgbaar in hoekopstel- ling. Super leuk is het ook om een hangmat op te hangen of vervang de bistroset bijvoor beeld voor zitzakken voor een effect. Hier komt de tien top eigenschap pen van kurk: Kurk is extreem slijtvast, werkt brandvertragend, is hypoallergeen en anti-allergisch, werkt isolerend tegen geluid en kou, is onderhoudsarm, is water bestendig en waterafstotend, is 100 natuurlijk en recyclebaar, is elastisch en veert altijd mee, is duurzaam en gaat lang mee. Ben jij al overtuigd? MWERING! Tilburg - Het gebruik van kurk brengt veel voorde len met zich mee. orwaarden '1 Er zijn een hele hoop mogelijk heden om een klein balkon leuk en praktisch in te richten. Ook zo'n kleine ruimte is zeker de moeite waard om interieurwaar dig aan te pakken. Een prakti sche basis, aangekleed met fijne accessoires maken het balkonne- a> sneleen ontspannen hoek tje tot een ware relax plek. waar Je rustig een boek of Als de vloer van een balkon vrij tijdschrift kan lezen, blijft, dan oogt het balkon groter Natuurlijk wil je ook lekker en ruimer. Het is daarom aan te raden om de wanden goed te gebruiken en veel spullen op te hangen. Hang je planten aan de wanden, balkon-railing of zet ze op een leuke stellage. De tuintrend verticaal tuinieren is natuurlijk ideaal voor je balkon, een mooie opvuller van een kale muur. Zorg er wel voor dat je bij aanschaf van de planten rekening houdt met de stand van de zon en de wind. De planten moeten uiteraard wel geschikt zijn voor op het balkon. Ben je gek van tuinieren, maar ben je dus alleen in het bezit van loungegevoel of kies voor een leuk bankje. Erg mooi zijn ook buitentapijten om het af te maken.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 19