1 u it Euregio Jeugdorkest brengt Carmina Burana iris g Ogham - TIEN 'Dubbelspel'in Cinecitta c III OOK?! 1 theaters tilburg.ni c o o 5 Nederlands Musical Talent Gala 15 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 MEI 2017 LBURGSE KOERIER F INIVERSITY Euregio Jeugdorkest estaan wonersop FOTO: BERNARD TUSSEN Beeld uit From Sammy with Love. FOTO: Carli Hermès contourdetwern tel 013 549 86 46 mail adviespunt@contourdetwern.nl Internet www.contourdetwern.nl FOTO: Ej Dickerson Wandelen en terrasje pakken Een 85-jarige meneer uit Oud Noord zoekt een maatje om samen te gaan wandelen en een terrasje te pakken. Ga jij met hem mee? (10001167221 Award Een speciaal moment in het pro- Help een jong gezin Een jonge, krachtige moeder en twee kids zoeken een vrijwilliger die met hen de wijk verkent en graag mee wil =5 O dominospel had voor alle niJtieuze, kleurrij- school. Lijkt jou dat leuk én heb jij in de middag tijd? (10001167352) Jongeman zoekt wandelmaatje Ben jij sportief en een enthousiaste wandelaar? Word dan maatje van deze vriendelijke, 28-jarige man met hartproblemen. Hij zoekt een maatje om samen met zijn hond te gaan wandelen. (10001167340) CU Tilburg - Zaterdag 1 juli verzamelt de Nederlandse musi- calwereld zich in Theaters Tilburg voor het Nederlands Musical Talent Gala. Feest voor Ogham! Dit jaar viert de groep niet alleen hun dertigjarige jubileum, maar het is ook nog eens de tiende show in Concertzaal Tilburg. Daarom kiest Ogham uit het imposante repertoire de pareltjes, de favorieten en de nummers die het publiek ontroeren. De andere ingrediënten voor een onvervalst Ogham-feest? Een gastoptreden (dat we nog niet verklappen), publiekslieveling de doedelzak en uiteraard volop nieuw werk. (D helpen een inhaalslag te maken op tichting blijft na namelijk oude- ?t de bedoeling elijk zelfstandig, de woonomge- Tickets Benieuwd naar de musicals van volgend theaterseizoen? De talen ten van morgen zien? Zorg dan dat je deze bijzondere avond niet mist! Aanvang van de avond is 20.15 uur. Tickets zijn te koop via www. theaterstilburg.nl. Volg @musical- talentgala op Facebook en Insta gram voor meer informatie en d laatste updates. Tilburgse Koerier Last-minute Actie! Lezers van de Tilburgse Koerier kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: 2 voor de prijs van 1 Normale prijs:19,501€ 17,501€ 14,50 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode doedelzak bij Infoservice &Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of via www.theaterstilburg.nl. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. ?id van tientallen i Europa succes terug naar ruime ervaring irocessen in een ig met hoog op als. Deze feestelijke avond, voor iede re musicalliefhebber toegankelijk, geeft een preview van een groot aantal musicals die komend thea terseizoen te zien zijn. Veel musi calsterren staan deze avond op de planken en brengen nummers uit de musicals My Fair Lady, Sweeney Todd, From Sammy with Love, Ti tanic, You're the Top, Liesbeth, de Musical en Was getekend, Annie M.G. Schmidt. Naast de grote ster ren is een speciale rol weggelegd voor studenten van de Academie voor Muziek- en Musicaltheater van Fontys Hogeschool voor de Kunsten. De avond krijgt grootse allure door de muzikale begeleiding van het Festival Orkest van het Zuiden, bekend van de populaire Kruiken concerten en het Koningsdagcon- cert 2017. De presentatie van de ze bijzondere avond is in handen van de JukeBoxBoys, bekend van Q-Music. Tilburg - Het is een groots en over weldigend meesterwerk, de Carmina Burana, dé grote lofzang op het le ven. Uitgevoerd in grote concertza len en stadions, gebruikt in reclames en films: Carl Orffs werk met het we reldberoemde O Fortuna heeft al ve len geïnspireerd. Op zondag 21 mei is het live te beluisteren in Concertzaal Tilburg. Aanvang om 1430 uur. De jonge toptalenten van het Eu regio Jeugdorkest voeren Carmina Burana uit samen met het Brabant Koor, Koorschool Senta en Souvenir Jeugdkoor. Al met al zijn er zo'n 200 uitvoerenden voor dit werk van Orff: ruim 90 personen orkest, 90 per sonen koor en 25 kinderen uit het jeugdkoor. Voor de pauze speelt het Euregio Jeugdorkest onder andere de sui te uit De Vuurvogel van Strawinsky. Het Euregio Jeugdorkest bestaat uit jeugdige musici tussen de 14 en 24 jaar en speelt onder leiding van Hans Casteleyn. Kaarten zijn te bestellen via www. theaterstilburg.nl, aan de balie van Infoservice Tickets of telefonisch via 013-5432220. Jen van Willeke verd afgesloten zzmen, die met e muziek wel jes op de dans- 13-jarige Nick reet de harten oma's met zijn ke mannen en hun wilskrachtige echtgenotes die een leven op pro beerden te bouwen op het zinde rende eiland, te midden van ver broken tradities, intriges en pijnlijk verraad. De film wordt ingeleid door film regisseur en filmproducent Hetty Naaijkens en filmregisseur en ac trice Willeke van Ammelrooy. Bei den waren nauw betrokken bij de eerste stappen voor de boekver- filming. Na de film is er een borrel een gratis tilburg - Cinecitta presenteert op zaterdag 20 mei om 20.45 uur de voorpremière van Dubbelspel (Double Play) met een inleiding en Antilliaanse hapjes. De film is ge baseerd op de Nederlands-Antil- liaanse klassieker Dubbelspel van Frank Martinus Arion (1936-2015). Arions debuut uit 1973 was de eerste roman, waarin uitsluitend zwarte Antilliaanse personages voorkomen. In Nederland werd de roman meteen erkend als mees terwerk. Op de Antillen zelf duur de dat langer, vertelt Neerlandicus Jos de Roo. "Aanvankelijk stoorden Antillianen zich aan de in hun ogen te negatieve afschildering van de personages." Inmiddels wordt de roman ook op de Antillen gezien als een meesterwerk, helemaal na dat in 2006 in Nederland 725.000 exemplaren gratis waren uitge deeld tijdens de Nederland Leest Campagne. Na een afwezigheid jaren keert de in volle dokter Ostrik Fiel zijn geboorteplaats Curasao. Het bezoek herinnert hem aan veertig jaar eerder, toen een ogenschijn lijk onschuldig dominospel dra matische gevolgen betrokkenen: ambit za 20 mei 20:30 uur Concertzaal gramma is de uitreiking van een award aan degene, die een grote bijdrage heeft geleverd aan de ontwikkeling van muziek- en mu sicaltheater in Nederland. Het Nederlands Musical Talent Ga la is een eerste stap in de ontwik keling van de Nederlandse Musical en Muziektheaterdagen, waarin dit gala een vaste plek zal gaan innemen. De Nederlandse Musical en Muziektheaterdagen zijn een gezamenlijke ambitie van de ge meente Tilburg, Theaters Tilburg, Fontys Hogeschool voor de Kun sten en vooraanstaande Neder landse musicalproducenten. oezoe en Ant i woont.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 15