Raak Metals honderd jaar van ijzer en staal Begrip in Tilburg je' METALS METALS )17' '"fy/ 3URGSE KOERIER 11 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 MEI 2017 eren, zijn welkom. vaans.nl Er zijn niet zoveel traditionele Tilburgse bedrijven die de tand des tijds hebben doorstaan. In dit selecte gezelschap bevindt zich in elk geval Raak Metals. substantiële hoeveelheid metalen aanlev eren, zijn bij Raak Metals ook particulieren afval een tweede leven te o nadelige effecten voor het mi RAAK METALS Ledeboerstraat 62 5048 AD Tilburg Tel. 0T3-4678301 Web: www.raakmetals.nl RAAK METALS Fabrieksweg 21 5683 PN Best Tel. 0499-700207 Web: www.raakmetals.nl dagingen, in dit niet ie metaal- is. De 100 ast gericht. Verantwoord ondernemen staat hoog in het vaandel Zuiver Raak Metals heeft verantwoord onder nemen hoog in het vaandel staan. Maarten van Raak: "We doen er alles aan om metaal- Toekomst De toekomst van het duurzaam hergebruik van materialen is niet zonder uitdagirr,ör' De mensen van Raak Metals gaar uit de weg. Zij beseffen dat ook de recycling volop in ontwikkeling i< jarige heeft de blik op de toekom' "We zijn voortdurend aan het inventaris eren welke andere diensten we aan kunnen bieden om een nog grotere bijdrage te leveren aan hergebruik en duurzaamheid", vertelt Maarten van Raak. "We houden ons bijvoorbeeld al enige tijd bezig met de ver werking van schroot uit de elektronica, hybride auto's, accu's, mobieltjes en compu terhardware." halen. De vijf zonen van Toon van Raak en zijn vrouw Anna van Dongen waren al snel werkzaam in het familiebedrijf. Eind jaren dertig werd aan de Piushaven gestart met de opslag en verwerking van oud ijzer. Sinds de jaren tachtig is Van Raak te vinden aan de Ledeboerstraat op bedrijventerrein Kraaiven, waar de vierde generatie het voor het zeggen heeft. Raak Metals houdt zich daar bezig met meta- ‘ksprijs ij Museumprijs, 3, is een van de publieksprijzen reiking vond dit teer plaats, leder e categorie cen- zategorie Design omineerden zijn eselecteerd. Eer- 'lationaal Monu- 2016), Fries Mu- n (2015), Klok (2014) en Joods in Amsterdam 4 ctievelijk 28.008 (25,7%) van de useum Tilburg emperiode aan eek maakte het eindspurt. Met koninklijke fami- et museum nog anden: een dag en de mantel en Maxima al in het alrecycling en staat onder leiding van Maarten van Raak. De handel in metalen is inmiddels onderge bracht in het naastgelegen Van Raak Staal, waar broer Rutger van Raak en Henk van Grinsven samen de directie vormen. Hoewel de beide bedrijven strikt genomen gescheiden zijn, is er vanzelfsprek end een historische verwantschap. Raak Metals heeft sinds april 2014 ook een vestiging in Best. per afnemers Duurzaam kostentech- nisch interessant. Die afnemers zijn vooral staalfabrieken, die het materiaal omsmelten om het vervolgens gereed te maken voor hergebruik. Als ze een ma afvalstoffen en detectie radioactief schroot. Samen vormen ze een hecht team dat klaar staat om de klant een uitstek ende service te bieden, of het nu gaat om metaalrecycling, containerservice, demon tage of het hanteren van een eerlijke en marktconforme schrootprijs. Het uitgangs punt daarbij is om de klant zoveel mogelijk werk uit handen te nemen. Als echte Tilburgers wordt gevraagd om enkele typisch Tilburgse bedrijven te no emen, zal Van Raak niet ontbreken. Raak Metals, voorheen Van Raak Metaalrecycling, staat niet alleen voor een eeuw historie, maar is bovendien een begrip in Tilburg. Raak Metals is in 1917 opgericht door Toon van Raak, die in de beginjaren vanaf de Bredaseweg met de kar langs de huizen trok om oude lompen en metalen op te is te een met Hecht team Het familiebedrijf karakteriseren als platte organisatie korte communicatie lijnen. Bij Raak Metals zijn op dit moment twintig mensen werkzaam. Professionals die meerdanvoldoendegekwalificeerdzijnenbij- voorbeeld beschikken over een vakdiplo- amelijkheid er naast de ing en tali- i Hajonides. ig van twee i met twee nen wordt g op zater- ,00 uur aan- d door twee sche schrijf- nerechts en eldend kun- 'inxteren. zien tot en De toegang isWilhelmi- g- Museumprijs is t Prins Bernhard BankGiro Loterij, iet de Museum- is bedoeld om die zich weten n om een breed ;ea te betrekken. fljnfo geven en de nilieu te mini maliseren. Het is van het allergrootste belang om metaalafval weer in te zetten als grondstof. Dat legt veel nadruk op het scheiden van materialen. Daarvoor beschik ken we over geavanceerde apparatuur. We willen metalen zo zuiver mogelijk aan bieden voor hergebruik." Bij alle activiteiten van Raak Metals spel en duurzaamheid en kwaliteitszorg een vooraanstaande rol. Het is daarom geen verrassing dat de Tilburgse onderneming het ISO 9001 certificaat is toegekend, de internationale norm voor kwaliteits management. Daarnaast beschikt de organisatie over het IS014001 certificaat. Dit betekent dat het bedrijf een milieumanage- mentsysteem gebruikt om een bij de organi satie passend milieubeleid te ontwikkelen en de uitvoering van dit beleid te borgen. Tenslotte is Raak Metals door de eigen branche het MRF-Keurmerk toegekend. Dit keurmerk is een garantie voor profession aliteit en kwaliteit. "En daar blijft het niet bij", vertelt Maarten van Raak."We proberen ook ISO 26000 in de wacht te slepen. ISO 26000 is een internationale richtlijn voor het implementeren van maatschappelijk ver antwoord ondernemen in een organisatie." rum De Ypelaer, 2,00 of 1,00). en bingo. Wat begon als inzameling van lompen, oud papier, leer, glas en metalen is een eeuw later uitgegroeid tot een moderne onderneming voor recycling van ijzer- en niet ijzerhou dende metalen. Raak Metals zamelt diverse soorten metaal afval in, zoals oud ijzer, koper, messing, kabel, zink, lood, aluminium en staal, maar ook elektronica. U kunt er terecht voor alle facetten van metaalrecycling, zoals het transporteren, demonteren, sorteren en snijden van oud ijzer of ander metaalafval. Het bedrijf is vooral gericht op industriële ondernemingen, meestal bouw-, construc tie- en sloopbedrijven, waar in veel gevallen containers worden geplaatst. Raak Metals beschikt over eigen transport. Om metalen en gemixte vrachten in te nemen zijn vijf trucks beschikbaar. Metalen die zijn gesor teerd en verwerkt worden in de meeste gevallen per schip naar de gebracht, en ook

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 11