1 t F c te IBIZA FOTO VOOR MftMN op e 5.50 TK 11.45 olumn Tilburg een stukje kleiner Lezersactie Win het boek'Ibiza, De Erfenis' ATIE SEN ZATERDAG 13 MEI westermarki Ook stichting Jacques de Leeuw steunt project EN.nl 'Mijn Mundial I DONDERDAG 11 MEI 2017 3 Demonstranten rijs tuk iks Vaudou Game is een van de gasten tijdens de komende editie van Festival Mundial. Gebied Bakertand weer naar Goirle DOOR RENÉ HAANS Petra Jansen de Sande urg Bak i 14.00 - 22.00 i 10.00 - 17.00 Tevens voor alle moeders een leuke traktatie! www.westermarkt.com neld u aan! in Brabant ecialist an Rooij iwerkinc ctions 2 54 23 979 ist.nl F UR terclasses N.NL 7 Shoes urg NEN jram- van u Van 13:00 tot 17:00 uur dEN 311 aar KI KI VAN DIJK DE ERFENIS elfde bleek al ingsuitslagen id. En ook de Pegida van g in Tilburg (LACHTEN I Tilburg - Afgelopen maandag vergaderde de thema- commissie Bestuur in het tijdelijk onderkomen van de raad, gebouw Het Laken aan de Hart van Brabantlaan. Een van de agendapunten was de grenscorrectie tussen Tilburg en Goirle. ig- en voet- an gratis een 'weedse uit- unzolen, is de iloop en zorgt :e rug en voet past deze re schoenen. i dan ook nog Auteur Rube: "Met dit soort steun zijn we ontzettend blij. We hopen dat nog meer bedrijven uit de stad het initiatief nemen om de produc tie van 'Mijn Mundial' kostendek kend te maken." Scoor je GRATIS foto voor mama. Like onze Facebookpagina, tag jezelf in de foto en maak kans op één van de 3 uitvergrotingen op linnen. heerlijk winkelen les gaat berekenen maken we ge woon verlies op de gronden, ook al is het afgeboekt."Thewissen pleitte opnieuw voor open en transparant communiceren. ■LBURGSEKOEkdl^^^^1^ ACTDAGEN De muzikale, gr presentatiemidd uur) in Cinecitta aan de Wi straat is inmiddels zo goed verkocht. Wie er bij wil zijn snel zijn. Vooraf aanmelden dig. Dat kan per e-mail h.v.vugt@ home.nl KTïww 'Mijn Mundial'is met 20 procent korting te bestellen via http://gianottenprintedmedia.nl/ boekreserveringen/detail/mijn-mundial *1 Tilburg - Nog op zoek naar een leuk moederdagcadeau? De Tilburgse Koerier mag 10 exem plaren weggeven van het boek 'Ibiza, De Erfenis', in deze thriller raakt Mick, de puberzoon van de wereldberoemde fotografe Do- rien, vermist op Ibiza. Halsover kop vliegt Dorien naar het eiland dat zij vijfendertig jaar eerder met haar moeder verliet. Daar wordt ze plotseling geconfron teerd met herinneringen aan een verleden dat ze nooit hele maal heeft afgesloten. Ze raakt verstrikt in een gevaarlijk spel waarbij niemand te vertrouwen blijkt te zijn en Dorien en haar familie grote risico's lopen. Zal ze op tijd doorzien wat er op het ei land speelt? Wil jij jouw moeder verrassen met dit spannende boek? Stuur dan uiterlijk maan dag 15 mei een mailtje met je adres en telefoonnummer naar lezers@tilburgsekoerier.nl en vertel daarin waarom juist jouw moeder dit boek verdient. Winnaars krijgen automatisch bericht. In Mijn Mundial komen allerlei as pecten van het festival aan bod. Zo gaat Rube in op de geschiedenis van 'Mundial in de Klas'. Rube: "We schetsen ook het belang van cul tuur als motor bij ontwikkelings samenwerking. Daar zet Mundial Productions zich bijvoorbeeld al vele jaren voor in. Verder vertelt de nieuwe directie van Festival Mun dial hoe zij in de toekomst de jon ge generatie festivalgangers gaat aanspreken." Het boek wordt opgeluisterd door tientallen, nog niet eerder gepubli ceerde, foto's. "We zijn afgelopen week gestuit op een ware schat", zegt Rube. "Iemand die honderden foto's bezit van de afgelopen tien jaar Mundial." Primagaz Cecile van Berkel, CDA: "Het CDA Goirle is nog niet om. Goirle krijgt 100 woningen, breng ze dit nog maar eens onder de aandacht. Of Primagaz, het Gasdistributie centrum aan de Abcovenseweg, daar wil blijven is nog onduide lijk." Cees van Dijk, LST, haakte erop in. "Primagaz moet volgens de risicokaart 500 meter uit het bebouwde gebied, voor de nieu we woonwijk is dat nu 320 meter. Als er een explosie zou komen dan is de ellende niet te overzien. We zijn nog niet meteen akkoord." Wethouder Berend de Vries: "De huidige doorrekening geeft een positief financieel resultaat. De heer Van Beurden, OPA, heeft een terecht punt. Mensen en bedrij ven hebben behoorlijk last van de grenswijzigingen. Wij kijken naar een vergoeding." De gemeente raad van Tilburg stemt op 22 mei over de grenscorrectie. Tijdens de commissievergadering tekende zich al een meerderheid af om voor te stemmen. tilburg - Onder het uitspreken van 'veel waardering' voor het initiatief de geschiedenis van Festival Mundial te willen vastleggen in een boek, doneert de Stichting Jacques Leeuw duizend euro aan het project 'Mijn Mundial'. Initiatiefnemers Hans van Vugt, de eerste directeur van het festival, en I schrijver Hans Rube wenden het I ’bedrag in zijn geheel aan voor de I Quit500 Community. Na het ver schijnen van het boek 'Mijn Mun dial'op 22 juni ontvangt de organi- j satie enkele tientallen exemplaren I van'Mijn Mundial'. O OR Op 22 juni wor<^t het boek in Ci- uu necitta gepresenteerd. "De arties- ten liggen vast", beaamt Hans van 4 ft OB Vugt' d'enm'ddels ook rond is met I ’JU een'surprise act, uit Burkina Faso. Tijdens de presentatiemiddag, on der leiding van Frank van Pame- len, gaat een aantal gasten in op de rol van Festival Mundial door de decennia heen. Het progr; ma wordt omlijst door muziek Tilburgse artiesten. De toegang gratis, maar de kaartjes zijn bijr 'uitverkocht'. Deuitgavevan'Mijn Mundial', waar in niet alleen het verleden, maar de toekomst van het festival tegen het licht wordt gehouden, ontvangt inmiddels de steun van een aantal Tilburgse instellingen en bedrijven. Nadat eerder de Rabobank, Con- tour/DeTwern, Het Boekenschop en De Verdieping al op voorhand een groot aantal exemplaren voor !hun relaties bestelden, of donaties gaven sloot ook De Huissleutel uit de Willem ll-straat zich daar bij aan. Wessel IJsebaert, directeur van het bedrijf dat bemiddelt bij wo- Iningverhuur: "Ik ben altijd al fan geweest van het festival. Het leuk om nu iets terug te kunnen doen." Zondagavond zag ik tot mijn opluchting dat het niet Mari ne Le Pen, maar Emmanuel Macron was die de Franse presidentsverkiezingen ge wonnen had. Burgers zien en voelen veel problemen, maar zien een extreemrechtse op lossing blijkbaar toch niet in groten getale zitten. Geluk kig maar. Hetzelf uit de verkiezir in ons eigen lanc demonstratie van F afgelopen zondag in Tilburg sloeg niet echt een deuk in een pakje boter. Het grootste deel van de leden van deze club gaf zelfs de voorkeur aan een voetbalwedstrijd van Feyenoord boven een reisje naar Tilburg. Zo bleef er een dertigtal de monstranten over dat, het moet gezegd, keurig protes teerde tegen de komst van een nieuwe moskee aan de Stedekestraat. Zwaaiend met Nederlandse vlaggen deden ze een rondje cen trum. Onder begeleiding van een enorme politiemacht, dat wel. De agenten hadden vooral de handen vol aan een groepje antifascisten, dat wat minder netjes de monstreerde en bovendien niet eens een vergunning had aangevraagd. Pegida, dat volgens mij voor al bestaat uit Randstedelin gen, komt dus naar Tilburg om te demonstreren tegen een moskee die bij veel om wonenden niet gewenst is. Dat laatste klopt. Maar die bezwaren hebben vooral te maken met verwachte par keeroverlast. Er is geen spra ke van anti-islamsentimen- ten. Maar dat zegt Pegida er natuurlijk niet bij. Ik vraag meookafwieeigen- lijkdie discriminerende span doeken bij de moskee heeft opgehangen, daags voor de protestactie. Zou Pegida dat misschien zelf hebben ge daan? Ik vond de Tilburgse spandoeken in elk geval ver dacht veel lijken op de tek sten die eind maart werden aangetroffen op een moskee in aanbouw in Weesp. En ook toen waren de foto's ervan als eerste online te zien bij - jawel - Pegida. Als het zo is, is het een treurige poging om als groepering in de marge je dubieuze gedachtegoed aan de man te brengen. De gemeenten Goirle en Tilburg willen het gebied Bakertand, ge legen ten zuiden van de snelweg A58, ingeklemd tussen De Bos- chkens in Goirle en Hilvarenbeek, toevoegen aan het grondgebied van de gemeente Goirle. Daar voor moet een grenscorrectie plaats vinden. In het verleden is het westelijk deel van Bakertand al eerder door middel van een grenscorrectie overgegaan tussen beide gemeenten en behoorde het oostelijk deel van Bakertand tot het grondgebied van de ge meente Hilvarenbeek. De beoog de grenscorrectie tussen Goirle en Tilburg betreft nu het gehele gebied Bakertand zowel het oos telijk als het westelijk deel. Jan van Beurden, OPA, omschreef het als 'landjepik'. Verlies Bram Thewissen, Voor Tilburg: "Hil varenbeek wil ook een gedeelte overnemen. Moeten we niet met zijn allen bij elkaar komen? Wat ons betreft kan Hilvarenbeek met Goirle contact opnemen. Verder zijn de kosten wat troebel. Er wordt wel gezegd dat er winst gemaakt .Hordt, maar is dat ook zo? Als je al- gratis toegankelijke idag (aanvang 14.00 ta aan de Willem II- J als uit moet is no- Is zo go bij wil k

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3