w jijknieuws NO R rL tilburgse koerier Kinderen Bloemaert verbinden eeshof kunst en idealisme :uki Heyhoef-Cinema met Deense film 'Krigen' Aandacht voor Cohen en Dylan Dag van de Logistiek Tilburg Groen schoolplein voor leerlingen De Petteflet 11 juni 2017 tot16.0<? Cursus plaatsen? LBURGSE KOERIER 23 DONDERDAG 11 MEI 2017 DOOR ZAMIRE WILLEMS voor de Info Nieuwe cursus MINDFULNESS r zorgen. al.nl EJ' Meer informatie: www.heyhoef-backstage.nl 40 jaar aluminium iwen. iren we n dat te sprek een erbaar voor I de zwarte Entree: 5,00. Kaartverkoop aan de bar van Wijkcentrum Heyhoef of aan de zaal. Adres: Kerkenbosplaats 1 in Tilburg. Van links naar rechts Sami, Wessel, Defne, Isabel en San zijn blij met de nieuwe wilgenhut. pf €24.999, Lel 1.800,- tilburg - Een wilgenhut, evenwichtspaaltjes, struiken om je achter te verstoppen en zelfs een pluktuin sieren een uitgestrekt tapijt van houtsnippers. Het nieuwe, groene schoolplein van Montessorischool De Petteflet is sinds maandag een feit. bombarderen, zod< helikopter sneller t zijn. De missie slaagt soldaat overleeft het. Industrieterrein Vossenberg West Asteriastraat, Tilburg Tilburg - Op donderdag 18 mei komt er een eind aan een fantastisch project dat BS de Bloemaert een maand heeft doorlopen in samenwerking met het BIK collectief, stichting Herpetofauna en Healthy seas. plein is ver beur van der van De Petteflet. de Bloemaert, Dalemdreef 23 in Tilburg. Mede di en de f de prac handigi zorgce burg, geniet een idealistische achtergrond. songwriter project, twee liedjes: het winnende, door haar zelf ge componeerde en geschreven 'Droom'en het nummer'Hallelujah' van Leonard Cohen. Het program ma begint om 20.30 uur aan de Kerkenbosplaats 1 in Tilburg. "Een derde van het groend", zegt Anne-FI Weide, directeur van De school wilde iets realiseren om leerlingen op een andere manier buiten te laten spelen. Iets dat vol gens de directeur ook door de leer- lingenraad zelf eerder was aange geven."Het pedagogisch klimaat is hier al top, maar er wordt momen teel veel onderzoek gedaan naar groene schoolpleinen en die zou den van positieve invloed zijn op leerlingen en het leren in de klas", vertelt Van der Weide. zijn 2 van de indom de "plas n gewerkt n jyclin 24 Mei start een nieuwe cursus mindful ness in WIJKCENTRUM DE NIEUWE STEDE. U kunt zich hiervoor aanmelden via www. ditmoment.nu of email: ditmoment.nu@ gmail.com Vrijwillige deelname aan onderzoek van de universiteit mogelijk. Na afloop van de cursus mogelijkheid tot gratis deelname maandelijkse 'opfris- avonden' Ga naar: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button ^Adverteren -> Cursusaankondigingen^ Twisterveld Het idee voor een groen plein ont stond vorig jaar juni tijdens inspi- ratiebezoeken van De Petteflet en de buitenschoolse opvang (bso) aan Montessorischolen in Delft en Pijnacker. Van der Weide: "Ze heb ben daar een plein waar je met planten en dieren in de weer kan. Op de terugweg was iedereen zó enthousiast, dat we het hier met een hebben voorgesteld." Met de opbrengst van een sponsorloterij en verkoop van kerstkaarten werd een groot deel van de benodigde vijfenzeventighonderd euro op gehaald. Door een gezamenlijke aanpak van leerlingen, ouders en de bso kreeg de groene speel- strook steeds meer gestalte. "Er is hard gewerkt. Leerlingen hebben zelfs tijdens pauzes en op woens- zichzelf te overtuigen dat het alle maal de moeite waard is. In Dene marken probeert Maria, de vrouw van Claus, zichzelf te redden met haar drie kinderen die hun vader missen. Wanneer Claus in een ge vecht met de Taliban plots geïso leerd raakt samen met een zwaar gewonde soldaat maakt hij de beslissing om het gebied te laten dankzij het BIK collectief Bloemaert wordt een van achtige kunstwerken over- ligd c.q. gedoneerd aan :entrum de Reyshoeve in Til- zodat ook ouderen kunnen “ten van mooie kunst met dagmiddagen meegeholpen", zegt de directeur trots, die laat weten dat er nog een laatste puntje op de i moet worden gezet: "We gaan op het tegelveld nog een kleurrijk twisterveld maken met Montessori taalsymbolen." schildpad, die erg getroffen wordt door vervuiling en verlies van leefgebied, een sponsorloop gehouden. Het geld wordt ge bruikt voor de bescherming van deze geweldige dieren. Op 18 mei wordt de cheque feestelijk overhandigd aan stichting Her petofauna. Het programma be gint die dag om 13.45 uur bij BS Tilburg - Met optredens van de Leonard Cohen Tribute Band en Jacques Mees als vertolker van nummers van Bob Dylan besteedt Heyhoef-Backstage op zaterdag 20 mei aandacht aan twee van de grootste en bekendste dichters van onze generatie. Voorafgaand aan hun optreden zingt de twaalfjarige Farah Din- teloo, als winnares van het singer alle kanten uit. Zo ook eerste- en tweedegroepers Defne (5) en Wes sel (6) die dolgelukkig zijn dat ze in de pauze voortaan ook met plan ten en kriebelige beestjes in de weer kunnen.'lk vind de natuur het allermooist. De bloemetjes komen denk ik ook al meteen uit", zegt Defne hoopvol terwijl ze glunde rend de nieuwe speelomgeving in zich opneemt. Wessel onderzoekt één van de evenwichtspaaltjes op aanwezigheid van insecten:"lk heb daar in de hoek al twee spinnen gezien. Eentje was zelfs helemaal doorzichtig", zegt de enigszins verbaasde, jonge bioloog. Klas genootje Sami (6) heeft weer oog voor totaal andere dingen. Over wat hij het allermooiste vindt aan het plein hoeft hij niet lang na te denken: "De houtsnippers!". tilburg - Op vrijdag 12 (14.00 uur) en zaterdag 13 mei (20.00 uur) draait bij Heyhoef-Cinema de film Krigen (2016) van Tobias Lindholm met Pilou Asbaek, Dar Salim en Tu va Novotny in de hoofdrollen. De Deense commandant Claus Michael Pedersen en zijn mannen vechten om te overleven, pro beren een verschil te maken en De kinderen zijn zich bewust geworden van de problema tiek rondom de "plastic soep" en hebben gewerkt met thema's als recycling en duurzaamheid. Het BIK collectief heeft prachti ge kunstwerken geproduceerd met de kinderen en ze geleerd dat afval in essentie niet bestaat. Stichting Herpetofauna en Heat hy seas hebben het thema vanuit natuurbescherming aan de kin deren voorgelegd en hen laten zien dat veel dieren de dupe zijn van al deze vervuiling. De kinderen hebben Jat de reddings- ller ter plaatse kan slaagt en de jonge Kriebelige beestjes Na de officiële opening, waar leer lingen uit alle groepen een act verzorgen en een wilde framboos als aftrap voor de pluktuin wordt gepland, is het tijd om het groene schoolplein in gebruik te nemen. Voorzien van een gezonde snack en limonade vliegen de leerlingen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 23