50 IE port ■H» Vakantietoernooi veldvoetbal wederom groot succes Kennismaken met padel Martin van de Rakt hoofdcoach dames 1 HC Tilburg Sam's Kledingactie van start in Tilburg Belangrijke roeiwedstrijden op watersportbaan Tilburg Straatvoetbaltoernooi op Pieter Vreedeplein I TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 4 MEI 2017 21 -BURGSE KOE Het toernooi staat deels in het teken van het EK Vrouwenvoetbal. I l,UI Caec Wespensteek het nummer wat u hoort voor WEUR02017.nl TILBURG WOMEN’S EURO 2017 /an vijf ebit st i eten. Roland Rasenberg, één van de 200 huisartsen op de huisartsenpost. met de huisartsenpost. On- toch naar de huisartsenpost (advertorial) ERVARINGEN HUISARTSENPOSTTILBURG 7 1 Huisartsenposten Midden-Brabant Voor Spoed igens i om erd van irs. gelijk v mes 1. rg-De meivakantie is sportief leerlingen uit unnen voor veel basisschool- burg. Maar lie Tilburg - In de maanden mei en juni zijn er op de watersportbaan Tilburg drie belangrijke roeiwedstrijden van de Tilburgse Open Roeiver eniging (TOR): Brabants, ZRB, én DMO-Tilburg. ni wor Tilburc van c zowel fUden- Op zaterdag 17 juni tenslotte zal voor het eerst de Dutch Masters Open (DM0) op de watersport- Op zondag nam een dame die door een zwerm wespen of bijen op haar hoofd gestoken was, misschien wel 10 keer, contact op danks dat ze geen klachten had, hebben we haar 1 laten komen omdat er soms in één keer zwellingen in bijvoorbeeld de keel en op de tong kunnen ontstaan. Dit kan levensbedreigend worden. Vreemd genoeg belden er die middag nog een paar patiënten die werden aangevallen door waarschijnlijk wespen. De triagist van de huisartsenpost heeft toen de politie gebeld met het verzoek een imker te laten kijken wat er speelde. Een zich ver huizend bijenvolk of een wespennest? Gelukkig valt het-met de insectenbeten vaak mee, maar sommige mensen re ageren met benauwdheid, allergische reacties en shock op insectenbeten en met name bij wespensteken. Een normale wespensteek geeft een plaatselijke zwelling, roodheid en pijn. Bij een allergische reactie wordt iemand klammig, krijgt soms huiduitslag, is benauwd en dreigt flauw te vallen. Dan is er echte spoed; in zo'n situatie kunt u de spoedlijn van uw huisarts bellen of 's avonds en in het weekend de huisartsenpost. Druk dan op het nummer wat u hoort voor de spoedlijn, dan wordt er met spoed gehandeld. Voorkomen is beter dan genezen. Let in ieder geval op met frisdrankblikjes in de zomerperiode, er kan een wesp in zitten! indt, zoals in Tilburg, xji plaats ?in. Deze iet teken t de gemeente Til- iefst 1331 leerlingen 121) en van 10.00 tot 12.00 uur bij de Gerardus Majellakerk (Wasse- naerlaan 32). De opbrengst van de gedoneerde kleding is bestemd voor hulp aan 500 ontheemde Nepalese families, vooral vrouwen en kinderen. Door twee verwoes tende aardbevingen en diverse winnaar van het veld bepaald. In het weekend van 10 en 11 ju- 'orden op de watersportbaan urg de nationale wedstrijden de Zuidelijke Roeibond geor ganiseerd. Naast ploegen van alle landelijke studentenroeiverenigin gen zullen ook de junior roeiers van TOR deelnemen, o.a. TOR- ta lent Sjoerd van Loon en Manouk Vorselaars delijk waarneembaar en deze lijn zal worden doorgetrokken door Martin van de Rakt, die vanaf ko- roen eindverantwoor- it voor HC Tilburg Da- 9.30 uur. Dan starten de jong 10-12 jaar. De meiden starten 11.30 uur en om 12.30 uur starten de jongens tussen 13 en 15 jaar. De oudste groep start vanaf 15.00 uur en de dag eindigt vroeg in de avond. Naast het toernooi is ook de EK Mobiele Fanzone aanwezig. Deelnemers en supporters kunnen meedoen aan verschillende voet- balspelletjes en kunnen elkaar uit dagen bij Keepie Uppie (hooghou den). Ook Kicky, de mascotte van het EK, is aanwezig. Een dj praat de dag aan elkaar. Op zondag 7 mei organiseert TOR voor de tweede keer de Brabants. Deze tweekamp voor achten (achtpersoonsboten met stuur man) begint met een drieënhalve kilometer achtervolgingsrace. De start is bij de brug van Konings hoeven en de finish bij de eerste brug op de Watersportbaan Til burg. Een lang lint van achten zal proberen elkaar in te halen. Bij de start is er een verschil van 15 se conden, maar niet alle ploegen I zijn even snel. Dat gaat dus voor I spektakel zorgen. Het traject is op I de fiets goed te volgen vanaf het I fietspad langs het kanaal. Na deze I eerste race is er in de middag nog I een boord-aan-boord race over I 1000 meter. In zo'n rechtstreekse I tweestrijd wordt bepaald welke ploeg het snelste is. Zo wordt de Tilburg - Vrijdag 5 mei vir ook de afgelopen 4 jaar ir het Straatvoetbaltoernooi op het Pieter Vreedeplein 5e editie staat deels in hel van het EK voetbal voor vrouwen, dat deze zomer naar Nederland én Tilburg komt. In totaal doen er vrijdag 22 teams mee. Er wordt in 4 verschillende categorieën ge voetbald; jongens 10-12 jaar, mei den 10-13 jaar, jongens 13-15 jaar en jongens 16+. De deelnemende teams komen uit diverse wijken in Tilburg. Het programma begint om landverschuivingen hebben zij in 2015 familieleden, huizen en land bouwgrond verloren. Nog steeds leven zij in tentenkampen en is er veel hulp nodig. Meer informatie over Sam's Kledingactie en de ge steunde projecten is te vinden op www.samskledingactie.nl udenhout - Bij Tennisvereniging Udenhout kan iedereen op zon dag 7 mei kennismaken met de racketsport padel, een mix tus sen tennis en squash. Het is een zeer snel groeiende sport, vooral in Spanje is padel zeer populair. In oktober 2016 zijn er bij Ten nisvereniging Udenhout twee padelbanen geopend. Voor veel mensen is padel nog een onbe kende sport. Op 7 mei tussen 14.00 en 16.30 uur kunnen z'" leden als niet-leden van TVUc hout kennismaken met padel. De middag begint met een demon- stratiewedstrijd. Daarna worden er ook clinics gegeven. De clinics zijn voor jong en oud, voor rackets en ballen wordt gezorgd. Aanmel den is niet nodig, maar mag wel. Meer informatie: 06-46 74 28 63 of padel@tvudenhout.nl. Adres: Sportlaan 15a in Udenhout. Tilburg - Met ingang van 1 sep tember neemt Martin van de Rakt de taken over van hoofdcoach Rob Haantjes bij HC Tilburg da mes 1. Haantjes gaat full time werken voor de Be Gold High Performance staf in België. Er is dit jaar door staf en team hard gewerkt aan een sterk nieuw fundament meteen mooie mend seize mix van jonge en ervaren krach- delijk wordl ten. De eerste contouren zijn dui- rg - Inwoners Van Tilburg wor- van harte uitgenodigd hun tweedehands kleding en schoe- i te doneren bij de inzamel- ities van Sam's Kledingactie. kunnen daarvoor op zaterdag 11.00 tot 12.00 uur te- e Mariakerk (De Schans baan Tilburg plaatsvinden. Deze wedstrijd voor masters (vetera nen) was eerst in Rotterdam, maar de organisatie koos dit jaar voor Tilburg. Deze wedstrijd wordt ver- roeid over een afstand van 1000 meter. Masters (roeiers van 27 jaar en ouder) gaan met elkaar de strijd aan in verschillende ca tegorieën. Ploegen uit Nederland, Duitsland en Belgie bereiden zich in deze wedstrijd voor op de World Masters (officieus wereldkampi oenschap roeien voor Masters) in september in Bied (Slovenië). uit groepen 3 t/m 8 hebben in 143 teams deelgenomen aan het va kantietoernooi veldvoetbal. Op de velden van de voetbalverenigin gen SC 't Zand, W Zigo, OVC26 en RKTW hebben de leerlingen ge streden om de titel Kampioen Va kantietoernooi Veldvoetbal 2017. De volgende teams zijn poulewin- naar geworden: Christoffel 1, Chri- stoffel 3, Achthoeven 1, St. Caecilia 1Sporckt 1Sporckt 3, Armhoefse Akker 3 en Lochtenbergh 3. Dit jaar had het vakantietoernooi een oranje en een groen tintje. Zo werd er aandacht besteed aan WEURO2017, het Europees kampi oenschap vrouwenvoetbal waar voor o.a. Tilburg speelstad is. Daar naast konden de kids een groene kaart verdienen wanneer ze opvie len door fairplay. |nieuw

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 21