w ijknieuws N -i 'Strandmuzikanten met Skills' Opera in Symfonie oord bij Probaat De Kruisvereniging. Die van wijkzuster. Kunstenaars Reeshof exposeren in Galerie De Roos Nick Simon ILBURGSE KOER 11 HLBURGSE KOERIER DONDERDAG 4 MEI 2017 Doemarkt voor kinderen Stokhasselt drijf Probaat ligt aé 21 in Tilburg. Strandmuzikanten met skills. Opbrengst collecte Kruikenviering Zes van de acht exposanten van AR.T iars. wijkzuster en casemanager dementie zorgen ervoor dat mensen zo lang mogelijk thuis kunnen wonen Wijkzustertelefoon: 013-4550602 KRUISWERK KEURMERK. bent e savers :eer 1 juni iraktisch zaken luiszorg of dag- jd. De I aan seizoen »r infor- mie.nl >pera wordt het seis afgesloten. Meer matie: www.opereainsymfor omgeving langs” legt hij uit. “We bieden een luisterend oor en geven gerichte ad viezen. We kunnen gedrag aanleren hoe met iemand met dementie omgegaan kan worden. Structuur is bijvoorbeeld heel belangrijk. Maar ook hoe je om moet gaan met onbegrepen gedrag.” De casemanager werkt nauw samen met de wijkzuster zodat er geen dubbele acties worden uitgezet. Voor pr; zoals de aanvraag voor thi 13 mei is er inderen van 'arochiecen- rarochie. De '■’"'"ir.Er den Tilburg - Op zaterdag 1 een doemarkt voor kir de Stokhasselt in het pan trum van de Montfortpar markt duurt van 14.00-17.00 uur. kunnen allerlei spelletjes wordt gedaan en er komt een waarzeg ster. Verder wordt er geschminkt opvang om de familie te ontlasten kunt u eveneens bij de casemanager terecht. “Samen met de wijkzuster zorgen we dat mensen met dementie zo lang mogelijk thuis kunnen blijven.” Er is geen verwij zing nodig voor het inschakelen van de wijkzuster of casemanager dementie. De KRUISVERENIGING 0165 - 555915 - info@dekruisvereniging.nl - www.dekruisvereniging.nl Noord-Brabant De wijkzuster werkt vanuit de coöperatie: De Kruisvereniging, Thuiszorg DAT, St. Elisabeth, Surplus, TWB thuiszorg met aandacht, tanteLouise. doeld om deze gezinnen te onder steunen. Dankbaar voor de mooie opbrengst (2.527,45 euro) nam Franca namens de stichting de symbolische cheque in ontvangst uit handen van Miluska Roose, voorzitter Kruikenviering. besuisd verhaal. Het is Donizetti's laatste succesopera. Deze opera en de opera L'Elisir d'Amore worden beschouwd als Donizetti's meest komische successtukken. In deze tijd nog steeds in de operahuizen te vinden. Met deze of 2016-2017 ji Tilburg - Kunstenaarscollectief Ate- liers Reeshof.Tilburg (AR.T) heeft i in mei zijn jaarlijkse expositie. Dit jaar is gekozen voor een expositie I in Galerie De Roos. AR.T houdt de I laatste jaren wel vaker een geza- I menlijke expositie. Op deze ma nier is het mogelijk om werk van alle kunstenaars gelijktijdig te pre senteren, zodat de bezoekers een goed beeld krijgen van de veelzij- I digheid van de kunstenaars van rg - Stichting Kunstprojecten rg presenteert vrijdag 19 mei het concert van Strandmuzikanten met Skills in de showroom van au tobedrijf Probaat. Deze artiesten brengen bekende popliedjes in jazz-stijl. De groep speelt in de zo mer op de stranden van Catatonië en het repertoire kan variëren van Coldplay tot Beyonce en van Justin Bieber tot Daft Punk. Het concert duurt van 20.30 tot 21.30 uur. De entree bedraagt 10 euro, inclusief koffie of thee. Reseveren kan via info@kunstdichterbij.nl. Autobe drijf Probaat ligt aan de Leharstraat Tilburg - Op carnavalsmaandag wordt in de St. Jozefkerk op de Heuvel traditiegetrouw een mo ment van rust en samenkomen georganiseerd, waar de carnavals vierders stilstaan bij de ontwikke lingen in de Tilburgse maatschap pij en het carnaval. Deze traditie komt voort uit de katholieke Krui kenmis. Dit jaar is er tijdens deze Kruikenviering een geweldig be drag opgehaald tijdens de collec te. Dit geld komt ten goede van het Ronald McDonald Huis Mid- denwest-Brabant in Tilburg. Franca Adriaans (rechts op de foto) vertelde tijdens de Kruikenviering een ontroerend verhaal over de gezinnen, die verblijven in het Ro nald McDonald Huis. Veel mensen werden geraakt door dit verhaal. De opbrengst van de collecte is be en staan veel verrassingen op het programma. De kinderen mogen gratis meedoen aan alle program- ma-onderdelen. Volwassenen zijn ook van harte welkom. Voor hen staat de koffie klaar. Er is gelegen heid om bij te praten, bij te komen of zo maar eens te kijken. Tilburg - Het succesvolle Volen- damse duo Nick Simon is in 2018 weer te gast in de schouwburg van Theaters Tilburg. Op donder dag 22 maart 2018 om 20.15 uur spelen de heren niet alleen oude hits, maar ook gloednieuwe liedjes van het nog uit te brengen album Aangenaam. Verwacht dus volop gloednieuw werk én de bijbeho rende verhalen. Maar natuurlijk ook hits en meezingers als Pak maar m'n hand en Julia. Maak op nieuw kennis met de goedlachse, muzikale Nick Simon. Steeds vaker worden we geconfronteerd met dementie: het kan uw partner zijn, of u bent zelf vergeetachtig en bang om dement te worden. Of u vermoedt dat uw vader of moeder dement wordt. In dat geval kunt u de wijkzuster bellen. Zij kent de symptomen en kan de casemanager dementie inschakelen. Gerben Jansen is casemanager dementie in twee huisart senpraktijken. “Mijn collega’s en ik gaan bij de mensen thuis in hun vertrouwde AR.T. De kunstenaars van AR.T zijn in verschillende disciplines actief. Behalve schilderwerk met olieverf of acryl zijn ook tekeningen, com- S puter-art, beelden in brons, kunst stof en hout, keramiek, mixed media en monumentaal werk ver tegenwoordigd. De expositie laat een veelheid aan kunstvormen en technieken zien die niet vaak tegelijkertijd in exposities wordt aangetroffen. De officiële opening is op zondag 7 mei om 14.30 uur onder muzikale begeleiding van Margreet Wink en Conny Roosloot. Galerie De Roos is geopend in de weekenden 13 en 14 mei, 20 en 21 mei en 27 en 28 mei van 14.00 tot 17.00 uur, de toegang is gratis. Adres: Veldhovenring 25 in Tilburg. Kaartverkoop Hoewel de kaartverkoop voor het nieuwe theater- en concertseizoen l| van Theaters Tilburg pas op 19 mei begint, konden deze heren niet lan ger wachten: de kaartverkoop is daar- 11 om al gestart.Tickets zijn verkrijgbaar via website www.theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 of aan de balie van Theaters Tilburg. Tilburg - Opera in Symfonie pre senteert op donderdag 11 mei de opera Don Pasquale in wijkgebouw De Symfonie, Eilenbergstraat 250 in Tilburg. Zaal open om 19.00 uur, aanvang opera om 19.30 uur. De opera Don Pasquale is een echte klucht. Een opera buffa, een komische opera, een opera met een onwaarschijnlijk doldriest on-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 11