I PW I s Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Stadswinkel Centrum zit vanaf Bouw paviljoen op pier van Hopliedenkade j lü anleg J17 Werkzaamheden aan wegen - (nnaplein Tilburg wil flexibeler omgaan met de bouw van nieuwe flats 8 mei op adres Spoorlaan 181 nor bep op lei rijbaan versmald www.tilburg.nl Een deel van de Piushaven. (Foto gemeente Tilburg) Aanpak overlast regen Primus van Gilsstraat Subsidie voor drie cultuurevenementen Door werkzaamheden zijn wegen helemaal of deels afgesloten. Meer informatie: Coördinatiepunt Wegge bruik, tel. 549 55 32. Internet: www. tilburg.nl/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. Slecht weer kan leiden tot wijzigingen. Gelrebaan Van 1 t/m 26 mei viaduct afgesloten voor groot onderhoud. ■n in fasen Padua. aat- ect Haendellaan Herinrichting tot eind mei. Van 1 door f Kete Stadswinkel Berkel-Enschot Eikenbosch 7 ma, wo, vr 13-18 uur oien, Stap- Midden-Brabantweg Tot medio 2017 oostkant deels ver smald tussen Heikantlaan en Burg. Bechtweg. n op 1 juni januari 2019. gemeente de ekeken of de tgezet. Voor jaar een bud- 250.000 euro. ie subsidie kan de website til- Bezoekadressen Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128 (naast paleis) ma, wo, vr 8-18 uur; di, do 8-20 uur t/m 12 mei tus- i Marlestraat. Stadswinkel Reeshof telhavenstraat 91 i t/m vr 9-18 uur af juni 2017 en, woningcor- stellingen en Groenewoud Vervanging leidingen in diverse stra ten t/m 2 juni. Ringbaan-Noord Tot eind juli verplaatsen leidingen o delen fiets- en voetpad. Omleiding fietsers en voetgangers. Sint Annaplein 1 t/m 5 met herinrichting. :r komen ver- g geleden bijna arbijgangers at- natie over Van op een schets ikte tijdens zijn lernemers. Be- r werkzaamhe- Stadswinkel Udenboirt Tongerloplein 15 di, do 13-18 uur Uitsluitend op afspraak via www.tilburg.nl of bel 14 013 Goirke Kanaal Verbreding Dr. Deelenla t/m 28 april. Groeseind Nutsbedrijven vervangen gasleidingen, evenals in P; Middeldijkdreef e.o. Asfaltering fietspad 1 sen Renkumlaan en Hoogbouw. (Foto gemeente Tilburg) Op de middenpier van de Hopliedenkade bij de Piushaven komt een pavil joen. De gemeente heeft hiervoor een omgevingsvergunning verleend. De bouw begint 8 mei en eind juni zijn de werkzaamheden klaar. Er worden geen wegen afgesloten tijdens deze aanpassingen. In het pand komt hore ca. Het paviljoen heeft glazen wanden en krijgt hierdoor een open uitstra ling. Er komt een dakterras, dat uitzicht biedt op de Piushaven. Rondom de pier worden loopvlonders aangelegd en een 'zitsteiger'. De bouw van het paviljoen valt samen met de herinrichting van de aangrenzende Vendeliers- straat en omgeving. Stadswinkel Noord Wagnerplein 101 ma t/m vr 9-18 uur A De huidige stadswinkel aan het Stadhuisplein is gesloten van don derdag 4 mei tot en met zondag 7 mei. Deze tijd is nodig om te ver huizen naar de nieuwe plek. Inwo ners kunnen op 4 mei wel terecht bij de locaties Reeshof, Noord, Ber kel-Enschot en Udenhout. Het nieuwe adres wordt Spoor- laan 181, 5038 CB in Tilburg. De winkel komt op de begane grond van het gebouw. Het telefoonnum mer om de gemeente te bellen, blijft hetzelfde: 14 013. De tijde lijke stadswinkel ligt op 5 minuten loopafstand van NS-station Tilburg, waar ook veel bussen stoppen. Par keergarage Knegtel ligt ernaast. Alle stadswinkels werken op af- De Stichting Musicall Foundation, de Stichting Forum Kunst Cultuur en Tilburg Zingt XXL krijgen een eve- nementensubsïdie van de gemeen te. Dit geld is vrijgekomen binnen het evenementenbudget, toen het college in februari besloot om het gereserveerde subsidiebedrag voor Incubate niet toe te kennen. Daar naast heeft de organisatie van de Tilburgse Bosconcerten aangegeven het evenement in 2017 nog niet te kunnen organiseren. Tilburg reser veert verder een bedrag om evene mentenorganisaties van kleine eve nementen in 2017 een subsidie te verlenen als bijdrage in de legeskos- ten. Stadswinkel Centrum aan het Stadhuisplein verhuist tijdelijk naar Spoorlaan 181. De plek waar de winkel nu zit, stadskantoor 1, wordt verbouwd. De stadswinkel aan de Spoorlaan is vanaf 8 mei open. Er komt een nieuwe stadswinkel op het Koningsplein rond 2020. Havendijk-Zuid e.o. Tot half september in fasen herin richting Havendijk-Zuid, Vendeliers- straat e.o. De gemeente neemt maatregelen tegen wateroverlast door regen in de buurt van de Primus van Gils straat. In het gebied komt een extra riool, een zogeheten blauwe ader. Ook op de schop gaan de Varkens- markt en een deel van de Piusstraat. De aanleg begint 8 mei en duurt een jaar. Verkeershinder en omleidingen zijn onvermijdelijk. Om de overlast te beperken, zijn de aanpassingen in fasen. De gemeente vervangt ook de 'gewone' riolering. De stoepen en de rijbanen worden opnieuw be straat en er komen nieuwe lantaarn palen. Volgende week staat op deze pagina's uitgebreide informatie over dit onderwerp. Telefoonnummers 14 013 Gemeente Tilburg Bereikbaar ma t/m vr 8 - 18 uur 088 225 0100 Brandweer 0900 8844 Politie 0900 463 64 43 GGD ildijk zuidelijk fietspad tussen laan en Merwedestraat Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer Quirijnstok, Rosmolen, Spoorzone, Stadhuisplein e.o.. Sue pegoor en Wagnerplein. Volledig overzicht staat op internet. Dalemdreef in Reeshof krijgt veilige oversteek De Dalemdreef krijgt een veilige re oversteek voor fietsers en voet gangers. De gemeente legt ver keersdrempels aan bij de Rijperkerk- straat, zodat automobilisten hier moeten remmen. Bij de drempels komen het fiets- en voetpad ver hoogd te liggen. De aanpassingen beginnen 8 mei en duren twee we ken. De gemeente heeft de afgelo pen jaren veel meldingen ontvan gen over te hard rijdende auto's op de Dalemdreef. Er blijkt inderdaad structureel te hard te worden gere den. Een snelheidsmeting heeft dat aangetoond. Tijdens de werkzaam heden is de Dalemdreef niet bereik baar vanaf de B. Letschertweg. Balie Werk en Inkomen Burgemeester Broxlaan 1680 ma t/m vr 8.30-17 uur I Tilburg komt met nieuw beleid voor de toekomstige bouw van flats. Uit- gangspunt blijft terughoudendheid in het toestaan van hoogbouw in j Tilburg. Maar de gemeente wil flexibeler met de regels om kunnen gaan, li als nieuwbouw iets kan toevoegen aan de omgeving. I| Het nieuwe beleid moet meer maat- werk mogelijk maken. In de toekomst wordt per plan gekeken of hoogbouw I wenselijk of niet wenselijk is. De ge- II meente kijkt bijvoorbeeld of een ge bouw bijdraagt aan de vestiging van een bepaalde doelgroep. Ook wordt j bekeken of het kan bijdragen aan een Ij bepaalde sfeer in een gebied. De ge il meente maakt in de nieuwe situatie de zogenoemde stedenbouwkundige analyse. Een plan wordt programma- I tisch en stedenbouwkundig beoor deeld op basis van de onderbouwing door de initiatiefnemer. Ook thema's als veiligheid, sfeer en parkeren spe len mee bij de beoordeling van een project. Wethouder Mario Jacobs: "Het huidige hoogbouwbeleid waarop het college, maar ook de Omgevingscom- missie initiatieven toetst, is van 2007. Nu de economie weer aantrekt, vraagt dat om flexibeler en eenvoudi- Onderhoudsbeurt voor fontein op Heuvelplein De fontein op het Heuvelplein is toe aan een onderhoudsbeurt. De ge meente vervangt op diverse plekken de granieten tegels. Sommige zijn te hergebruiken. De schade is ont staan door intensief gebruik, zoals tijdens de Tilburgse kermis van vorig jaar. Er zijn verzakkingen bij de fon tein en er lekt water weg. De werk zaamheden beginnen op 1 mei en ze duren waarschijnlijk twee weken. Er komen hekken rond het terrein en de aannemer plaatst een bouw keet. Naar verwachting is er mini male overlast voor de aangrenzende horeca op het plein. De aannemer probeert de hinder zo veel mogelijk te beperken. spraak. Een afspraak maken kan via de startpagina van de websi te tilburg.nl (blok 'ik wil een af spraak maken'). Het is pok moge lijk om te bellen met 14 013. Inwo ners die zonder afspraak langsko men, kunnen bij de doe-het-zelf ba lie checken of er toevallig een gat je is. Ook is het mogelijk om direc een product aan te vragen. Daar naast blijft het natuurlijk mogelijk om veel gemeentelijke producten en diensten thuis via internet te re gelen. De stadswinkels zijn niet open op Koningsdag 27 april, Bevrijdingsdag 5 mei, donderdag 25 en vrijdag 26 mei (Hemelvaart) en maandag 5 ju ni (Tweede Pinksterdag). Primus van Gilsstraat Werkzaamheden riolering in fasen vanaf 8 mei tot medio april 2018, evenals in deel Piusstraat en Var- kensmarkt. ger beleid, waarmee we sneller kun nen inspelen op wenselijke ontwik kelingen. Doel is gezamenlijk bou wen aan een aantrekkelijke stad en dit nieuwe beleid is daarvoor letter lijk een hele belangrijke bouwsteen." Een goed voorbeeld van het nieu we beleid zijn de plannen voor de verbinding in het centrum tussen de Emmapassage en het Pieter Vreede- plein. In dit plan is ook opgenomen dat er twee woontorens komen. Vol gens het huidige beleid zouden de hoogteaccenten op deze plek niet mogen, maar de plannen passen bij de doelstelling van een toekomstbe- stendige binnenstad. De gemeenteraad moet nog ak koord gaan met de plannen. De raadscommissie vestigingsklimaat vergadert 15 mei over de Handrei king Hoogbouw. Op basis van de be handeling in de commissie komt er een definitief collegevoorstel. aan klimaat- laarheid en het iet stedelijk ge- door de regule- imperatuur, de iversiteit, uit- En ze passen am in 2045 kli- s',°o«Ma/v TUINSTRAAT BREDASEWEG iheden

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 9