u SjB L it 3 b» Izen on! 'Moord hoek'staat te trappelen voor première Pink Floyd tribute'Big One' Brandweerman Sam - i Jlr IEUW theaters tilburg.ni Concertzaal Tilburg presenteert 'Symfonie in het Park' 7 TILBURGSE KOERIER WOENSDAG 26 APRIL 2017 FOTO: Bas Haans 0nf° K Big One Maquette van het decor. U i en van een 3 3 t/m zaterdgj Vh Redt het Circus NIEUWE SHOW! FOTO: MAARTIJ STRUBIS EN! I a s hop Kinderheld Brandweerman Sam (RTLTelekids) komt naar het theater! Sam en zijn trouwe brandweerwagen Jupiter zijn te zien in een fonkel nieuwe familievoorstelling voor peuters en kleuters. Dit keer komt er een circus naar Piekepolder. De circusdirecteur heeft alles voorbereid, maar de ondeugende Norbert Puk weet als altijd dê boel in de war te schoppen. Gelukkig staan Brandweerman Sam en zijn team altijd paraat. sterlaan114 ilburg .open za 15 april 20:30 uur Studio Indrukwekkende omlijstir verhaal is het decor van i Phil, leze BURGSE KOERIER k oranje. van live ikeliers en Tilburg - Iedereen in Tilburg en ver daar buiten kent het tragische verhaal van de moord op Marietje Kessels in 1900. Tilburg - Op zondag 14 mei staat er een bijzondere wereldpremière op het programma van Concert zaal Tilburg. Expositie Duvelhok toont misstanden Argentijnse junta tige sfeer neer te zetten." Voor het artwork werd Michel den Duik, een van de topdesigners van Disney, in de arm genomen. ing van dit i gedreven fl. Lezers van DeTilburgse Koerier kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: 2 voor de prijs van rNormale prijs: 191 171 14,50 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode Brandweer bij Infoservice Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of via www.theaterstilburg.nl. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. Wright. Hij schreef en compo neerde toonaangevende stukken voor het op één na best verkoch te album in de geschiedenis: Dark Side of the Moon. Met rake teksten over tijdloze conflicten tussen Tilburgse Koerier Last-minute Actie! Beleving Het initiatief kwam tot stand in aanloop naar het twintigjarig jubi leum dat de Tilburgse concertzaal ditconcertseizoen viert. Dat er iets speciaals staat te gebeuren is dan ook gegarandeerd. Regisseur Pe ter van den Dungen: "Het wordt méér dan een gewoon concert, het wordt een hele beleving. Als een beeld meer zegt dan duizend woorden, dan brengt muziek meer dan duizend beelden in herinne ring. We brengen in dit concert alles samen om een sprookjesach- J tilburg - Op zondag 7 mei is'Big One'te gast in poptempel 013 aan de Veemarktstraat. Het optreden begint om 20.30 uur. mens en samenleving met the ma’s als vervreemding, materialis me en xenofobie mikte de muzi kanten zeker niet op de luchtige luisteraar. Maar Pink Floyd werd door dit album wel een instituut op zichzelf. Gerund door vijf elek tronisch gestuurde filosofen met een grenzeloze liefde voor geluid én beeld. Het Italiaanse big one bestaat al sinds 1990 en heeft zich gedu rende 25 jaar bewezen als prima tribute band. Deze groep kreeg de Blue Note in Milaan 20 keer uitverkocht, stond op grote festi vals en bracht drie live dvd's uit. Tijdens deze nostalgische avond wordt o.a. 'Dark Side Of The Moon' integraal ten gehore gebracht. gehouden tot de bevalling en daarna vermoord. De baby's zijn door de militairen weggegeven aan gelijkgestemden, als een cadeau of beloning. De gefotografeerde jongeren hebben hun oorspron kelijke identiteit kunnen terugvin den door de 'dwaze moeders'. Zij hebben de eerste DNA-databank in de wereld opgericht om hun ver dwenen kleinkinderen te om 15.00 uur wordt deze fototentoonstelling geopend in het Duvelhok. De foto's zijn te zien tot en met 26 mei. Adres: St. Josephstraat 133 in Tilburg. tilburg - Niet toevallig op Ko rtingsdag wordt in het Duvelhok de fototentoonstelling Nietas/os van Alejandro Reynoso geopend. Deze indrukwekkende foto-expo- sitie was eerder te zien in onder meer Parijs, Brazilië en Amster dam. De portretserie van 39 foto's toont jongeren die geboren zijn in de foltercentra van Argentinië ten tijde van de dictatuur van de militaire junta (1976 tot 1983). Er zijn nog altijd 30.000 vermisten, waarvan bijna 600 zwangere vrou wen. Zij werden gefolterd, levend Belgische kamerfilharmonie Casco Phil oj.v. Benjamin Haemhouts. FOTO: Marco Borggreve nity anoniem gebruik maken van allerlei goederen en diensten, en een groot aantal concertkaarten wordt dan ook via hen uitgege ven. Daarnaast worden ook en kele tickets aangeboden aan Villa Pardoes, het vakantieverblijf voor kinderen met een ernstige, mo gelijk levensbedreigende ziekte in Kaatsheuvel. Tickets zijn te verkrijgen via www.theaterstilburg.nl, aan de balie van Infoservice Tickets of telefonisch via 013-5432220. theatervormgever Simon Haen. Hij is gevraagd zijn creatieve brein los te laten om de geschiedenis te doen herleven in de schouwburg. Haen: "Het complexe verhaal met veel locatiewisselingen vraagt om een andere aanpak dan bij andere producties. Om alle elementen in dit verhaal tot leven te laten ko men, is een decor nodig dat flexi bel is en ook wat lucht geeft aan dit zware verhaal. Het centrale de cor idee is geïnspireerd op de afge broken Noordhoekkerk uit 1975." Stagemanager Theo van den Broek van Theaters Tilburg staat ook te popelen: "Het decor wat Simon heeft gebouwd is groots en ge durfd, dit overstijgt echt wat wij in Tilburg gewend zijn! Een decor van dit kaliber zie je normaal alleen bij grote professionele voorstellingen, dit is heel knap gedaan. Ik ga zeker genieten van hoe straks decor, mu ziek en toneel allemaal bij elkaar komen bij ons in het theater." Moordhoek gaat in première op donderdag 11 mei a.s. in Theaters Tilburg. Kaarten zijn verkrijgbaar in het theater of via website www. theaterstilburg.nl Het 11 -jarige meisje wordt op 24 augustus dood gevonden in de Heilig Hartkerk in de Noordhoek in Tilburg. Vele (valse) beschuldi gingen volgen en een rechtszaak zonder uiteindelijke schuldige laat de vele betrokken Tilburgers met niets dan vragen achter. Deze gru welijke moord in de kerk en de ter gende rechtszaak die er opvolgde staat centraal in de theaterproduc tie Moordhoek, naar het gelijkna mige boek van Ed Schilders (script Anne Simkens). Een mega produc tie van Stichting Muziektheater Tilburg met 44 castleden, waaron der ervaren solisten en een echte rechter, in de rol van, hoe kan het ook anders meester Sassen. Samen brengen zij deze zwarte bladzijde uit de Tilburgse geschiedenis met enorm respect en veel inleving op de bühne. Het stuk wordt bege leid door de originele compositie van Ron Antens, initiatiefnemer van deze voorstelling en dirigent van een 20 koppig professioneel orkest. Voor het eerst wordt de symfoni sche muziek van componist Maar ten Hartveldt, sinds 2005 te horen in themapark De Efteling, uitge voerd in een concertzaal. Op het concertpodium vind je deTilburg- se pianist Jan-Willem Rozenboom en het Belgische orkest Casco PI En de componist? Die zit voor de speciale gelegenheid in de zaal. Vorig jaar trok Pink Floyd defini tief de streep onder hun geza menlijke carrière met het laatste album Endless River. Een ode aan de in 2008 overleden toet senist en liedjesschrijver Richard Goede doelen Krijgt de jarige Job normaliter zelf cadeautjes, nu is het de jubileren de concertzaal die wat weggeeft. Voor Symfonie in het Park is The aters Tilburg een samenwerking aangegaan met het platform Qui et, ofwel de marktplaats zonder geld. Mensen in een armoedesitu- atie kunnen via de Quiet Commu-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7