c bod olumn Bezoek Kaartmiddag Herdenking 4 mei Koningsluiden AUPING ACTIE NIEUWE COLLECTIES MAATWERK 16 62 Safiere Kuijpers wint Young Classical Talent Award Meesterstukken Jan Taminiau in TextielMuseum vervolg van voorpagina BEHNOUR \ian! 3 jramma Safiere Kuijpers voor Petra Jansen Maatwerk is de kracht Quality living by Coenen Regio's grootste slaapwinkel Inhuldigingsjapon met cape van Hare Majesteit Koningin Móxima, naar een ontwerp Jan Taminiau. FOTO: Reinier RVD A Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) www.poppelsmeubelhuis.com Open: ma t/m zo 10.00 - 18.00 u - dinsdag gesloten Tilburgseweg 64 - Poppel (B) www.bedbehaviour.be Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten Quality beds by Coenen ositie 'Oranje Boven! tiel Meesterstukken' an harte welkom deze bij te wonen. Deze be- ae delen. Om 19.00 uur wonderen van 27 ar 11 juni in het Textit de Goirkestraat. Drie delen Voor de expos Koninklijk Textii avond heeft oncertzaal ical Talent nogen athou- april tot en met tielMuseum aan magnitude Handmade bedding LBURGSE KOERI9 TILBURGSE KOERIER WOENSDAG 26 APRIL 2017 Levensloop Jan Taminiau heeft een damasten tafellaken ontworpen geïnspi reerd door de cirkel van het leven. Het tafellaken vertelt in 50 tafere len het verhaal van een leeuw die Ook het TextielLab staat geheel in het teken van 'Oranje Boven!'. Naast de meesterstukken van Jan Taminiau kun je daar van 27 t/m 30 april bij verschillende technieken meekijken met demonstraties en op diverse machines wordt'Oranje textiel'gemaakt. Hier kun je als be zoeker een stukje aan mee werken. reel aanschouwen en er onderdeel van zijn. Gedurende de looptijd van de tentoonstelling wordt er door Jan Taminiau en de product ontwikkelaars nog hard gewerkt aan het geschenk voor de koning. Het volledige programma is te vin den op www.textielmuseum.nl (Tilburg - Het voorzover bekend eerste evenement tijdens de vie ring van Koningsdag in Tilburg is het Koningsluiden, een initia tief van werkgroep de Torenklok, onderdeel van Heemkundekring Tilburg. Het Koningsluiden vindt plaats van 09.00-09.15 uur in geheel Tilburg, Berkel-Enschot, Üdenhout en Goirle. Ruim 40 luid- klokken zullen dan te horen zijn, als wekker van de stad, als aankon diging van een mooie feestdag. Het gaat om een seculiere luiding, dus niet geloofsgebonden maar voor iedereen. Op donderdag 27 april is het Tex tielMuseum geopend van 10.00- 17.00 uur en is er een progr met koninklijke activiteiten: 11.00 uur: live op scherm meekij ken naar de wandeling van de ko ninklijke familie in Tilburg 14.00, 15.00 en 16.00 uur: gratis mini-rondleidingen door de ten toonstelling'Oranje Boven!' 14.00-16.00 uur: inloopworkshop 'Oranje Boven!' De jury, bestaande uit Mayke Nas, Andreas van Zoelen en Dirk van de Weijden, waren diep onder de indruk: "Ongelooflijk dat je op zo'n jonge leeftijd zo mooi en zo ver zorgd een verhaal kunt vertellen aan je publiek en de zaal vult. Je staat er alsof je dit al vele malen hebt meegemaakt". De avond werd beëindigd met een feestelijke Torreadore, uitgevoerd door alle muziekleerlingen van ze ven Tilburgse middelbare scholen. Tilburg - Zoals elk jaar vindt op 4 mei de dodenherdenking plaats. I Dit jaar voor het eerst gezamen lijk in het Vrijheidspark (achter het Factorium gebouw). De monu menten die een plek krijgen in het Vrijheidspark zijn het monument i voor de 15th Scottish Division, het monument Koninklijke Neder landse Brigade Prinses Irene, het Indië-monument, de Zwerfkei van I de Coba Pulskenslaan en het mo ll nument voor 10 mei uit de Noord- I straat. Ook komt er een eerbetoon I voor de veteranen. van de machines, maar voor dit meesterstuk is nog een stapje ver der gegaan. In alle opzichten is dit een enorm uitdagend project. De grootte van het tafellaken is uniek. Nog nooit eerder werd in het Tex tielLab een laken van deze afmetin gen gemaakt: 9,5 meter bij ruim 3 meter. Door de omvang wordt het laken eerst in drie delen geweven, daarna geborduurd en op bijzon dere wijze aan elkaar gezet. Speci aal voor deze tentoonstelling is een op maat gemaakte glazen vitrine ontwikkeld. I opgroeit, van jonge welp tot een volwassen leeuw. De levensloop wordt ondersteund door details I zoals het ontluiken van bloesem, I de groei van de appeltjes van I Oranje en de leeuwin en welpen Ij die zich bij hem voegen. In ieder beeld wordt de leeuw omringd door de Nederlanders die het tafe- ledereen is var ceremonie bij staat uit twee in de Heikesekerk en om 20.00 uur in het Vrijheidspark. De ceremonie in het park start om 20.00 uur met twee minuten stilte, tegelijk met de landelijke herdenking. De or ganisatie verzoekt iedereen in de directe omgeving om de stilte te respecteren. tilburg - Donderdagav Safiere Kuijpers in Conc"' Tilburg de Young Classic^. Award 2017 in ontvangst mc nemen van de Tilburgse wet der Marcelle Hendrickx. De 17 jarige scholiere van hetThe- resialyceum won de award met haar viooluitvoering van Saint Saens, Introduction y Rondo Capri- cioso. Kamerorkest Kamerata Zuid onder leiding van dirigent Frank Adams begeleidde de scholiere. We halen anderhalve week voor Koningsdag de fiets- beugels overal alvast weg, dacht de gemeente. En dan zetten we meteen bij alle openbare stallingen in het centrum knalgele borden neer met daarop een fiets- parkeerverbod. Dat zal ze leren. Maar iedereen weet dat fietsers helemaal niet leren. Die zetten hun rijwiel gewoon neer waar ze wil len. Net zoals ze rijden waar ze willen. Altijd en overal. Normaalgesproken kan ik me er aan ergeren, nu moet ik glimlachen. Een kleine daad van verzet tegen de soms extreme maatrege len die gepaard gaan met het koninklijk bezoek. Het is vast niet de bedoeling dat al die regeltjes de feest stemming bederven. Maar hier en daar vraag je je toch af of iedereen niet te veel in een kramp is geschoten voor een koninklijke visite van twee uurtjes. Want terwijl Willem-AI- exander en Maxima hier op bezoek zijn, zijn er be woners van het centrum die die dag ook wel graag een bezoekje zouden wil len ontvangen. Niet van de koning, zijn vrouw of zijn dochters. Wel van de thuiszorgmedewerker, die de steunkousen komt hel pen aantrekken, zorgt dat je fris gedoucht bent en aangekleed. Maar voor veel senioren in het centrum wordt het morgen waarschijnlijk een gedwongen pyjamadagje. Want de thuiszorgmede- werkers kunnen hun cliën ten in het 'rampgebied' die dag met geen mogelijkheid bereiken. Per auto sowieso niet. Maar ook met een fiets door het centrum rijden is al een schending van de veiligheidsregels. Veel ou deren hebben een brief ontvangen waarin staat dat er gezocht wordt naar een oplossing. Maar of die er komt? Koningsdag heeft veel Tilburgers dit jaar een extra feestelijk tintje. Maar niet voor de mensen die zorgafhankelijk zijn. Die zijn waarschijnlijk blij dat Koningsdag 2018 weer een doodgewone feestdag wordt. tilburg - Ouderenwerk 55+ De Reit verzorgt op op donderdag 4 mei van 14.00-16.30 uur een kaartmid dag in wijkcentrum 't Sant, Bene- luxlaan 74 in Tilburg. Deelnemers kunnen kiezen uit rikken, jokeren of hoogjassen. Er is voor iedereen een prijsje en een kop koffie of thee is gratis. De kosten voor het kaarten zijn €1,50. is een bijzondere ruimte gekozen: het TextielLab, de werkplaats van het museum. De stukken worden tentoongesteld tussen de moderne machines, waar maandenlang aan het damasten tafellaken is gewerkt. Het TextielLab zoekt vaker samen met designers en kunstenaars de grenzen op van de mogelijkheden

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3