p port Spoorzonerun in uniek gebied Samen trainen voor Tilburg Ten Miles ie Laatste loodjes voor Trappers T.NL Voetbalclinic bij Joop Ooms Sport Gepidae Open Ookjeugdlicenties Survivalrun Udenhout 21 teeld van de Spoor zone Trail Run in 2016. FOTO: 013sporT/Toin Da men KT] ww (USSENS AARDIGE ■ITEN HET RECLAME OP MAAT li ji Een jonge Marcel Meeuwis in het shirt van Willem II. In het tweede duel (2-0 winst) stond de defensie van Trappers als een huis. FOTO: Thijsfotografie.com Meer informatie en inschrijven via www.ttmclinics.nl Run, de 10 km). Er zijn elk niveau, Irerpo veeteri”; voor voor Survival run Bond TILBURG - Het gebied waar de koninklijke familie gaat rondwandelen bij hun bezoek aan Tilburg op Konings- dag is in 1868 voor het eerst bebouwd ten behoeve van de Centrale Werkplaats van de Staatsspoorwegen. ïbouwen aantal want de i ontwik- algeme- ieven Meer informatie: www.joopoomssport.nl of tel. 013-5333316. -BURGSE KOÉRW TJLBURGSE KOERIER- WOENSDAG 26 APRIL 2017 pro- :~?nschap in .sdagavond n krijgt het jmende vrij- i huis een nieuwe klaren. dat deze estil Trap- bezig ale van eriiga in de dag 17 september. De wedstrijden voor de korte afstanden (5 en 7 km) zijn op zaterdag en de wed strijden voor de middellange en lange afstand (12 en 18 km) vin den op zondag plaats. Naast de li centiehouders is er op elke afstand ook ruimte voor recreanten. Tinto Meer informatie: www.survivalrunudenhout.nl Officieel was de naam Ateliers van de Staatsspoorwegen, vandaar in het Tilburgs d'n Atteljee. In enkele tientallen jaren is er een reusach tige werkplaats verschenen die voortdurend aangepast en gewij zigd is. De mannen van de Werk plaats zorgden voor het onder houd van het materieel waarmee de treindiensten in Nederland ge reden werden. Diverse gebo staan er nog, maar een groot is ook verdwenen. Logisch want de Werkplaats was steeds in keling. Het werd van een alge ne steeds meer een locomotie werkplaats, waar de stoomloco motieven gereviseerd en hersteld werden en later de elektrische en dieselelektrische locs. Tot in de 21e eeuw toen besloten werd om het werk deels op te heffen en deels te ding op de 5 km City km en de 10 EM (16,1 trainingsgroepen op el ook voor beginners. Je kunt kiezen tussen twee trai- ningsdagen en -locaties: dinsdag avond om 19.30 uur in de Oude Warande in Tilburg of woensdag avond om 19.30 uur vanaf hockey club Were Di aan de Ijsclubweg in Tilburg Zuid. De clinics starten op dinsdag 16 en woensdag 17 mei. Tilburg - Op het moment c krant op de pers ligt is Destil pers in het Beierse Bad Tölz aan het derde duel in de finale de play-offs in de Duitse Ober ijshockey. Omdat deTilburgers ir serie best-of-five met 2-0 de leiding hebben volstaat één zege voor longatie van het kampioen: de Oberliga. Als het dinsdc niet gelukt mocht zijn k. team van Bo Subr korr~ dagavond in eigen kans om de klus te l> Tilburg - Op 3 september vindt het gezelligste en grootste sporteve nement van Tilburg weer plaats: de Tilburg Ten Miles. Om iedereen goed voorbereid van start te la ten gaan organiseren atletiekver enigingen Tilburg Road Runners en Attila, in samenwerking met Runshop Greg van Hest, de TTM clinics. Wil jij gaan hardlopen maar weetje niet goed hoe te beginnen? Of heb je loopervaring en wil je doelge richt trainen in een groep? Je kunt je nu perfect voorbereiden op de Tilburg Ten Miles met de TTM cli nics. Er zijn clinics ter voorberei- udenhout - Al sinds jaar en dag be zoeken senioren met een SBN-li- centie de survivalrun in Udenhout. Vanaf dit jaar is dat ook mogelijk voor jeugdleden met een licentie van de bond. Zij kunnen hier het eerst punten verzamelen het landelijk klassement f run van de SBN Survivaln Nederland (SBN). Dit jaar is het survivalweekend in Udenhout op zaterdag 16 en zon- Inschrijven voor de Spoorzone Run op vrijdag 1 september kan via website www.tilburgtenmiles.nl. Tot 30 juni kan dat ook (met voor deel) als combi inschrijving met een startbewijs voor de zondag EN het uniekTTM shirt. tilburg - Op zaterdag 20 en zon dag 21 mei vindt het evenement Gepidae Open plaats in het Tilburg University Sports Centre aan de Academielaan 5 in Tilburg. Het the ma van deze dag is 'Gepidae Goes America'. Het volleybaltoernooi zal dit jaar op zaterdagavond beginnen met een beerpongtoernooi en een feestje. Na afloop van dit feestje zullen de deelnemers in het sport centrum overnachten en zal er op zondagochtend een ontbijt klaar staan. Deze zondag staat helemaal in het teken staan van volleybal. Ook worden deze lunch en avond eten geregeld. Meer informatie: www.gepidae.nl berkel-enschot - Joop Ooms Sport organiseert op zondag 14 mei van I 14.00 tot circa 16.30 uur voetbal- dinic 'De Aftrap' voor jongens en meisjes van 6 tot en met 16 jaar. Dit uniek evenement wordt georgani seerd vanwege de realisatie van een kunstgrasveld, dat recentelijk is aangelegd achter de sportschool aan de Generaal Eisenhowerweg 3 in Berkel-Enschot. De clinic wordt verzorgd door de bekende voormalige voetbalprofs Marcel Meeuwis, Glenn Helder en Jean Marie Pfaff en door Michel le Hendriks, speelster van PSV en aanvoerdster van het Nederlands elftal onder 19. Deelname kost 17,50 euro per persoon. Belangstellenden kun nen zich aanmelden via www. joopoomssport.com/book-online (bij kopje groepsdiensten). Uitbreiding In dit gebied vindt de bijzondere De Rooi Pannen Spoorzone Run plaats, het eerste onderdeel van het driedaags evenement CZ Til burg Ten Miles begin september. Welke gebouwen precies door kruist zullen worden maken we de komende maanden bekend. Zeker is al dat de route door de he le Spoorzone zal gaan, maar zal af wijken van de eerste editie in 2016. Zeker is ook dat er een uitbreiding zal plaatsvinden naar het Wilhelmi- napark met passage door enkele panden. Een van de grootste suc cessen vorig jaar de tocht door de skate hal en die door verzorgings centrum Zwijsen zal zeker worden herhaald. verplaatsen naar een nieuwe mo derne werkplaats op industrieter rein Loven. Niet alle gebouwen zijn bewaard gebleven, maar er staat nog meer dan voldoende tussen de Lange Nieuwstraat en de spoorlijn en de Gasthuisring en het NS-plein om van een imposant oud-industri- eel gebied te spreken. Koepelhal, wagenmakerij, polygonale loods en grote lochal zijn de meest op vallende gebouwen, maar er is bij voorbeeld ook een speciale proef- stand uit 1954 voor de motoren uit de locomotieven. Bovendien zijn of worden de laatste jaren diverse gebouwen gerenoveerd, dikwijls met behoud van allerlei facetten van het spoorwegverleden. Kijk maar naar de unieke draaischijf achter het station.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 21