Samen maken we de wijk contourdetwern colofon adres De Tilburgse wijkcentra vormen een steeds belangrijkere ontmoetingsplek. Dat blijkt uit de bezoekersaantallen, il/kinderticket die in 2016 weer zijn toegenomen. post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. I "Vanavond ben ik een jas. Een jas? Jazeker! Vanavond loop ik mee met 'Sibelius aan de voordeur', een prachtig project van EELT Theatercollectief en ContourdeTwern. En hoe kun je het beter meemaken dan door echt mee te doen?" "We beginnen bij de grote Sibeliusflat. Er ligt veel zwerfafval en terwijl ik wacht, wordt er twee keer van boven naar beneden gerocheld. We lopen naar de derde etage. De galerij is lang en smal. Het is etenstijd dus de lekkerste geuren komen ons tegemoet. Achter veel ramen hangen dikke, gesloten gordijnen. Het voelt wat somber." grenzend aan uitgestrekte groene weilanden. Het contrast met de flat kan niet groter. De tuintjes zijn mooi aangelegd en goed onderhouden. De gordijnen zijn open en de twintig bewoners die open doen, gaan mee naar buiten. Ook hier stelt Sibelius zich voor en speelt de muziek. Na afloop blijven de bewoners hangen. Ze zijn onder de indruk. "Wanneer is de volgende avond? We willen graag nog een keer komen kijken!" vraagt een echtpaar enthousiast. Ze melden zich aan om bij het afsluitende Sibeliusconcert op 20 mei te helpen. Sibelius wordt bedankt, Cameron wordt bedankt en jawel, de jassen worden bedankt. Wat was het een prachtige avond. Zo leuk kan ons werk zijn!" Babiche Klijs werkt als sociaal werker bij ContourdeTwern. Mensen komen graag naar deze fysieke plekken in de nabijheid van hun huis om anderen te ontmoeten. Een plek waar iedereen zich thuis voelt: oud en jong, vitaal en kwetsbaar. Een plek ook waar verschillende organisaties samenwerken, in het belang van wijkbewoners. Een plek die ook echt van de wijk is. De Tilburgse Muziekmarathon komt eraan! Op 1 juni barst ie los: de eerste editie van de Tilburgse Muziekmarathon. Drie weken lang klinkt elke dag in een andere wijk zo'n zes uur lang overal muziek. In wijkcentra, podia, verzorgingshuizen en op straat. Niet de muziek op zich staat centraal maar ver binding. Want zeg nu zelf: daar is muziek het uitgelezen middel voor. Iedereen heeft namelijk iets met muziek. Muziek is een taal die iedereen spreekt, die mensen iets doet en op de been brengt. Jong en oud, nieuw komer en jarenlange inwoner, hiphopper en liefhebber van klassieke muziek. Met het Sibelius-project als sprekend voorbeeld. Nieuwsgierig geworden? Kijk dan eens op www.tilburgsemuziekmarathon.nl of www. facebook.com/tilburgsemuziekmarathon Omdat elkaar helpen vanzelfsprekend is Help jij graag een ander? Of kun je wel wat hulp gebruiken, bijvoorbeeld met het doen van boodschappen of het lenteklaar maken van de tuin. Kijk dan eens op www.wehelpen.nl/tilburg, de website om informele hulp te vragen en aan te bieden. De website is gratis en ieder een kan zich aanmelden. Heb je daar ondersteuning bij nodig? Of heb je vragen over het gebruik van de web site? Dan kun je terecht bij het Steunpunt Vrijwilligerswerk bij jou in de buurt (www. vrijwilligerstilburg.nl). Vrijwilligers helpen je daar graag met het aanmaken van een pro fiel of het formuleren van je hulpvraag. tel mail internet De Australische muzikant Cameron zet in met zijn saxofoon en er wordt aangebeld. "Dat is best spannend. Je weet niet of de deur überhaupt open gaat en of mensen zin hebben om mee te gaan. Ik heb geluk. Een vriendelijke Somalische dame doet open. De koppies van haar vijf kinderen komen tevoorschijn, ze komen graag kijken. Moeder blijft toch binnen: "Sorry, ik ben aan het koken." Een Nederlandse, Turkse en Marokkaanse vrouw sluiten aan. 2e kennen elkaar niet, al wonen ze al een paar jaar op dezelfde galerij. Ze schudden elkaar de hand en wisselen namen en huisnummers uit. 'Mooi', denk ik, 'de avond is nu al geslaagd.' Jean Sibelius stelt zich voor en de muzikant speelt. Iedereen geniet. De kinderen luisteren ademloos." Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl .BURGSE KOERIeJ "We halen de Sibeliusmobiel op: een prachtige vioolachtige mobiel. In processie lopen we naar de volgende locatie. Dat is een hofje jenzine larkt nu van! i Sibelius aan de voordeur wordt ondersteund door Provincie Noord-Brabant (Stimulering Maatschappelijke Opgaven en Prins Bernhard Cultuurfonds), Gemeente Tilburg en WonenBreburg. Hier bouwen we de komende jaren aan verder. Bijvoorbeeld door meer wijkrestaurants te openen in de centra, door gezonde voeding te promoten en door nog meer samen te werken met wijkraden, bewoners en organisaties. Ook bieden we in de wijkcentra een plek aan mensen voor wie meedoen niet vanzelfsprekend is. Denk aan mensen met een beperking, sociale en/of psychische problemen. Immers: iedereen telt mee, iedereen doet mee. De Sibeliusstraat is een lange straat in Tilburg- Noord: veel hoogbouw, wat laagbouw, veel huur- maar ook koopwoningen. Er wonen mensen met uiteenlopende levensstijlen en achtergronden. Vanuit de gedachte dat muziek verbindt, sloegen EELT en ContourdeTwern de handen ineen voor dit muzikale project. Jean Sibelius leert graag de mensen kennen die in de straat wonen die naar hem is vernoemd. Samen met een muzikant en de jassen gaat hij langs de deuren. Ze bellen aan en nodigen bewoners uit voor een miniconcert op hun galerij, in de straat of op het plein. Ze maken contact met de bewoners maar nog I belangrijker: de bewoners maken contact met I elkaar. Krijg jij graag 'liefde op pootjes'? Woon jij in de Reeshof, geniet je ook altijd zo van het contact met een hond maar kun je zelf niet (meer) voor een huisdier zorgen? Dan is Dierbaar Gezelschap mis schien wel iets voor jou. Bij dit project van ContourdeTwern en ZorgDier Nederland komen een getrainde vrijwilliger en zijn of haar hond wekelijks bij je thuis. Voor een gezellige wandeling, het borstelen van de hond en natuurlijk lekker knuffelen en spelen. Meer informatie: mail: lindadrabbe@contourdetwern.nl tel: 013 572 83 83 I TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 20 APRIL 2017

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 21