GEMEENTENIEUWS 3 M Trouwlaan en Stappegoorweg verbonden door fietstunnel onder Ringbaan-Zuid Welke sport ontdek jij? www.sportintilburg.nl VVV-TIPS Bijstandsuitkering? Aanvragen via www.werk.nl Gr? adr Ontdekstation ontvangt 7 ton subsidie om het initiatief verder te ontwikkelen F3KIND UPAKKET Viaduct Ceciliastraat krijgt schilderbeurt Dit ii Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Er Meer De Langest Oversteekplaats bij Ringbaan-Zuid. (Foto gemeente Tilburg) www.vvvtilburg.nl www.tilburg.nl/kindpakket Meer informatie over de activiteiten staat op de website van de VW. SPOORLAAN 434 A TEL 013-53237 20 E-MAIL: VW@TILBURG.NL Op dit moment wordt een nieuw vakcollege aan de Stappegoor weg gebouwd. Naar verwachting zal dit gebouw in de zomer van 2017 in gebruik worden genomen. Ook Fontys heeft plannen voor nieuwbouw op het terrein. Hier voor wordt momenteel de bestem mingsplanprocedure doorlopen. PEERKE DONDERS PAVILJOEN Tilburger Peerke Donders ging in de negen tiende eeuw als priester naar Suriname. Daar zorgde hij voor slaven en melaatsen. Door zijn liefdadigheid kreeg hij veel respect. In Tilburg-Noord is een speciaal paviljoen te bezoeken dat gewijd is aan Peerke Donders. Meer informatie staat op de site. )er- jiten Rotonde Om de afwikkeling van het verkeer naar Stappegoor te verbeteren, wordt de rotonde in de Professor Goossenslaan omgebouwd tot een kruising met verkeerslichten. Na het werk zullen er zo veel mogelijk nieuwe bomen worden geplant om het groene karakter te behouden. an onderhout sat, Hart van l Het Ontdekstation. (Foto gemeente Tilburg) Sommig zorgen i lessen h egelijk. Op de Ring- m de Noordhoekring Niet iedi om over er de cu men.' Di alle inw< willen Ie krijgen i de waar ven en t Ook a van sub< sisten Ie tie kunn bijhoudi hoe om Er isc voor kle handelt bij iema loondiei shop las om de z de privé deelnen Kinderopv gemeente hier maxir kinderen I lijkheden i stad kome gebruiken verkeersbi kan de aai Opruimr voor eig Hondenbt KX Om dit ve Hondenpc te is al lan ste ergern Met het ir gel hoopt terug te d opruimspi pen het ri gen van 9i ministratii meente zi bieden vo REGELINGEN VOOR KINDEREN Het Ontdekstation in de Spoorzone krijgt de komende 2,5 jaar 7 ton subsi die van de gemeente. Kinderen en jongeren kunnen in dit 'station' werken aan uitvindingen en kennismaken met wetenschap en techniek. Het Ont dekstation gaat verder als stichting. De gemeente wil een fietstunnel aanleggen onder de Ringbaan-Zuid. Die gaat de Trouwlaan en de Stappegoorweg met elkaar verbinden. De aanleg begint in 2019. De oversteek die er op dit moment is, wordt door veel fiet sers en bromfietsers gebruikt maar is onveilig. Het is de bedoeling dat het Ontdek station het geld gaat gebruiken om zich verder te ontwikkelen. Onder meer door samen te werken met het onderwijs en het bedrijfsleven. Het moet een leeromgeving worden waar niet alleen kinderen, maar ook jongeren en studenten terecht kun nen. Dit is ook een van de ideeën uit de lokale educatieve agenda 'Tilburg brengt je verder'. Daarin staat on der meer dat de gemeente de ambi tie heeft om meer aandacht te be steden aan techniek en wetenschap in de kinderopvang en het primair onderwijs. De gemeente wil actief bijdragen aan de groei van de economie. Er is een tekort aan technisch personeel. Daarom worden kinderen gestimu leerd om kennis te maken met we tenschap en techniek. De gemeen- De ringbaan is een drukke weg. I rijden per dag ongeveer 28 dui zend automobilisten. Ruim 10 dui zend fietsers en brommers steken de ringbaan over bij de Stappe goorweg en de Tatraweg. Door het aanleggen van een fietstunnel ver betert niet alleen de verkeersvei ligheid, maar ook de doorstroming voor alle weggebruikers. De tunnel gaat ongeveer 4 miljoen euro kos ten. De raadscommissie behandelt het voorstel voor een fietstunnel op 8 mei. De raad neemt 22 mei een beslissing. Het gebied Stappegoor is volop in ontwikkeling. Er komen onder te probeert meer kinderen te interes seren voor technische opleidingen in het vmbo en het mbo. Wethouder Marcelle Hendrickx overhandigde 7 april symbolisch een sleutel aan de stichting Het Ontdek station. Dat deed ze samen met Bar bara Baelemans, voorzitter van de stichting Platform Promotie Techniek. Het Ontdekstation zit in Hal 79 in de Spoorzone aan de Burgemees ter Brokxlaan. Het is een idee van het Platform Promotie Techniek Mid- den-Brabant en De Ontdekfabriek in Eindhoven. Het doel is om kinderen en jongeren hun talenten te laten ontdekken en ze voor te bereiden op beroepen van de toekomst. Onder werpen die in de workshops aan bod komen zijn onder meer: samenwer ken, onderzoeken, creatief denken en communiceren. Het viaduct in de Sint Ceciliastraat. (Foto Baakbeeld) De wanden en het plafond van het spoorviaduct in de Sint Ceciliastraat krij gen een schilderbeurt. Voordat ze worden geverfd, worden ze eerst ge- r straald onder hoge druk. De werkzaamheden zijn van 18 tot en met 21 I terug te april. Het opknappen gebeurt in fasen. Dagelijks tussen 9 en 16 uur is het opruims viaduct gedeeltelijk afgesloten. Dit is afhankelijk van waar op dat moment werkzaamheden zijn. Het verkeer moet dan omrijden. De oostelijke en de westelijke tunnelbuis krijgen onderhoud, maar niet tegelijk. Op de baan-West, Kwaadeindstraat, Hart van Brabantlaan er staan omleidingsborden. meer een vakcollege, een XL-supe markt en woningen in Willemsbui en Zuiderpark. Willemsbuiten is een nieuwe wijk. In de wijk komen zes buurten en wor den 480 huizen gebouwd. De eerste zijn opgeleverd. De wijk ligt in het ge bied waar vroeger onder meer de stadssporthal stond. Naast het nieuwbouwproject Wil lemsbuiten komen er ook huizen op het gebied aan de Tatraweg, beter bekend als Zuiderpark. Daarin is plek voor groen. Alle huizen in de eer ste fase zijn verkocht. In het gebied komt verder een grote supermarkt. Die opent in 2018. TUINSTRAAT IN HET ZONNETJE In april zet stichting Straat de Tilburgse Tuinstraat in het zonnetje. De stichting organiseert ieder jaar manifestaties met als onderwerp bijzondere Tilburgse straten en hun omgeving. De hele maand krijgt de Tuinstraat aandacht met een gevarieerd programma. Zo kan iedereen de historische ontwikkeling van dit stadsgebied ontdekken aan de hand van onder meer architectuur, stadsnatuur en monumenten. Ook aan bod komen indus trieel erfgoed, religie en bewoners-beleving. Stichting Straat werkt samen met wijkcentra, bewoners, culturele organisaties, zorg instellingen, scholen en gemeentelijke afdelingen. Ook stads- en natuurgidsen, kunstenaars, historici en architecten doen mee. De activiteiten zijn voor iedereen toegankelijk. Ophaaldagen van afval anders door feestdagen De huis-aan-huisinzameling van af val op Tweede Paasdag 17 april wordt verplaatst naar zaterdag 15 april. De inzameling bij de contai nerruimtes hoogbouw op 17 april blijft op dezelfde datum. De inzame ling van huis-aan-huisafval voor 27 april Koningsdag wordt verplaatst naar zaterdag 29 april. De inzame ling bij de containerruimtes rest afval van 26 april wordt verplaatst naar 25 april tussen 17 en 21 uur. PMD, papier en restafval dat op Ko ningsdag 27 april opgehaald zou worden, verschuift naar 26 april tu sen 17 en 21 uur. Meer informatie over de openingstijden op: www.til- burg.nl/afval.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 8