u it TK Kim's Klassiek Café met Saga Strijkkwartet Paul Elstak naar Back 2 the 90's IS Lezersactie ■■■1 stof 220VOLT-voorwerpen te zien in Museumweekend en theaters tilburg.ni Kirsten van Teijn - Zalf Cinecitta presenteert preview Mooov filmfestival TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 APRIL 2017 7 Paul Els tak Saga Strijkkwartet Prijsvraag In welke stad werd Borodin geboren en overleed hij? Expositie Stadscollectie Tilburg in FabLabO13 j Beeld uit de Afghaanse film Wolf and Sheep. F via ENS ■WEG 130 rk Broekhoven) nl Er zijn nog slechts 20 kaarten beschikbaar! uur. Adres: Groenstraat 139 - Hal 553 in Tilburg. Kirsten heeft jeuk. Al haar leven lang. Jeuk komt van binnenuit, maar Kir sten krijgt ook jeuk van de wereld om haar heen. Als kind ingepakt in een krabpakje, als puber in coltruien en nu wil ze uitpakken, want het brandt. Zalf is haar tweede muzikale cabaretvoorstelling die de jeuk naar het theater brengt, maar gelukkig ook de zalf. Want als Kirsten gaat krabben, krabt ze ook u. Met liefde. levin' veric isvoc dage ver van den Nouweland. Naast alle in ternationale artiesten zijn uit eigen land T-Spoon, 2 Brothers on the 4th Floor en Mental Theo aanwezig. HJnfo Meer informatie: www.back2the90s.nl tilburg - Kim's kroeg gaat dit jaar op de klassieke I toer met zes zondagscon- I certen kamermuziek. Solisten en ensembles I van hoog niveau spelen repertoire van de barok- I tijd tot in de 20e eeuw. het inventar ven van dit zit er zoal ii van Stadsmi tilburg - Cinecitta presen teert op zondag 9 april een voorvertoning van het Mooov filmfestival in Turnhout. gegevens in door een e-mail te stu- /orden twee winnaars getrokken, die -"nen hierover persoonlijk bericht. dagen te tot 17.00 De organisatie stelt voor lezers van deTilburgse Koerier twee keer twee vrijkaarten (inclusief lunch) ter be schikking. Wie hiervoor in aanmerking wil komen dient het juiste antwoord te geven op de volgende vraag: tilburg - Tijdens het Natio- I naai Museumweekend op I 8 en 9 april toont Stads- I museum Tilburg maar I liefst 220 VOLT-voorwer- pen in de voormalige fa- I briek waar nu FabLabOl 3 I is gevestigd. Stuur uw oplossing voor maandag 10 april samen met uw persoonlijke c‘ ren naar het adres lezers@tilburgsekoerier.nl Uit de juiste inzendingen wor gratis kaarten krijgen, maar wel moeten reserveren i.v.m. de lunch. Zij krijgen hierover persoonlijk bericf (Qnf° Volgende zondagen: 21 mei en 18 juni. De concertreeks is een samenwerking,tussen Kim's kroeg, Grasveld Muziekhandel en deTilburgse Koerier. Meer informatie: www.kimskraeg.nl gebk mfabriek in tot 1990 in 3URGSE KOERIER Tilburgse Koerier Last-minute Actie! za 8 april 20:30 uur Studio FOTO: SASKIA KERKHOFF Lezers van De Tilburgse Koerier kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: 2 voor de prijs van 1*! LET OP: Laatste kaarten! Normale prijs: 16 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode Jeuk bij Infoservice Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of) www.theaterstilburg.nl. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. I Het verhaal van de VOLT-fabriek is I terug te vinden in de Stadscollec- H tie Tilburg, waarin ruim 750 voor- werpen bewaard zijn gebleven. I De VOLT-Gloeilamper' 1 Tilburg was van 1909 bedrijf. De fabriek was internatio- I naai bekend met de gloeilampen, I radio-, mijn-, vuurtoren- en auto- lampen, röntgenbuizen en neon. Later werd de productie uitge- breid met batterijen, knijpkatten, fietslampen, scheerkoppen en gereedschappen. In de hoogtij- dagen werkten er meer dan 5.000 I mensen. In de afgelopen twintig I jaar besteedde oud-medewer- ker Jan van lersel veel tijd aan klarinettist Sven Van De Voorde bij het gehele Klarinetkwintet van Wolfgang Amadeus Mozart. Kort om, een zeer gevarieerd en uniek programma! Datum: zondag 16 april. Inloop vanaf 11.30 uur. Aanvang concert om 12.00 uur. Prijs: 12 euro (in- cl. lunch) of 7,50 euro (concert). Adres: Piusplein 61 in Tilburg. Reserveren concert en lunch ui terlijk vrijdag 14 april via e-mail welkom@kimskroeg.nl Fontys Conservatorium. In de me dia is het ensemble beschreven als 'zeer getalenteerd', waarbij 'het plezier van het samenspel eraf spat'. Het gezelschap bestaat uit Judith Noordzij (1e viool), Tiara Kobald (2e viool), Nikolai Clavier (altviool) en Felicia Dercksen (cel lo). Voor de pauze spelen zij Lord of the Rings, deel 1 en 4 (Nikolai Clavier) en Strijkwartet nr.2, eer ste deel (Aleksandr Borodin). Na de pauze begeleidt het kwartet De musici zijn studenten van de I opleidingen Master of Music uit I heel Nederland. Zij behoren tot de meest getalenteerde instrumenta- I listen en vocalisten, en stonden op I concertpodia in binnen- en bui- I tenland.Voor hen de uitdaging om I in de intieme omgeving van Kim's I kroeg te spelen. Een bijzondere I gelegenheid voor liefhebbers van I klassiek én om een nieuw publiek voor kamermuziek te interesseren. I Na afloop kunt u genieten van een I heerlijke lunch. Het vierde zondagsconcert in Kim's I kroeg is op 16 april en wordt ver- I zorgd door het Saga Strijkkwartet. I De leden van dit ensemble vonden I elkaar in de liefde voor de kamer- I muziek tijdens hun studie aan het iriseren en beschrij- ie voorwerpen. Wat in de collectie VOLT nuseum Tilburg? Van lersel maakte een indeling met producten zoals condensato ren, trimmers, spoelen, transfor matoren en deflectiemiddelen. Daarnaast selecteerde hij ge reedschappen als elektrische en mechanische ijk-, weeg-, meet- en registratiegereedschappen. Museumweekend Wie geïnteresseerd is in elek trotechniek of herinneringen wil ophalen aan de VOLT is van harte welkom tijdens het Nati onaal Museumweekend. Niet alleen de 220 VOLT-voorwer- pen vertellen een verhaal. Ook oud-medewerkers Jan van lersel en Johan Bushoff zijn aanwe zig om hun verhalen te delen. Voorts is er een film van VOLT en zijn er boekjes te koop over de VOLT-geschiedenis. Om te laten zien wat hedendaagse technie ken zijn, organiseert FabLabOl 3 workshops en demonstraties. De expositie is beide bezichtigen van 12.00 tilburg - Op zaterdag 1 juli vindt in 't Leijpark in Tilburg de 5de editie plaats van Back 2 the 90's. De or ganisatie van het festival, dat zoals de naam al zegt geheel in het teken staat van muziek uit de jaren '90, heeft voor het lustrum een groot scala aan internationale arties ten weten te strikken. Zo staan de Boyband East 17, Robin S, SASH!, Whigfield en Captain Jack live op het podium. De Belgische formatie Technotronic bekend van de me gahit 'Pump up the Jam' komt ook naar't Leijpark. Verder is Paul Elstak aan de line up toegevoegd. "Paul had al een boe king staan, maar we hebben hier en daar wat kunnen schuiven. Hij is onderdeel van ons succes en wil graag aanwezig zijn op onze lu- strumeditie", zegt organisator Daan deeld in verschillende secties. Ci necitta en Mooov Film Distribution The Netherlands willen dit bijzon dere filmfestival ook in Nederland bij het filmpubliek onder de aan dacht brengen. Daarom worden op zondag 9 april drie films uit het filmfestivalprogramma van Mooov als voorpremière vertoond in Ci necitta. De dag start om 11.00 uur met een welkom van Marc Boonen en Bert Goessen van Mooov Film festival. Daarna volgen de films Knife in the Clear Water, White Sun en Wolf and Sheep. Tussendoor is er een lunch, die zit inbegrepen bij de prijs van 30 euro voor deze filmdag. Kaarten zijn verkrijgbaar tot 4 april, in verband met de voor bereiding. De kaarten zijn te koop aan de kassa en online via www.ci- necitta.nl. Adres: Willem II straat 29 in Tilburg. Tel. 085-902 29 96. Van 18 april t/m 30 april vindt in Turnhout, België het jaarlijks terug kerend Mooov filmfestival plaats. Op dit festival worden met name films vertoond van regisseurs die kwaliteit combineren met maat schappelijk engagement. Films die op de een of andere manier com mentaar leveren op onze samen ving of die een artistiek verhaal artellen dat minder toegankelijk oor een breed publiek. In twaalf agen worden ongeveer 70 films artoond van over de hele wereld. Het festivalprogramma is opge-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7