I r>i w c KW ZE ijknieuws Van licht en donker entrum LST: geen horeca in achtertuinen Dwaalgebied Zondag Alegria schoolbandcompetitie Culturele manifestatie Tuinstraat: de verbinding k Waar is Kees? IRGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 30 MAART 2017 5 Peter Lorre in de film 'M'. DOOR RENÉ HAANS EEN HOGG IN Y door Luc Verschuuren PUI 'Niet sfeerverhogend, maar omzetverhogend' Zoek Kees Kruik en maak deze week kans op een kettingslot t.w.v. 15,- van: worden met di- verleden en het Kijk voor meer informatie op www.stichtingalegria.com Kuysters Tweewielers Veldhovenring 77 - tel. 013-5426356 www.kuysterstweewielers.nl ■>rige editie was Erik van Roovert de winnaar van het kettingslot. Tilburg - Voor de eerste keer presenteert stichting Alegria een talentenjacht onder diverse schoolbands uit Tilburg en omgeving. veler verbeelding, omdat de the matiek actueel blijft. Het programma begint uur met een inloop. De om 21.00 uur. De entree is aanmelden is niet verplic. tomen door idigd terras- -ST-voorman folders wil B&W zoge- jaat men de regels I ..want WÊT IS I I NU ZEKEP om 20.00 i film start e is gratis en licht. itige week I vee es Tilburg - Op maandag 20 maart was er een informatiebijeen komst over het terrassenbeleid in Tilburg. De LST vindt dat de grote onrust die er heerst onder de bewoners in het Dwaalgebied niet wordt weggenc een nieuw aangekonc senbeleid. Volgens LS Hans Smc,J naamd maatwerk en ga met de stofkam door de wordt de klassieker M van Fritz Lang uit 1931 vertoond. M wordt gezien als de eerste psychologi sche thriller. Verder roept M het filosofische thema van de vrije wil op. Nog altijd spreekt de film tot Van 7 t/m 30 april verse partners het heden van de Tuinstraat belicht, aan de hand van o.a. architectuur, ontstaansgeschiedenis, details in het straatbeeld, erfgoed en bedrijvigheid. I WAT EEN Pt?ACH-i VOOR WILLEM H Vervolg van voorpagina Ga voor alle verdere informatie naar www.stichtingstraat.nl. Lees Koerier De Tilburgse Koerier schenkt in april enkele keren aandacht aan de manifestatie, ook met een uit gebreid artikel over het slotweek end met theatrale belevingstocht op 29 en 30 april. Stichting Straat dankt alle sponsors, fondsen, do nateurs en deTuinstraat-bewoners voor hun ondersteuning van en medewerking aan het project. rA Naast de wekelijkse strip kuiert Kees Kruik ook nog verder door deze Koerier! Hij heeft zich verstopt in één van de advertenties in deze editie! Ga daarom op zoek naar Kees Kruik en maak kans op een aardige attentie! Mail daarvoor de naam van de adverteerder én het paginanummer waarop deze te vinden is naar lezers@tilburgsekoerier.nl Een briefje naar NS Plein 14,5014 DA Tilburg is natuurlijk ook goed! Inzenden vóóra.s. maandag. Programma Het programma bestaat uit een tentoonstelling in Cinecitta aan de Willem ll-straat 29 over de his torische ontwikkeling en de ar chitectonische veelzijdigheid van de Tuinstraat. Verder zijn er ar- naastgelegen ondernemers. "Als je niet duidelijk bent met het ver bieden van terrassen in achtertui nen grenzend aan bewoners, dan zijn zowel bewoners als onderne mers verliezers", aldus Smolders. Terrassen in de achtertuinen in het Dwaalgebied ziet de LST niet als sfeerverhogend maar enkel als omzetverhogend. Daar slaat de balans door in een Dwaalgebied waar juist ondernemersbelang en bewonersbelang goed in balans moeten blijven, vindt de partij. Met nadruk geeft Smolders aan: "In het Dwaalgebied moeten we gaan voor kwaliteit en niet voor kwantiteit." De LST stelt hierover vragen. heen, waardoor de kans groot blijft dat bewoners al snel in een juridisch gevecht belanden met chitectuurwandelingen (gids Ad Roefs), excursies over teksten in de Tuinstraat (Cees van Raak), ex cursies 'wandelingen en proeven' (Stadsgidserij) en een spectaculair slotweekend met zang, dans, mu ziek, theater en andere presenta ties op 22 locaties in de Tuinstraat. Bij Mugs Muffins (Tuinstraat 49) is een mini-expositie over de vroe gere Jurgens-fabriek ingericht. Tevens is vanaf 7 april bij Cinecitta voor 10 euro het boek Tuinstraat: de verbinding van Berry van Oud- heusden verkrijgbaar. Tilburg - Vanwege het 100 jarig bestaan van Cinecitta als filmthe ater schreven A.HJ. Dautzenberg en Diederik Stapel in opdracht van Cinecitta om beurten een jaar lang een essay over film. Elke week verscheen er op de website van Ci necitta een verhaal van exact 1500 woorden. Deze rubriek heette Van licht en donker. Deze essays zijn nu onder de vleu gel van Cinecitta onder dezelfde titel gebundeld. Het boek wordt uitgegeven door Uitgeverij Jurgen Maas en verschijnt op 13 april. De presentatie vindt plaats in ruimte X in Cinecitta aan de Willem ll-straat in aanwezigheid van beide schrij vers. U kunt uw boek laten signe ren als u dat wenst. Van licht en donker is een mean derende collage van impressies, interpretaties en autobiografi sche schetsen, afgewisseld met bijzondere bespiegelingen op de filmgeschiedenis. Een lofzang op het medium film, een ode aan de verbeeldingskracht, een verrij king voor iedere filmliefhebber en -kenner. Om de avond kompleet te maken Stichting Alegria steunt projec ten in Rio de Janeiro met als doel kinderen een kans te bieden op een betere toekomst. De stichting biedt nu een podium om muzi kaal talent op scholen uit de regio Tilburg verder aan te moedigen. Deze schoolbandcompetitie is op zondag 2 april van 15.00 tot 18.00 uur in café Extase aan de Heuvelring in Tilburg. De scholen die deelnemen zijn Cambreur col lege met 'Black Velvet', Odulphus lyceum met 'The Ollies' en 'Pandai- ca', Koning Willem II college met 'Silent Cycles' en 'Not of this World' en Factorium met'Cactus Avenue'. De juryleden zijn Peter van Dorst, Isabelle Amé en Jules Stoffels. De winnende band is verzekerd van een optreden op het hoofdpodi- um van festival Alegria op donder dag 25 mei (hemelvaart) en een extra optreden elders in de stad of regio via de stichting New Talent. Daarnaast mag de winnende band twee nummers gratis opnemen in de Tafelbergstudio's in Tilburg. Stichting Alegria werkt voor deze schoolbandcompetitie samen met Factorium Tilburg en stichting New Talent. De entreeprijs bedraagt 2,- EJJww

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 5