PA§ FOTO'S? c nn Tilburgse fotografe reist naar Afrika voor'Mijn Mundial OPRUIMING GEBRUIKTE MEUBELS olumn Monopoly Coro di Cielo Rozelijn van Gurp nieuwe Junior Stadsdichter Jan Akkerman naar Paradox 4.99 BEFWOUR Quality beds by Coenen 499 JIWIW 3 DONDERDAG 23 MAART 2017 Hef oiekf vermal va» I vjerel4fes-f<val m boekvorm winkel: O Hans Rube het se dir estrijc in dc FOTO: Corné Vorselaars V.l.n.r. Jelisha Ramzan, Jim van Bergen en Rozelijn van Gurp. Petra Jansen P13-455O860 www.fransvanaarle.nl Regio's grootste sloopwinkel Zandkuilstraat 23 nenhok ixl08cm 1 kussen 70x1oocm 70 08! ijkbeto] bij belang- dicht over Tilburgse egelmati stad Tilburg - De Tilburgse foto grafe Karla Hofmann reist momenteel door Burkina Faso om ter plekke foto's te maken voor het in juni te verschijnen boek'Mijn Mundial'over 30 jaar Festival Mundial. Poppel (8) roelhuis.com De mooiste van Tilburg! ...en nog voordelig ook! Geschikt voor alle officiële documenten Kwaliteitsgarantie Kijk op www.fransvanaarle.nl FRANS VAN AARLE Korvelseweg 255, Tilburg 10 voor ■ihurgseweg-64 Poppel (B) -jww.bedbehaviour.be 'na tm zo 10.00-18.00 u. dinsdag gesloten en poëzie combineert. De uitein delijke keuze was aan het publiek. Een vrij gelijk opgaande stemming leverde een klein voordeel op voor Rozelijn. Zij mag zichzelf nu een jaar lang de Junior Stadsdichter van Tilburg noemen. TILBURGSE KOERIER URGSE KOERIER De Junior Stadsdichter heeft de zelfde taken als de Stadsdichter: Tilburg - De spannende wed- strijd in het Midi Theater waarin 1 4zeven kandidaten op dinsdag avond 21 maart streden om de I positie van Junior Stadsdichter van Tilburg, is gewonnen door Rozelijn van Gurp van het Odul- Iphuslyceum. Rozelijn zal als nieuwe Junior Stadsdichter een jaar lang gedichten schrijven bij belangrijke gebeurtenissen in Til burg en regelmatig optreden bij I evenementen in de stad. Een vakjury, bestaande uit Mar- celle Hendrickx, Martin Beversluis, I Marlous Mutsaers, Onias Landveld en de eerste Junior Stadsdichter van Tilburg Jim van Bergen, selec teerde de twee beste kandidaten van de avond: Rozelijn van Gurp I en Jelisha Ramzan (2College Jozef- I mavo). Jelisha had een indrukwek- I kende performance en maakte het I zichzelf niet gemakkelijk met een I lange rap over Tilburg. De jury I vond het erg goed hoe ze muziek boek. Dat gaat plaatsvinden op donderdagmiddag 22 juni in the ater Cinecitta in de Willem ll-straat in Tilburg. Gasten uit binnen- en buitenland buigen zich die dag over de vraag hoe de toekomst van de internationale samen werking er moet gaan uitzien en welke rol Festival Mundial daar in heeft gespeeld en nog kan spelen. uw lichaam aan Dc béste nachtrust begint bij TEMPUR1^^ SWB Nummer 1 in kl.-mll<vi«k-i li'-id Ubhmi I mop Losse STOELENv.a. 1 •TAFELSva €17,- 2-zits BANKENva €19,- EETHOEKENva €29,- KASTENva€39,- BANKSTELLEN...v.a 79.- Hét adres voor spotgoedkope meubels, woonaccessoires en vintage kleding Hofmann kan de reis maken dank zij steun van de eveneens Tilburg se Stichting Support Benebnooma (SSB). Die betaalt de reis van Karla en heeft geregeld dat zij in Burki na onderdak en vervoer krijgt. Karla Hoffman is voormalig mede werkster van Festival Mundial. Zij gaat foto's maken en artiesten op zoeken en interviewen die in het verleden in het kader van Mundial On Tour in Tilburg en de rest van Nederland zijn geweest. Troupe Saaaba, Troupe Djuigiya en Troupe Lenga staan op haar lijstje. De cen trale vraag die Karla moet gaan la ten beantwoorden is wat er met al deze mensen is gebeurd sinds zij onder andere op Festival Mundial I hebben opgetreden. Hans Rube, schrijver van 'Mijn Mundial': "Wat wij willen weten is of het inzetten van die culturele I activiteiten bij de internationa le samenwerking daadwerkelijk I hebben bijgedragen aan hun ver- i dere persoonlijke ontwikkeling en het bestrijden van structurele armoede in de gebieden waar zij l vandaan komen." Een aantal jonge artiesten van toen is er bijvoor beeld na hun bezoek aan Tilburg in geslaagd eigen bedrijfjes op te zetten, waar andere dorps- en stadgenoten werk vonden. Rube: "Karla kent een voormalig dan seres die nu een naai-atelier runt en een jonge man die dankzij de camera die hij in Tilburg kreeg een video-productiebedrijf kon opzet ten. We zijn benieuwd of zij hen zoveel jaren later weer op de foto kan zetten." De vragen en de antwoorden zul len aan bod komen in het boek 'Mijn Mundial'. Een deel van de foto's van Karla zal te zien zijn rond het presentatiedebat van het Korvelseweg 159 - Tilburg di t/m za open Magazijn: Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. 013-53 59 858 www.peerke.biz zij schrijft gedichten rijke gebeurtenissen, typische of verrassende 1 onderwerpen, treedt rage op bij evenementen in de becommentarieert het leven in stad vanuit de visie van een jont re. Het eerste publieke optred van Rozelijn is op woensdag mei tijdens Tilburg Got Talent. en Mone I jaren nie ?rin neren ooit >poly gewon- >en, misschien zit el de kneep. Met langs de straten nijn irritatie. Over aantal ogen, op de Kalver- danden, uiter- huizen en mijn tegenstan- a ik ook nog eens ■onde op het ibelasting Igens niet Tilburg - Met als thema 'De laatste woorden' vertolkt het projectkoor Coro di Cielo op zondag 26 maart de 'paasoratoria' The Crucifixion van John Stainer en het Requiem van John Rutter in Het Cenakel, Cena- kel 1 in Tilburg. Het vijftig leden tellende gezelschap staat onder leiding van Annemieke Kamphuis. Na barok van Vivaldi in 2014, mis sen van Fauré en Dvorak in 2015 en barok van Graun en Vivaldi in 2016 is dit het vierde project van de Vlijmense dirigent en zangpe- dagoog. Solisten in de nieuwe pro ductie zijn Ariana-Esmée Skverer (sopraan), Nick van Kuipers (tenor) en Jop van Gennip (bas). Voor de instrumentale begeleiding zorgen professionele musici: het speciaal voor het passieproject samenge stelde Orchestra di Cielo en orga nist Rob Nederlof. Voor de pauze bezingt het koor, dat dan om het publiek heen staat, het lijdensverhaal van Jezus Chris tus met de compositie van Stainer. De pauze duurt langer dan ge bruikelijk om, zoals de dirigent het uitdrukt, 'de toehoorders ruimte te geven voor bezinning'. Gevolgd door het 'helende' Requiem van Rutter. De uitvoering begint om 15.00 uur. De toegang bedraagt 14 euro. Kaarten zijn te bestellen via stichtingpropodium@live.nl. Mijn Mundial is vanaf deze week met korting te bestellen via www.gianottenprintedmedia.nl Op de foto de omslag van het boek (foto Dolph Cantrijn, ontwerp Looi Naaijkens). Je kunt mij gerust een spel- letjesliefhebber noemen. Voor een potje Kolonisten van Catan, Boonanza, Mens erger je niet, Carcassonne of Rummikub kun je me 's nachts wakker maken. Maar tussen mij en Monopo ly botert het al jaren niet. Ik kan me niet hen een potje Monof nen te hebbe" 'em daar wel elke ronde l?n' groeit ook mijn het gegooide dat me steeds straat doet bei aard bezaaid met hotels van r”“ ders. Waarna i» zowat elke ror.u. vakje Inkomstent terechtkom, en vervok in de gevangenis (nee slechts op bezoek). Dat er vandaag een Tilburgse versie van Monopoly wordt gepresenteerd, maakt me desondanks nieuwsgierig. Welke straten gaan het bord bevolken? De Heuvelstraat is natuurlijk een beetje een dooddoener. Ik hoop op de Veestraat. En het Dessina- teurplein, waar Gerrit Poels woont. Het Verdiplein moet er ook op, lekker multiculti. Het Koningsplein staat ook te springen om aandacht, dus zet maar neer. Voor de sjieke touch plaatsen we on ze pion op de Bosscheweg en de Bredaseweg. Komen we bij de stations. De originele Monopoly-versie heeft er vier, Tilburg slechts drie. Maar aangezien Station Tilburg Oost nog niet defini tief van de baan is, verdient het wat mij betreft een vakje op het speelbord. De kanskaarten in Monopo ly zijn als het leven: goede tijden, slechte tijden. Ik zie zomaar voor me hoe je de boodschap krijgt 'Je wiëthok is niet ontdekt door de po litie. Je verdient 10.000 eu ro’. Maar evengoed trek je 'Je verkeerd gestalde fiets is meegenomen door de Di amant. Ophalèn kost je 10 euro'. De hamvraag is natuurlijk wat er gaat gebeuren met het vakje Vrij Parkeren. Want waar kan je rond het cen trum van Tilburg nou nog gratis je auto wegzetten? tilburg - In zijn lange carrière werk te gitarist Jan Akkerman samen met uiteenlopende muzikanten, waaronder BB King, Charlie Byrd, Cozy Powell en Claus Ogerman. Met zijn muzikale creativiteit en technieken bouwde hij vervolgens een indrukwekkende muzikale carrière op. Jan Akkerman staat bekend als de beste Nederlandse gitarist aller tijden. Akkerman (70) verwierf grote bekendheid door zijn rol in internationaal bekende groepen als Brainbox en Focus. Jan Akkerman staat op vrijdag 24 maart in Paradox, Telegraafstraat 62 in Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. Tickets via zijn te koop via www.paradoxtilburg.nl NIEUWE COLLECTIE "MAATWERK" HOEKBANKEN aan TEMPUR ^4 - Quality living by Coenen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3