1 allure in een» PSowm met internationale I LEONARD (OIIIN Agenda ÏTey hoef- Backstage 7 [WE r50“ ■or) TILBURG Maas, www.heyhoef-backstage.nl king van de wijk” ■UGELS ERAS 17 Juni Heyhoef-Backstage biedt de ruimte aan maximaal 320 bezoekers en is bij grote concerten uit te breiden naar 500. tiet initiatief wordt ondersteund door Reeshof Cultuurt, Contourdetwern, gemeente Tilburg, fondsen en sponsors. L sveld \rtfact ITont wonen trienen Het laatste watje zou verwachten in een doorsnee wijkcentrum ineenVinex wijk is een muziekpodium van internationale allure. Toch is het de vrijwilligers van tieyhoef-Backstage gelukt om in driejaar tijd een muziekproject op te zetten dat inmiddels mag rekenen op uitverkochte zalen en een kwalitatief hoogstaand, internationaal programma, met als hoogtepunt dit seizoen een optreden van bluesster Ana Popovic. «veld 'epeteerd npositie in de Koepelhal koninklijke it moment s Pijnappel :ys Hogeschool looi dat we in beeld kunnen innige talent n Tilburg. Er >lines ingezet: ns en (circus) verbinding ?essionals, ateurveld." 22 April brengt New Jersey Rock uit de stal van Bruce Springsteen. Ze presenteren hun nieuwste album ‘Soul of a Man’. De Tilburgse coverband SILK verzorgt het voorprogramma. De grote kracht van Heyhoef-Backstage is de afwisseling in het programma. Ook minder bekende, maar kwalitatief hoogstaande acts kunnen zich etaleren via dit project. De zaal heeft de uitstraling en ambiance van een sfeervolle blues- of jazzclub, een werkelijk goede akoestiek en altijd enthousiast publiek. Men is uitermate tevreden over de hospitality die verzorgd wordt door de pakweg twintig Reeshoffers die dit initiatief draaiende houden. RIK VAN EYNDHOVEN (60) is bezoeker van het eerste uur. Aangezien hij ook al als vrijwilliger werkt bij 013 en Paradox, lag het voor de hand dat hij vorigjaar gevraagd werd te helpen bij het Midsummer Festival I van Heyhoef-Backstage. Sindsdien is hij behalve bezoeker ook één van de drijvende krachten van het podium. Hij komt voor de muziek, maar ook voor de ongedwongen sfeer: “Alles, tot en met het opbouwen en afbreken aan toe, wordt gedaan door 50-plussers. Dat resulteert in een heel toffe sfeer. Deze muziek en dit podium zijn een verrij- king van de wijk." Een groep bewoners en muziekfanaten nam in 2014 het initiatief om maande lijkse concerten te organiseren in wijkcentrum Heyhoef. Deze locatie wordt op elke derde zaterdag van de maand omgetoverd tot een ware poptempel waar de genres Blues, Soul, Rock en Roots de toon zetten. In drie seizoenen is het gelukt om een plaatsje te veroveren dat aansluit bij de grotere en bekendste muziekzalen van Nederland. Gerenommeerde acts zoals Jan Akkerman, Leo Blokhuis, Nico Dijkshoorn, Ian Siegal, Heritage Blues Orchestra, Steely Dan, King of the World en Julian Sas raakten uitverkocht. CULT NR 2 VOORJAAR 2017 3ORJAAR 2017 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 MAART 2017 W THEO VERVOORT (62) haakte meteen, aan toen het idee voor Heyhoef- V Backstage geboren werd. Niet alleen op de concertdagen zelf, maar ook als ertussendoor persberichten of subsidieverzoeken geschreven moeten wor den, kan het podium op hem rekenen. Als echte muziekliefhebber is Theo blij dat er een podium dichtbij huis is. “Het kwam er toch vaak niet van om de stad in te gaan. Nu hebben we elke maand een prachtig concert in onze eigen wijk. Er wordt best vaak geklaagd dat er zo weinig te doen is in de Reeshof. Ik vind het belangrijk om een bijdrage te leveren aan een mooie activiteit. Omdat we altijd bands van behoorlijk hoge kwaliteit hebben, is het niet alleen leuk voor het publiek, maar ook voor ons als vrijwilligers.” 20 Mei lEC De Brabantse zanger en entertainer Harrie van Hoof heeft een gezelschap van 11 hoog gekwalificeerde muzikanten om zich heen ver zameld waarmee een avondvullend programma gespeeld wordt. De muziek, teksten en biografie van Leonard Cohen staan centraal. Jacques Mees (Bob Dylan Tribute) speelt in het voorprogramma Een jaar na het succesvolle optreden door Ana Popovic en haar band op het Holland International Blues Festival staat de Servische/ Amerikaanse Blues-ster weer op een Nederlands podium en wel bij Heyhoef-Backstage in Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 19