ijknieuws 2017 KONINGSDAG oord Wuif mee op Kortingsdag Somalische vrouwen in actie tegen honger Natuurvrienden gezocht voor kindereducatie Nieuwe leesgroepen in Tilburg it d! Wim van der Leegte spreekt over de Nederlandse Maakindustrie IVN-voorjaarswandeling in De Brand Expositie -■ r p 11 DONDERDAG 23 MAART 2017 TILBURGSE KOERIER algus 3 ertlalr stadium Wim van der Leegte FOTO: VDL-groep irogram- Info-avond 'Eigen huis energiezuinig' avers Optical Group. Ml Tilburg Somalische vrouwen in Tilburg-Noord houden op 31 maart een actie tegen de hongersnood in Afrika. alphen - Landgoed de Hoevens in Alphen en IVN Tilburg hebben samen enkele kindereducatiepro- gramma's uitgewerkt. Doel van deze programma's is om kinderen spelender wijs te verbinden met de natuur dichtbij huis. Meer informatie: www.senia.nl, tel. 0570-56 26 56 of e-mail info@senia.nl rzakken )ok het /erken. tannen. sen van Ipen en vordt rd) >ef) 'an deze edu- iet landgoed a ver- lucten aruikt bij ïen ge il, verdikt eweeg- achten arns en ing Willem Alexander Maxima komen dit burg om de 50e ver- de koning te vieren. TextielMuseum is dit be- feestelijke aanleiding om (wuif)zakdoekjes te ontwerpen, waarmee de inwoners van Tilburg de koning en koningin kunnen toewuiven op 27 april. Wereldwijd is het een traditie om tijdens speciale gelegenheden mensen welkom te heten of uit te zwaaien met een zakdoekje. Al Speenkruid en bosanemoon FOTO: Ad Kolen Goed voor een i euro en werk- voor 12.000 mensen. i deze werkgele- ïderland gebleven. it? Voor meer infor- 'Natuur Avonturen', ab' en het aanmel- .lliger kunt u con- i met Landgoed de Fran Hüsstege: e-mail JRGSE KOERIER mogelijk. Mijn moeder had een kameel, een geit en wat kippen. Die zijn allemaal dood. Nu heeft zij niets meer om in leven te blijven." Op vrijdag 31 maart organiseren Somalische vrouwen een inzame lingsactie bij het Ronde Tafelhuis om de slachtoffers van de hon gersnood te helpen. Zij doen dit Tilburg - Konir en Koningin jaar naar Tilbi jaardag van g Voor het’ zoek een gebruik- hun spel let ging jmplaar Tilburg - Energiefabriek013 ver zorgt op dinsdag 28 maart een gratis informatieavond over het energiezuinig maken van je huis. De avond vindt vanaf 19.45 uur plaats in MFA de Symfonie, Eilen- tilburg - Van maandag 3 april tot maandag 3 juli exposeert de fo- to-werkgroep van het IVN Tilburg zo'n vijftig foto’s in de Hazelaar, Dr. Eijgenraamstraat 3 in Tilburg. Het gaat daarbij om natuurfoto's. aan de hand van leeswijzers met vragen, die het gesprek structuur geven. De groepen maken een keuze uit een lijst van moderne en klassieke literatuur die is opgesteld door deskundigen. ■Qnfo door hapjes te maken en te kopen. Ook worden produi verkocht die door de vrouwen zijn verzameld. Daarnaast wordt veel informatie gegeven over Soma lië en de oorzaken van de grote droogte. Ralf Bodelier, directeur van 'The Worlds best news' ver leent zijn medewerking aan deze avond. De bijeenkomst begint om 17.00 uur met een inloopmaaltijd en wordt geopend door wijkwet houder Mario Jacobs. Adres: Wag- nerplein 101 in Tilburg. Zes miljoen mensen dreigen in So malië en Zuid-Soedan om te komen van honger en dorst na extreme droogte. Veel bewoners van Til burg-Noord maken zich grote zor gen over de situatie in Somalië. Het nieuws wordtop de voet gevolgd. Een van de Tilburgse vrouwen vertelde: "Het wordt nu echt on- vanaf de Romeinse tijd ten de rijken het tijdens om waardering te tonen. Het dan meestal om een wit exer.., waarmee gewuifd werd. Bij een bezoek aan het museum ontvang je gratis een oranje zak doekje met daarop een gouden kroontje, geborduurd in het Tex- tielLab. Deze zakdoekjes bieden gedurende de hele periode van de koninklijke tentoonstelling 'Oranje Boven!', van 1 april tot en met 11 juni, gratis toegang tot het muse- 'Natuur Lab' opgezet. Op vaste tijden zijn de kinderen (op indivi dueel niveau) van harte welkom om op ontdekking te gaan op De Hoevens en te leren van de na tuur. Ook komen verschillende natuurvaardigheden aan bod zo als het maken van een vuur of het bouwen van een schuilplaats. Op zaterdagmiddag 8 april vindt het eerste 'Natuur Lab' plaats. Voor de kindereducatiepr ma's is Landgoed de Hoevens op zoek naar vrijwilligers met een passie voor de natuur. Die het leuk vinden om, tegen een passende onkostenvergoeding, als gids en/ of ondersteuner kinderen te en thousiasmeren over deze natuur. Lijkt het u wat? matie over de T’ het 'Natuur Lab' den als vrijwillk tact opnemen r> Hoevens, fran@dehoevens.nl bergstraat 250. Energiefabriek013 begeleidt in samenwerking met de gemeente Tilburg, alle Tilburg se huiseigenaren die willen bespa ren op energie. Meer informatie: www.energiefabriekOl 3.nl. hoven werd onderstreept door zijn jarenlang voorzitterschap van de Eindhovense Fabrikantenkring. Hoe kan een familiebedrijf zo groot worden en blijven beschikken over een zeer goede solvabiliteit? Hoe kon Wim van der Leegte zo'n suc cesvol ondernemer worden, terwijl de ene na de andere industrie uit Nederland verdween? Op die vra gen zullen toehoorders een ant woord krijgen. um. In de tentoonstelling wordt de grote en fraaie collectie koninklijk gedenktextiel gepresenteerd. Va riërend van kleurrijke gedrukte gedenkdoeken tot glanzend wit damast met ingeweven koninklij ke portretten, vlaggen en kronen. De (wuif)zakdoekenactie loopt tot en met 27 april, zolang de voor raad strekt. Dus wil jij de koning en koningin ook toewuiven tijdens Koningsdag? Kom dan snel even langs bij het TextielMuseum aan de Goirkestraat. vertoeven op De Hoevens. Onder leiding van een gids en ondersteu ner trekt de schoolklas de natuur in om te ervaren, te beleven en vooral te genieten van de natuur. Speciaal voor kinderen met een voorliefde voor de natuur is er een tilburg - De landelijke organisatie Senia start binnenkort met een nieuwe leesgroep in Tilburg. Er is een informatiebijeenkomst op dinsdagmiddag 28 maart in Bibli otheek Tilburg Centrum. Aanvang 14.00 uur. Aanmelden vooraf is niet nodig. Senia-leesgroepen lezen 6 a 7 boeken per jaar en bespreken die Voor de begeleiding var catieprogramma's is he I op zoek naar natuurvrienden die zin en tijd hebben om hierbij als vrijwilliger te ondersteunen. Basisscholen in de regio hebben de keuze uit diverse educatiepro- gramma's rond thema's als 'seizoe nen', 'uilenballen', 'waterdiertjes', 'bijen' en 'zintuigen'. Zij kunnen, aansluitend op hun eigen lespro gramma, een ochtend of middag tilburg - Wim van der Leegte, pre- sident-commissaris van VDL Indu- stries, houdt op dinsdag 11 april om 19.30 uur in de Postelse Hoeve, Dr. Deelenlaan 10 in Tilburg, een lezing met als titel: 'De Nederland se Maakindustrie'. Naast leden van de organiserende Adelbert Ver eniging Midden-Brabant en leden van de Brabants-Zeeuwse werk geversvereniging zijn ook andere belangstellenden welkom, mits zij zich tijdig aanmelden bij secretaris Wim Gianotten van Adelbert Ver eniging Midden-Brabant via e-mail whgianotten@outlook.com. Van der Leegte, in zijn vrije tijd paardenliefhebber, zal ingaan op zijn belevenissen sinds hij het me taalbedrijf vijftig jaar geleden van zijn vader overnam. Kort geleden trad hij af als algemeen-directeur. Zijn kinderen namen de executieve taken over. Van der Leegte bouwde het bedrijf uit tot een onderneming met 88 onderdelen. C -1- omzet van 3 miljard gelegenheid voor i; Tweederde van genheid is in Nee Daarmee toont Van der Leegte zich een ondernemer met een sterke binding met ons land. Intussen is VDL uitgegroeid tot een parel van de Nederlandse maak industrie. Zijn laatste huzarenstuk is de redding van Nedcar in Bom. Inmiddels draait deze fabriek weer op volle toeren met de assemblage van Mercedesmodellen. Het be lang van Van der Leegte voor Eind- tilburg - IVN verzorgt op zondag 26 maart een wandeling door natuurgebied De Brand, vlak bij Tilburg-Noord. De ervaren natuur- gidsen laten de deelnemers ge nieten van het totale voorjaar: de vogels laten horen dat het lente is, de bomen lopen uit, meerdere plantensoorten bloeien en de kik kers zijn ook al uit de modder ge kropen. Laarzen of tenminste wa terdichte hoge schoenen worden aanbevolen, een verrekijker en een loep kunnen ook van pas komen. De wandeling duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Start: het parkeerterrein tegenover Café Boslust, Schoor- straat 37 in Udenhout. Deelname is gratis.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 11