P! Kennismaken met zorg en welzijn WEEK VAN ZORG EN WELZIJ^ contourdetwern Nieuwe gast voor Shelter City colofon - „is rr.et kuHde Maakte" TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 MAART 2017 g’ adres post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. De Week van Zorg en Welzijn is in volle gang. Meer danduizendzorg-en welzijnsorganisaties in het hele land openen deze week hun deuren om aan jou te laten zien hoe het er op de Werkvloer aan toegaat. Zo verbeteren we het imago van de sector zorg en welzijn en motiveren we jongeren om te kiezen voor een baan en/of opleiding in deze sector. Dit onder de noemer 'Maak kennis met kunde', het thema van dit jaar. Locaties en adressen MFA Het Kruispunt - Sinopelstraat 1 Siza NAH Expertisecentrum - gevestigd in Het Kruispunt aan de Sinopelstraat 1 Artenzo - Frans Erensstraat 5 Siza Activiteitencentrum - Karmijnstraat 5 Het Boddehuis - Kruidenlaan 23 Ambassadeur Maarten van der Weijden Olympisch kampioen Maarten van der Weijden is dit jaar ambassadeur van de jaarlijkse Week van Zorg en Welzijn. Hij vloog per (volledig gesponsorde) helikopter langs een aantal zorg- en welzijnsinstellingen om de week af te trappen. Televisie Heel Holland Zorgt De hele week zijn op SBS6 al afleveringen te zien van Heel Holland Zorgt, waarin de Week van Zorg en Welzijn centraal staat. Wolter Kroes, Monic Hendrickx, Roy Donders, KJabil Aoulad Ayad en Maarten van der Weijden Tijdens haar verblijf in Tilburg (tot begin juni) wil June vooral tot rust komen en zowel men taal als psychisch herstellen. Daarnaast kan ze haar netwerk uitbreiden en cursussen volgen. Ze wil vanuit hier tevens haar werk voor Thai Lawyers for Human Rights (TLHR) voortzetten en toezicht houden op de mensenrechten in Thailand. Ze zal ook iets terug doen voor de lopen mee bij zorg- en welzijnsorganisaties en laten de ontwikkelingen in deze wereld op toegankelijke wijze zien. Op vrijdag 17 maart is rond de klok van half 4 de laatste aflevering. Eerdere afleveringen kun je terugkijken via de website van SBS6. Meer informatie? Kijk voor meer informatie over ons werk en/of de Week van Zorg en Welzijn op: www.contourdetwern.nl www.Weekvanzorgenwelzijn.nl stad middels presentaties en lezingen voor onderwijsinstellingen en organisaties. Tilburg is een van de acht Shelter City-steden in Nederland. Shelter City is een landelijk initia tief van Justice Peace en wordt ondersteund door het Ministerie van Buitenlandse Zaken om mensenrechtenverdedigers te beschermen en in Nederland even op adem te laten komen. De begeleiding en organisatie voor Tilburg is ondergebracht bij ContourdeTwern (Switch). Wil jij betrokken worden bij Shelter City? Of wil je June ontmoeten, uitnodigen om te eten, een uitstapje in de stad aanbieden? Neem dan contact op met Yvonne Santegoeds via yvonnesantegoeds@contourdetwern.nl. Woont u in Oud-Noord, heeft u een voor-, achtertuin of balkon en hulp nodig bij het snoeien of andere lichte tuinwerkzaam heden? Denk dan eens aan Klein Karwei! De vrijwilligers van Klein Karwei helpen u graag. Klein Karwei is te bereiken op dins dag, woensdag en vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur: 013 543 31 91. U kunt op deze tijden ook langskomen bij MFA Het Spoor aan de Schaepmanstraat 36, of mailen: kleinkarwei@contourdetwern.nl Rommelmarkt in het Zuiderkwartier Op zondag 9 april organiseren vrijwil ligers weer een rommelmarkt in MFA Zuiderkwartier aan de Wassenaerlaan 38. Ouderwetse buurtgezelligheid met activi teiten en vertier voor jong en oud. U komt toch ook? De markt is van 10.00 tot 15.30 uur. Game je fit! We worden gelukkiger van virtueel bowlen, skiën en het vangen van door de lucht vlie gende voorwerpen. Tenminste, onderzoek van de universiteit van North Carolina wijst uit dat senioren zich stukken beter voelen wanneer ze regelmatig digitale games spe len! Of dit onderzoek nu wel of niet klopt, op woensdagmiddag beleven de deelne mers aan 'Game je fit' in De Nieuwe Stede er in elk geval veel plezier aan! Ze bowlen, gol fen, tennissen en boksen op grote tv-scher- men. Eh sinds januari kunt u er ook terecht voor een potje sjoelen. Heeft u zin in een leuke en ontspannende middag? Kom dan eens op woensdag van 13.00 -15.30 uur naar De Nieuwe Stede aan de Capucijnenstraat 156. De vrijwilligers heten u graag van harte welkom! Vooraf aanmelden is niet nodig en u betaalt 2 euro per maand. Online campagne 'Gouden Hart-actie' Op Facebook kun je nog tot en met zaterdag 18 maart meedoen aan de Gouden Hart-actie. Ga naar: www.facebook.com/DeWeekvanZorgenWelzijn en tag een collega, vriend(in) of familielid die werkt in zorg of welzijn onder het actiebericht en geef diegene een compliment. Zelf iets posten op sociale media? Gebruik de hashtag #weekzorgenwelzijn. tel mail internet Postbus 3078 5003 DB Tilburg Vanaf deze week biedt Tilburg als 'Shelter City' weer onderdak aan een mensenrechtenactivist die in eigen land beperkt wordt in zijn of haar werkzaamheden. De nieuwe Shelter City-gast komt uit Thailand: June, een jonge advocate die werkt voor een mensenrechtenorganisatie die is opgericht na de militaire staatsgreep in 2014. 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Tilburg Tilburg Morgen, vrijdag 17 maart, kun je bijvoorbeeld nog een kijkje nemen bij vijf zorg- en welzijnslocaties in de wijk Het Wandelbos in Tilburg-West. MFA Het Kruispunt (ContourdeTwern), Artènzo (Amarant), Siza Activiteitencentrum Karmijnstraat, Siza NAH Expertisecentrum en het Boddehuis houden dan namelijk een gezamenlijke open dag. Sociaal werker Joy's van Lieshout: "Er is een wandelroute langs alle locaties, waarbij je op elke locatie ervaart wat we doen en je een leuk item voor een goodybag krijgt. Dus geen open dag met alleen informatiekraampjes maar een leuke, interactieve dag." Geïnteresseerden zijn tussen 10.00 en 16.00 uur welkom. Joy's: "We ontmoeten je graag!" Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Tl 19 maart ie artikelen >y Tilburg URGSE KOERIER Hulp nodig bij de tuin?

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7