lil w c I ijknieuws Science Café over Hazes centraal bij Café Bolle éntrum belang van slaap Gevel vol vrolijke vogelhuisjes Waar is Kees? db Internationale dag tegen racisme en discriminatie TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 MAART 2047 RGSE KOERIER Tilburg FOTO: Francis Huisman Loop de koninklijke wandelroute in Zoek Kees Kruik en maak deze week kans op een kettingslot t.w.v. 15,- van: muzi- ?n van ■ige editie was Maril van Beek winnaar van het kettingslot. age van lancierd Kuysters Tweewielers Veldhovenring 77 - tel. 013-5426356 www.kuysterstweewielers.nl een toep gehore, ikledi paginar ‘koerier.nl latuurlijk ook goed! eringen ling zit 7i i ijlen, ■J!ghe- De vorige dewi tie van tien kinderen van 4 stond gespa een teken de actie tegelijk armee or Onthulling van de vogelhuisjes. TILBURG - Wie nu langs Wijkcentrum In De Boomtak in de Boomstraat fietst, wordt acuut vrolijk bij de aanblik van de vernieuwde gevel. Naast de wekelijkse strip kuiert Kees Kruik ook nog verder door deze Koerier! Hij heeft zich verstopt in één van de advertenties in deze editie! Ga daarom op zoek naar Kees Kruik en maak kans op een aardige attentie! Mail daarvoor de naam van de adverteerder én het paginanummer waarop deze te vinden is naar lezers@tilburgsel' Een briefje naar NS Plein 14,5014 DA Tilburg is n< Inzenden vóór a.s. maandag. De live band brengt twee sets Ha zes repertoire ten gehore. Rocka cademie alumnus Jan van de Laar neemt achter de microfoon plaats, om de klassiekers te zingen maar toch vooral om het publiek luid keels mee te laten zingen. Omroep Tilburg presentator Tim Frenken neemt de rol van Quizmaster op zich. DJ Youri neemt de Hazesfans en liéfhebbers van het levenslied mee de nacht in, hij draait feest muziek uit het genre tot in de vroe ge uurtjes. De gespreksleiding is in handen van journalist Ward Deckers. WiWa brengt een toepasselijk openings lied ten gehore. De verdere r kale aankleding is in hander van EMCEMO (Euro-Mediterraan Centrum Migratie Ontwikke ling). De titel van de lezing is: "Na de verkiezingen" en zal gaan over de actualiteit n.a.v. de verkiezin gen; verzet tegen racisme en po pulisme; hoe nu verder? De lezin vindt plaats in Raakveld, Koe traat 113 in Tilburg. De toegang gratis. Tilburg - Wereldwijd wordt in maart aandacht besteed aan de Internationale Dag tegen Racis me en Discriminatie. Deze jaar lijkse herdenking werd door de Verenigde Naties ingesteld naar aanleiding van het bloedbad in Sharpeville (Zuid-Afrika), waar op 21 maart 1960 de politie het vuur opende op een groep mensen die demonstreerde tegen apartheid (de beruchte pasjeswetten). De apartheid is inmiddels afgeschaft, maar racisme en discriminatie zijn nog aan de orde van de dag, ook in Nederland. Tal van landen over de hele wereld staan op deze dag stil bij het onrecht dat individuen en groepen elkaar aandoen. Diverse steden in Nederland (o.a. Tilburg) doen mee aan deze actiedag. In Tilburg organiseert de AntiRa- cismeGroep (ARG) op dinsdag 21 maart om 19.30 uur een lezing door Abdou Menebhi, voorzitter groep spannen toe te kijken. Op een teken van Lisette Sweep, die de actie coördineerde, trokken zij tegelijk aan de rode doeken. Daarmee onthulden de kinderen symbolisch alle vogelhuisjes. Vrij willigster Sonja Steemans had de eer het grootste bouwsel te mo gen onthullen: een vogelflat, be schilderd met het logo van In De Boomtak. En nu maar afwachten of de vo geltjes de nieuwe huisjes weten te vinden NickJongejan. Entree: €3 (s.v.p. gepast en con tant). Studenten en bibliotheekle- den krijgen op vertoon van hun pas gratis toegang. Tilburg - De koninklijke familie wandelt op Koningsdag 2017 vanaf de noordkant van het centraal stati on, via de Spoorzone naar de Heu vel. Ze eindigen op het Piusplein met een muzikaal afscheid van de Tilburg all-stars. In de stad waarvan Koning Willem II zei 'Hier adem ik vrij..., hier ben ik gelukkig' en waar hij in 1847 een eigen paleis heeft laten bouwen, treedt Koning Willem Alexander met zijn gezin op Koningsdag 2017 in diens voetsporen. Tijdens de Koningswandeling maak je kennis met vele herinner- aan deze tijd. De wandeling vol met verrassingen, verhak anekdotes en wetenswaardighe den over de verschillende locaties langs de koninklijke route. De rou te is van 19 maart tot en met 23 april iedere zondag te lopen, met uitzondering van zondag 16 april. Deze dag wordt vervangen door maandag 17 april (2e Paasdag). Alle wandelingen starten om 12.00 uur. Vertrekpunt is, net zoals voor de koninklijke familie, de noord kant van het centraal station. Het is niet mogelijk om voor de wan deling te reserveren. De prijs voor een wandeling bedraagt €4,00 per persoon, graag op locatie betalen. Meer informatie: www.stadsg idserij.n I In het kader van de NLdoet-actie op vrijdag 10 maart werkten vrij willigers onder leiding van Rob van de Klundert urenlang aan het ophangen van 36 houten vo gelhuisjes. Deze waren eerder door vrijwilligers in elkaar ge zet en door schoolkinderen van Kindercampus de Vuurvogel be schilderd. Met een bijdrac NLdoet kon de actie gefine worden. Om half twee hingen alle kastjes aan de gevel en naderde de ac tie zijn hoogtepunt. Een delega- tilburg - Op 17 maart barst het feest in de Ziggodome los met Holland Zingt Hazes 2017. Tilburgse fans hoeven niet af te reizen naar Am- sterdag, maar kunnen deze avond van 23.00-01.00 uur uit volle borst meezingen in Café Bolle. De kroeg op het Piusplein presenteert deze avond 'Bolle Zingt Hazes', compleet met live band, songteksten op groot scherm en een heuse André Hazes Quiz voor de echte kenners. Café Bolle wordt voor één avond omgebouwd tot Hazes-tempel. tilburg - Heeft u een beetje lek ker geslapen vannacht? Deskun digen beseffen steeds meer hoe essentieel een goede nachtrust is voor ons fysieke en mentale wel bevinden. Ook kunnen we geen toprestaties leveren als we slaap problemen hebben. Tijdens onze slaap verwerken we alle indrukken van de dag en ruimt ons lijf de af valstoffen van onze hersenen op. Helaas blijkt dat zo'n 30% van de bevolking niet de benodigde 7 tot 8 uur slaap haalt. Ton Coenen van de Radboud Uni- versiteit Nijmegen is slaapprofes- sor en schreef het boek 'Het sla pende brein'. Dinsdag 21 maart is hij te gast bij het Science Café in de NK Harmonie, Stationsstraat 26 in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Hij vertellen over de functie van p en over de mogelijke gevol- van langdurige slechte nacht- Wat gebeurt er in je lijf als je slaapt en wat gebeurt er als je juist slaap tekort komt? door Luc Verschuuren JQ MAG DAN VOOR DE GASTEN Z0RÓEN, VOOR HET ETEN EN DRINKEN VOOR CADEAUTJESEN VOOR EEN STOM VERJAARPAG 5LIEP

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 5