i f LI port Ronde van den Besterd centraal in wielercafé 'BC Just For Fun' Bosloop TRR in Reeshofbos ■h. Seksueel misbruik in de sport Sterke tegenstander voor Tilburg Wolves 25 DONDERDAG 16 MAART 2017 I FOTO: WV Fotografie van de Jer He- Verdere informatie: www.tilburgroadrunners.nl of e-mail bosloop@tilburgroadrunners.nl sportklimaat gheid van het TILBURG - Het Geheim van de Kempen, organisator van ben toertocht en evenementen rond de wielersport, organiseert op donderdagavond 23 maart in samen werking met winkeliersvereniging de Besterd een irielercafé in Ruimte X van Cinecitta, Willem ll-straat ?9 in Tilburg. te spelen. De eerste van die zes wedstrijden spelen de mannen uit de Kruiken stad op zondag 19 maart tegen de waarschijnlijk 'zwaarste' te genstander uit de poule, namelijk Amsterdam Crusaders 2. Dit duel begint om 14.00 uur op sportpark 't Kraaienbos, Centaurusweg 80 in Tilburg. De entree is gratis. BURGSE Milburgse koerier herinnering. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 en vanaf 09.45 uur kan er inge schreven worden in The king of Ita ly, Huibevendreef 22 in Tilburg. Al le afstanden starten om 10.30 uur. leg met enkele initiatief- die de Ronde van den nieuw leven in willen bla ten, is besloten om als thema de tonde van den Besterd te kiezen. Die wordt op zondag 18 juni, Va- ierdag, na ruim twintig jaar nieuw even wordt ingeblazen. donderdag 23 maart zullen vanaf iO.OO uur prominente oud-win- Eind vorig jaar vertelde oud we- fëldkampioen wielrennen Petra de Bruin, na tientallen jaren, dat ze in paar carrière meerdere malen sek- ueel is misbruikt door personen uit bet wielercircuit. Ook andere Ne derlandse sporters, uit verschillen de sporten, melden dat ze slacht offer zijn geworden van seksuele ptimidatie of misbruik door hun oach, begeleider of medesporter. pOC*NSF is daarom een onderzoek gestart naar seksueel misbruik in de Nederlandse sport. Ellen Roskes, Directeur Blauwe Maan: "Want dit s waarschijnlijk slechts het welbe kende puntje van de ijsberg. Dat onderzoek zal niet meevallen, Woordvoerder Sportbedrijf Til burg: "Blauwe Maan verdient onze medewerking. Overal komt seksu eel misbruik voor; ook in de sport en óók hier in Tilburg. Daarom is het van belang dat wij er aan dacht aan besteden en de stilte verbreken. Te beginnen via een oproep in nieuwsbrieven en so ciale media. Slachtoffers die zich want het maatschappelijk taboe is nog steeds enorm, met name in de sportwereld. Daarom zwijgen slachtoffers liever. Maar je staat niet alleen." Tilburg - Op zondag 19 maart orga niseert atletiekvereniging Tilburg Road Runners de achtste bosloop van het seizoen 2016-2017. In het Reeshofbos in Tilburg wordt een ronde uitgezet van 2,5 km over on verharde bospaden. Die ronde kan één tot zes keer worden gelopen. Alle lopers die dit seizoen mini maal zes keer meegedaan hebben krijgen een leuke en functionele duurt van 10.30 uur tot ongeveer 16.00 uur. Je kunt je inschrijven voor de on derdelen heren- of damesdubbel en/of gemengd dubbel. Het in schrijfgeld bedraagt €7,50 per per soon, per onderdeel. Dit is inclusief één consumptiebon en een snack tijdens de prijsuitreiking. Het in schrijfformulier is te downloaden berkel-enschot - Op zondag 9 april vindt het jaarlijkse BC Just For Fun badmintontoernooi plaats in spor thal 't Ruiven in Berkel-Enschot. Er wordt gespeeld volgens het Zwit ser laddersysteem zodat iedereen, van beginner tot gevorderde, kan meespelen. Iedereen kan mee doen. Je hoeft geen ervaren bad mintonner te zijn of lid te zijn van blad journalist en kenner wielersport, Rinus van d( ijden. Het geheel wordt gepre senteerd door Jace van der Ven, eveneens wielerliefhebber en oud-journalist. De interviews zul len worden afgewisseld met het voorlezen van columns, die spe ciaal voor deze avond geschre ven zijn door Jace van der Ven. De Tilburgse singer-songwriter André van den Boogaart staat garant voor de rauwe, maar pak kende muzikale intermezzo's. Kaartjes voor deze bijzondere avond zijn a 6,00 p/p (inclusief een drankje naar keuze) te koop via www.cinecitta.nl of aan de kas sa van Cinecitta, elke dag vanaf 13.30 uur. melden, verwijzen we door naar Blauwe Maan. Daar zit een des kundig team klaar voor het bie den van de juiste, passende hulp verlening. Samen kunnen we het probleem tackelen. Ik heb daar alle vertrouwen in." naars en andere oud-renners, waaronder Berrie Zoontjes, Huub Kools en Hans Brankaert, acte de présence geven. Verder zijn er interviews met de initiatiefne mers, de winkeliersvereniging, en wordt oud beeldmateriaal van dit criterium gepresenteerd. De interviews worden afgenomen door voormalig Brabants Dag- Misbruikt bij je sportclub? Of wil je als trainer, coach, ouder of be geleider het onderwerp bij je club of vereniging bespreekbaar ma ken? Neem contact op met Blau we Maan, tel. 013-5437501, e-mail info@blauwemaan.nl of Sportbe drijf Tilburg, e-mail sport@tilburg.nl Tilburg - Na twee harde wedstrij den tegen de Utrecht Dominators en Alphen Eagles weten de man nen van de Tilburg Wolves hoe het is om een echte American Football wedstrijd te spelen. Ondanks de scores van 30-6 en 8-34 geven de Wolves de hoop op de doelstelling van twee overwinningen niet op. Er zijn immers nog zes wedstrijden ilburg - Seksueel misbruik komt iveral voor. In navolging van tal- oze misstanden in de kerk en de ïugdzorg, staat nu de sportwe ek! volop in de aandacht. Blauwe laan (hulp na misbruik en on- rijwillige seks) start samen met portbedrijf Tilburg een actie die iet onderwerp in Tilburg op de aart zet en bespreekbaar maakt. Wethouder Hans Kokke van Sport: ■Ik ben blij met deze samenwer king. Naast een goed s Is aandacht voor veilig! ■grootste belang." DESTI 1/ IUI IBI VRIJDAG 17 MAART 20:00 UUR DESTI PI Dl 01 DINSDAG 21 MAART 20:00 UUR IJSSPORTCENTRUM TILBURG WWW.TRAPPERS.NL

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 25