R w fc y lijknieuws Swingende soul bij Heyhoef-Backstage eeshof Gratis Buurtbühne met Heyhoefkoor en Resurrexit m.nl Nieuwe locatie La Rosa Cultura Koffieconcerten Heyhoef-Cinema met In Secret' 'Nooit Gedacht' brengt hilarische klucht naar Reeshof IRGSE KOERIER 23 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 9 MAART 2017 The Lucilles FOTO: Juan Chu »n zijn te koop aan ïntrum Heyhoef of c Een van de hoofdrollen is voor Jessica Lange. FOTO: Th.v.lersel Resurrexit DOOR ZAMIRE WILLEMS DOOR ZAMIRE WILLEMS )urg l.nl H)nfo Isabelle Amé |E 43,00 E 24,00 Tilburg - Het aan de Huibevendreef gelegen restaurant The King of Italy is voortaan iedere tweede zondag van de maand het toneel van de licht klassieke, easy listening koffieconcerten van La Rosa Cultura. Een nieuwe locatie na sluiting van de Kievitshoeve. Zon dag 12 maart beklimt singer-songwriter Isabelle Amé het podium. E 10,50 E 12,00 E 22,50 E 12,00 E 22,50 E 14,00 E 19,00 E 24,00 E 29,00 E 24,00 E 20,00 i voor lat er i aald Hen ?sen- InSé- Mnfo Info: Aanvang 11.30 tot 12.45 uur, adres Hui bevendreef 22, The King of Italy. Gratis entree. Info: Vrijdag 17 maart, aanvang 1330 tot 16.00 uur, wijkcentrum Heyhoef, Kerken bosplaats 1, www.toneelnooitgedacht.nl BTW. svendlen i kunststof ren? FING redens van van Berkel verenging Nooi alleen in februari en maart f Volgens Van de Kerkhof or Tickets kosten 12,50 euro en zijni via www.heyhoef-Backstage.nl /ijk- 10 rdag 11 j:€5,00. bar van jm Heyhoef of aan de zaal. hop en soulzangeres Sanae Casita heeft immers Andalusische roots. ■Qnfo i verkrijgbaar Muziek die je raakt Kwaliteit staat bij de gratis toegan kelijke koffieconcerten voorop. Ook als dat betekent dat er iets "Ik sta dröög!" Ria Lanslots (83) begint lachend één van haar to neelteksten uit 'Samen verder' op te zeggen. "Ik vind het leuk als ik in dit stuk zat word." De nog zeer kwieke oude dame speelt dan ook het liefst rollen die ver van haar af staan. Door een tekort aan manne lijke acteurs binnen de toneelver eniging betekent dit jezelf zo nu en dan ook vermommen als man. "We hebben nog nooit een man als vrouw hoeven te verbouwen", grapt Lanslots die in dit stuk ove rigens gewoon een vrouw speelt. 18 maart MdvrGtage de in i soulband The nkoppige gezel- 11 over uit Spanje optreden in Neder- ste soulm terraan tintje! h na de Tilburg' Waarom mannen zich niet aanmel den bij de vereniging is voor Theo van de Kerkhof, decorbouwer en souffleur, een raadsel. De tien koppige toneelvereniging kent nu slechts twee mannelijke acteurs: "We hebben al vaker oproepen gedaan. Maar de vrouwen vangen die rollen net zo makkelijk op."Wél heeft de decorbouwer besloten volgend jaar voor de eerste keer zelf het toneel te beklimmen om het tekort enigszins aan te vullen. Nu kan worden gezegd dat Nooit Gedacht een toneelvereniging is voor- en door ouderen. Toch haalt Myranda van Padua (48) de gemid delde leeftijd flink omlaag: "Toen ik er net bij kwam zeiden ze 'Dat groentje blijft niet lang'. Dat is drie jaar geleden", lacht de allerjongste speelster. i de in 2005 door opgerichte toneel- >/t Gedacht vinden plaats, omdat Tilburg Op 10 en 11 maart pres teert Heyhoef-Cinema de film In aet 2014van Charlie Stratton met in de belangrijkste rollen Elizabeth Olsen, Tom Felton en Jessica Lange. De jonge en seksueel onderdrukte Therese zit gevangen in een lief deloos gearrangeerd huwelijk met haar ziekelijke neef Camille. Ze vult haar dagen met het werken achter de balie van de familiewinkel, sa men met haar dominante schoon moeder, Madame Raquin. Haar enige afleiding is af en toe een avondje domino spelen. Wanneer Camille thuiskomt met Laurent, een charmante en knappe jeugd vriend, wordt Therese aangetrok ken door zijn overweldigende aan wezigheid. Een geheime en riskant affaire verandert al snel in een on verzadigbare obsessie. Deze film wordt vertoond in wij centrum Heyhoef op vrijdag maart om 14.00 uur en zaterde maart om 20.00 uur.Toegang: --u Kaarten zijn te koop aan de b meer voor de muzikanten betaê moet worden. De Laat: "We will dat de muziek je raakt, dat het iets aparts is of verrassende com binaties zijn die je normaal niet zou verwachten." Om die reden worden bezoekers wel altijd om een vrijwillige bijdrage gevraagd, zodat kwaliteit behouden kan blij ven. De intieme koffieconcerten vinden in het restaurant zelf plaats. Een grote brandende houtkachel, waar normaal pizza's in worden gebakken, zorgt voor extra sfeer. "Er komen gemiddeld veertig be zoekers op de concerten af. Het is ook helemaal niet erg als je alleen komt, er vinden allerlei nieuwe ontmoetingen plaatst waardoor mensen soms weer samen naar an dere concerten gaan", zegt De Laat. Isabelle Amé Geïnspireerd door Herman van Veen en Boudewijn de Groot be zingt singer-songwriter Isabelle Amé het dagelijks leven belicht van alle kanten. Veelal door posi tieve liedjes met een country feel. tilburg Na een jaar van repeteren trekt toneelvereni ging 'Nooit Gedacht' ook dit jaar weer volle zalen. Het amateurtoneel van hoog niveau heeft met de klucht 'Samen verder' de lachers op zijn hand. Vrijdag 17 maart treden ze op in wijkcentrum Heyhoef. Ze stond in het voorprogramma van Guus Meeuwis' Groots Met Een Zachte G' en trok vervolgens met de zanger het land door als zijn vaste voorprogramma. Ook vertaalt ze Engelstalige nummers naar het Nederlands, zoals 'Fix You' van Coldplay waarmee ze bij velen een gevoelige snaar weet te raken. Eén van de vele nummers die Amé misschien ook zondag wel ten ge hore zal brengen. tilburg Op zaterdag 18 treedt bij Heyhoef-Backstac Madrid gevestigde Lucilles op. Dit tien! schap komt speciaal voor hun eerste optreden in Nee land. Onvervalste soulmuziek met een mediterraan tintje! In het voor programma de Tilburgse hip-hop en soulzangeres Sanea Casita. Het programma begint om 20.30 uur. Het hart van The Lucilles zijn Lu cille Hurt and Aldo Cavaleiro. Zij componeren en arrangeren al hun materiaal. Naast hun optredens in Spanje en Portugal, doen ze nu voor het eerst Nederland aan. Bij Heyhoef-Backstage aan de Kerken bosplaats 1-2 in Tilburg. Ook de supporting act heeft een Spaans tintje. De Tilburgse hip- 'Het is minder bruin cafe-achtig, maar minstens zo gezellig", vertelt Lin de Laat, één van de organisato ren van La Rosa Cultura. Na sluiting van restaurant de Kievitshoeve augustus vorig jaar moest de or ganisatie onverhoopt op zoek naar een nieuw podium.The King of Ita ly bleek een schot in de roos: "De akoestiek is daar goed, een ver sterker is niet nodig. Bram (red. Van Beurden, eigenaar) denkt ook echt met ons mee. Misschien dat we in de toekomst samen meer dingen gaan organiseren." Reden om te rug te gaan naar de inmiddels her opende Kievitshoeve, nu bekend als Peerkes Hoeve, is er volgens de organisator dan ook niet. Wel staan ze open voor andere initia tieven, mocht de vraag zich vanuit de nieuwe eigenaar voordoen. tilburg Seniorenkoor Resurrexit staat onder leiding van Wil van Leijsen. Cia de Backer-van Ven- rooij begeleidt op piano of orgel. Samen met het Heyhoefkoor luidt Resurrexit op zondag 12 maart de buurtbühne in wijkcentrum Hey hoef. Aanvang om 14.30 uur. Resurrexit zingt o.a. in verzorgings centra en luistert als gastkoor in een aantal parochies in Tilburg enkele liturgi-sche diensten op. U vindt het koor ook op een aantal andere podia in Tilburg. het voor ouderen simpelweg niet te doen is teksten maandenlang te onthouden. In april wordt een nieuw stuk uitgekozen en in mei beginnen de maandenlange re petities weer. Iets dat Conny van den Hoven (72), één van de actri ces, niet erg vindt. Integendeel: "Het is belangrijk de tekst goed te leren, maar jé bent ook constant bezig met staan, zitten en dan weer lopen. En het is goed voor je hersenen." De enthousiaste to neelspeelster geniet zichtbaar van het trouwe publiek. De bruisende energie die de spelers overbren gen op de zaal is goed zichtbaar: "Je ziet de mensen gewoon ge nieten, ze gaan helemaal mee in het verhaal en ook het Tilburgs dialect vinden ze erg leuk, dat'plat praoten'".

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 23