Tilburgse 3 g-j Koerier^ I. E Nachtelijk toegangsverbod en verscherpte controles Wilhelminapark Cfloor 7. RQ Uniek boek over Festival Mundial GEMEENTENIEUWS 48 IJ 1URGSE KOE r+i DONDERDAG 9 MAART 2017 )urg Pagina 8 en 9 1,60 8,50 2,50 FOTO: Joep de Beer Van links naar rechts Hans van Vugt, Hans Rube en Dré Stevens van Uitgeverij Gianotten. TK bakkerfloorvanlieshout.nl Koninklijk paar en prinses Beatrix bij Koningsdagconcert Tilburg IURG END! achti- iceer- Jag- loor 71: Twf Tilburg - Koning Willem-Alexander, koningin Maxima en prinses Beatrix zijn op 3 april aanwezig bij het Koningsdagconcert, dat dit jaar in Theaters Tilburg plaatsvindt. H RM Maart is theatermaand in DeNWEVorst Gratis compost afhalen op 25 maart bij Albion en Hoolstraat stembureaus in Tilburg voor de /eede Kamerverkiezingen 2017 In'Mijn Mundial'wordt ook gezocht naar een antwoord op de vraag hoe we in een wereld in beweging moe ten omgaan met ontwikkelings- Weekendaanbiedingen 10-11 maart. 10 Puntjes Chocolade bol Vlaai van da maand Abrikozenvlaai met slagr. Brood van da maand Toendra VAN LIESHOUT Tilburg Geen enkel festival in Tilburg, Nederland of verre omgeving heeft de I afgelopen drie decennia I zulke warme gevoelens I opgeroepen als Festival I Mundial. 21 februari 2016: het koninklijk paar brengt een streekbezoek aan de Krimpenerwaard. FOTO: RVD/Patrick van Katwijk daklozen en (ex)bewoners van Stichting Traverse. Afgelopen jaar zijn er in het park diverse in cidenten geweest. Denk hierbij aan mishandeling, vechtpartijen en intimidatie. Deze incidenten gebeuren voornamelijk in de la te avond en begin van de nacht. Daarom heeft de gemeente Tilburg besloten dat er een al- Mosasaurus Tilburg - In Natuurmuseum Brabant is op dinsdag 14 maart een lezing over mosasaurus Lars, die in 2015 werd ontdekt in de ENCI-groeve in Maas tricht. De lezing start om 20.00 uur in het museumtheater van Natuurmu seum Brabant. Toegang gratis. Meer informatie: natuurmuseumbrabant.nl Tilburg Ontwerpers gezocht met ideeën voor stadsentree centrum Tilburg Toegankelijk Het uitgangspunt voor het Ko ningsdagconcert is een toeganke lijk en gevarieerd programma sa men te stellen waarin de klassieke muziek een belangrijke rol speelt. Het concert vindt traditiegetrouw plaats in de maand voor Konings- dag. Koningin Beatrix en prins claus namen in 1985 het initiatief hiertoe. Tot en met 2013 vond het concert plaats op Paleis Noordein- de. Sinds 2014 is het concert in de provincie waar de koninklijke fami lie Koningsdag viert. Het Konings dagconcert is voor genodigden, maar wordt op Koningsdag, don derdag 27 april, uitgezonden tus sen 21.10 en 21.55 uur op NPO2. het geheel. De eerste directie, hun opvolgers en de huidige directeuren vertellen hun verhaal. Daarnaast beschrijft de hand van tientallen ge ontstaansgeschiedenis Mundial, de jaren in het Leijpark en toont het boek de kleurrijke plaatjes van families die in het park genieten van muziek en spijzen. Het boek verschijnt op 22 juni, twee dagen voor de 30-ste editie van het Festival Mundial in de Tilburgse Spoorzone. Hans Rube aan gespreken de van Festival Koningsdag ^^ailburg agen! HllB Zie pagina 11 geheel toegangsverbod in het Wilhelminapark geldt van 22.00 tot 08.00 uur. Dit betekent dat tijdens de genoemde uren nie mand in het park mag komen. Het toegangsverbod is met bor den kenbaar gemaakt, maar de komende tijd zal het ook extra benadrukt worden met een mo biele matrixborden. I Tilburg - De politie gaat weer I intensieve controles uitvoeren I in en rond het Wilhelminapark. I Ook is er voor de nachtelij- I ke uren een toegangsverbod I ingesteld. I Het park staat al jaren bekend Ji om de overlast die voornamelijk Ij ontstaat uit overmatig drugs- en I alcoholgebruik van onder meer werk. De toekomst van de interna tionale en culturele samenwerking van Nederland met de armste delen van onze wereld staat in deze verkie zingstijd immers zwaar ter discussie. Mijn Mundial laat zien wat door een Tilburgs festival werd bereikt door ruimhartig te investeren in cultu rele projecten in bijvoorbeeld de sloppenwijken van Nairobi of de favelas in de armste delen van Bra zilië. Persoonlijke verhalen van be zoekers, artiesten en medewerkers van het Festival Mundial omlijsten Deze editie van het Koningsde concert wordt uitgevoerd dc de 22 strijkers van Amsterdam Sinfonietta onder leiding van Candida Thompson. Samen met het Tim Kliphuis Trio, de Tilburg se performer-componist Tom America en het accordeonduo Toeac, en de eveneens uit Tilburg afkomstige pianist Jan Willem Rozenboom. Ook studenten van Fontys Hogeschool voor de Kun sten Tilburg leveren een bijdra ge aan de avond. Choreograaf Ed Wubbe maakte voor hen een choreografie op muziek van Ben jamin Britten. Componist Bob Zimmerman gaf ze de hoofdrol in de finale. I Het festival koppelt cultuur aan I internationale samenwerking en I ontwikkelingshulp voor de armste I landen. II Exact dertig jaar na de eerste editie I van'Festival Mundial'verschijnt het boek'Mijn Mundial'bij uitgeverij Gi anotten. Daarin kijken de mensen I van het eerste uur terug, en laat de I nieuwe directie zijn licht schijnen I op de toekomst. I Het unieke document, met prat ge foto's en niet eerder gepublic de feiten wordt geschreven door journalist Hans Rube, met onder steuning van Hans van Vugt, de eer ste directeur en oprichter van Fes tival Mundial. Het boek verschijnt bij de Boekenfabriek van Uitgeverij Gianotten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 1