iK E Stoute films in Rooie Oortjes Cinema Kindermuziekvoorstelling'Enkele Reis Mars' Koor De Kruisvereniging. Die van wijkzuster. Informatieavond voor ouders misbruikslachtoffers Time Travellers 14 1 tipt:' jaar i Tijdens de Rooie Oortjes Cinema zijn onder meer animaties te zien. Klara Wurtz FOTO: Ronald Knapp FOTO:Picasa Koor Berkel-Ens ~'t voor elkaar, dan beter houdbaar. Z ir help ik daarbij." v.c conce j. Tickets toeslag). Ze zijn /w.theaterstilbun lis worden inieuw te kinderen Voor meer informatie, kijk op www.zorgeloosch.nl Verhuizen of toch niet? Soms moet het huis verkocht, om allebei opr kunnen beginnen. "Voor I is het vaak het beste om niet te hoeven verhuizen," zegt Cindy. "Desgewenst vraag ik de hypo theekadviseur of hij aanschuift, bij het gratis intakegesprek. Met de SnelWonenScan© kan hij meteen voorrekenen of woonwensen finan cieel haalbaar zijn. Dat geeft rust,' weet Cindy. tipt: "Bedenk hoe je over één a twee jaar met elkaar wilt omgaan: wat is je toekomstbeeld, ook voor de kin deren? Als je afspraken kunt maken met respect voor elkaar, dan blijken die vaak beter houdbaar. Als be middelaar help ik daarbij." TILBURG - C van het E Ziekenhuis I maart van Bram en Sij Polak (beiden 79 jaar) wonen in Fijnaart. Vijf jaar geleden werd bij Sij de diagnose “Stille Parkinson” (dus zonder beven) gesteld. Sij liep moeilijker maar werd ook steeds vergeetachtiger, en er ontstonden gevaarlijke situaties. “Eerst verdoezelde ik alles’,’ vertelt Bram. “Want we wilden zo lang mogelijk zelfstandig thuis blijven wonen. De neuroloog liet de casemanager dementie bij ons thuis langskomen. Zij adviseerde gelijkvloers telt Bram. “In het begin viel het niet mee, Sij snapte er niks van en wilde naar het oude huis terug’.’ Bram kookt en wast en strijkt zelf. Omdat Sij geen moment alleen gelaten kan worden heeft de wijk zuster ervoor gezorgd dat Sij drie dagen naar de dagopvang in het naastgelegen Fendertshof om Bram een beetje te ont lasten. Wijkzustertelefoon: 013-4550602 De KRUISVERENIGING 0165 - 555915 - info@dekruisvereniging.nl - www.dekruisvereniging.nl Noord-Brabant De wijkzuster werkt vanuit de coöperatie: De Kruisvereniging, Thuiszorg DAT, St. Elisabeth, Surplus, TWB thuiszorg met aandacht, tanteLouise. stelling bij Oorkaan, waarin zij alle rollen spelen. Dit keer met Dagmar Slagmolen als regisseur en de lie velingsmuziek van alle Calefaxers. Oorkaan is zondag om 14.30 uur te zien in de concertzaal van Theaters Tilburg. Tickets kosten 8,50 (incl. servicetoeslag). Ze zijn te bestellen op www.theaterstilburg.nl, aan de balie van Infoservice en Tickets of telefonisch via 013-5432220. TILBURG - Op zorgt Wil van tiende jaar oj Cenakel. Uitvoerender van Leijsen, schuuren, en vleugel. Aan koffie staat k afloop is er g praten met e Kaarten zijn concert voor in de hal va I voorverkoop 10,00. Bestel 54 55 of per home.nl. Kaa 14 jaar zijn y matie: www.i Dankzij wijkzuster kunnen we nog steeds zelfstandig wonen met hulp op maat te gaan wonen.” Er kwam een woon- zorgwoning vrij aan de Jan Punthofstraat waar Bram en Sij zelfstandig zouden kunnen leven. Vlak voor de verhuizing viel en brak een heup. Ze werd opge nomen in het ziekenhuis. De huisarts stuurde de wijkzuster bij Bram langs: “Els Meeuwisse regelde alles wat we nodig hadden (zoals thuiszorg, hulp bij huis houden) zodat Sij na de operatie gelijk naar ons nieuwe huisje kon komen’,’ ver- TILBURG Op 2 om 12.30 uur dagconcert Cenakel, Cen trio Würtz, P< voor deze g< en brengt sti en Brahms te Klara Würtz v\ pest en deb liste op 10 ja improviseerde muziek, zang en wereldmuziek. Ook in de concert zaal van Theaters Tilburg is Oor kaan inmiddels een graag geziene gast. Calefax Rietkwintet maakt na het succes van De Muziekfabriek (win naar van de Junge Ohren Preis 2012 voor beste muziekvoorstel- ling voor kinderen) met Enkele Reis Mars een nieuwe muziekvoor- tilburg - Seksueel misbruik of on- i vrijwillige seks kan grote gevolgen hebben. Voor het slachtoffer zelf, J maar ook voor zijn of haar ouders (of opvoeders). Blauwe Maan, een organisatie die hulp biedt na on vrijwillige seks en misbruik aan iedereen die daar mee te maken heeft gehad, verzorgt daarom op maandag 20 maart een informa tieve avond voor ouders van mis bruikslachtoffers. Het accent ligt op het uitwisselen van ervaringen en steun vinden bij elkaar. De avond duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Er zullen tenminste twee deskundi gen van Blauwe Maan aanwezig zijn om de avond te begeleiden. Voor koffie/thee wordt gezorgd, deelname is kosteloos. Wel graag even aanmelden vóór donderdag III Ki If 16 maart. Adres: Wilhelminapark 55 in Tilburg. Meer informatie: 013- 584 16 94 of info@blauwemaan.nl. tilburg Oorkaan presenteert op zondag 12 maart de nieuwe mu- ziekvoorstelling voor 6-plussers: Enkele Reis Mars. Gespeeld door rietkwintet Calefax en geregis seerd door Dagmar Slagmolen belooft het een stoere, grappige en poëtische voorstelling vol mu ziek en geluid te worden, waarin de Marsreizigers het onbekende ondergaan en het ongehoorde proeven. Drie, twee, één... het luchtruim in! Daar ga je, zwaaiend naar de aarde, op weg naar een nieuwe wereld. Door de dampkring heen, zonder zwaartekracht zwevend in het heelal. De reis is lang en zwaar, maar magisch en betoverend. Dan eindelijk: Mars, rood, kaal, leeg. Of toch niet? Vreemde, geheim zinnige dingen gebeuren. Hoe voelt, klinkt, ruikt het ongekende, hoe ziet het eruit? En is het echt voorgoed? Oorkaan maakt muziekvoorstellin- gen voor kinderen, en laat die zien op grote en kleine(re) concertpo dia in het land en daarbuiten. De topmusici van Oorkaan en hun samenwerkingspartners spelen allerlei soorten muziek: klassieke muziek, nieuwe muziek, jazz, ge- tilburg - Op vrijdag 24 maart or ganiseert Pop Up Cinema een spe ciaal filmevent in theater de NWE Vorst: Rooie Oortjes Cinema. Met een serie ar tistieke korte films over liefde, seks en alles wat daarbij komt kijken. Het publiek kan kijken naar een documentaire over twee jongens die zelf een pornofilm gaan ma ken en naar een film waarin jonge vrouwen vertellen over masturba tie. Verder zijn er animaties te zien. Tussendoor zijn er gesprekken met de filmmakers. fljnfo Aanvang 20.00 uur. Kaartjes zijn voor 7 euro verkrijgbaar via www.denwevorst.nl. Adres: Willem II straat 49 in Tilburg. TILBURG - De band The Time Travellers geeft op zondag 12 maart een optreden in Café Hoegaarden, Piusplein 2 in Tilburg. Het repertoire bestaat uit verschillende muziekstij len, maar de specialiteit zijn de jaren 60. De band speelt o.a. nummers van The Beatles, The Rolling Stones en Elvis Presley. Het optreden begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. - DONDERDAG 9 MAART 2017 TILBURGSE KOERIERI TILBURGSE KO (advertorial) Bij scheiding: hoe help je de kinderen? flF Als twee mensen besluiten uit elkaar te gaan, komt dat flink aan bij de kinderen. Hoeveel last een kind ervaart, hangt af van meer dere factoren. Leeftijd bijvoor beeld. Maar ook de sfeer tussen de ouders heeft veel impact. "In de praktijk zie ik dat ouders al les op alles willen zetten om hun kinderen goed te begeleiden," zegt bemiddelaar Cindy van Lieshout van Zorgeloosch. "Een overlegscheiding is dan een goed begin." Toekomstbeeld Een kleuter kan denken dat de scheiding zijn schuld is. Een tie ner kan heftig gaan puberen. Dat blijkt uit wetenschappelijk onder zoek. "Kinderen zijn kwetsbaar bij een scheiding," beaamt Cindy. "Ge lukkig kun je veel narigheid voor komen." De scheidingsbemiddelaar

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 14