w z wi ijknieuws uid T on Ice sluit schaatsseizoen af 50Plus Landelijke Sterrenkijkdagen ook in Tilburg en Loon op Zand Ives Ensemble String Quartet bij de Link in Het Cenakel Euroscoop KOERIER 13 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 2 MAART 2017 Twee dagen voor volle maan. ^Qnfo Rommelmarkt in Koningshaven Meer informatie en reserveren van kaarten: www.delink.nl Roland Rasenberg, een van de 200 huisartsen op de huisartsenpost (advertorial) ERVARINGEN HUISARTSENPOSTTILBURG spon- ngen ?ngst lessen zholen je sei nen met Je scholen hier aan te bieden. In het zoen konden 1638 I medewerking van df gebruik van maken. Tilburg - Op zondag 12 maart vindt op de Ireen Wüst 400-meterbaan de zevende editie plaats van het schaatsevenementT on Ice. mtrum Konings- jg 19 jezellige cbewo- afstanden van miljc ;n, eilanden van milj Ook de open sterrer bekijken. Er zijn op deze avonden verschil lende leden van Astronomische vereniging WEGA aanwezig, die uitleg geven over de sterrenbeel den die je in de avond en nacht kunt waarnemen. En die natuurlijk ook vragen over de astronomische vereniging Wega beantwoorden. FOTO: Merijn Bisschops in ensemble' om 20.30 uur bij De Link in Het Cenakel werken van Carola Bauckholt, Alvin Lu cier en Louis Andriessen uit het begin van deze eeuw en maakt een uitstapje naar het begin van de vorige eeuw met muziek van Igor Stravinsky's 'Concertino voor strijkkwartet' uit 1920 en 'Trois Pièces voor strijkkwartet' uit 1914. deelnemen. Voor zowel kinderen als ouders is het huren van schaat sen gratis. Aanmelden hiervoor kan via mail.vandepol@ziggo.nl. T on Ice is een initiatief van Rotary Club TilburgTriborch en de Stich ting Schoolschaatsen voor Tilburg e.o. Het evenement wordt gespon sord door bedrijven en instellinc“n uit Midden Brabant. De opbrer maakt het mogelijk schaatste aan kinderen van basisset1 et huldigt kinder Tussen 13.00 en 17.00 uur worden er diverse wedstrijden gehouden, waar iedereen aan kan meedoen. De wedstrijden zijn een teamac- tiviteit. Een team bestaat uit 5 personen die bij voorkeur op no ren deelnemen aan 3 onderdelen: een estafette, ploegenachtervol- ging en mini-marathon. Volwas sen schaatsers kunnen zich nog inschrijven voor deelname in een Gratis De sterrenkijkdagen duren van 19.00-23.00 uur. De toegang is gra tis en aanmelden is niet nodig. Sterrenwacht de Tiendesprong is te vinden aan de Generaal de Wetstraat 31 in Tilburg. Meer in formatie: Ton Spaninks, tel. 013- 5422534. Sterrenwacht Orion is gevestigd aan de Van Greven- brouckstraat 40 in Loon op Zand. Meer informatie: Berry Hamers, tel. 0416-363456. De huisartsenpost, uw wegenwacht Elke inwoner van Nederland heeft een soort gouden lidmaatschap op de wegenwacht van de gezondheidszorg. Namelijk, de mogelijkheid gebruik te kunnen maken van de huisartsenpost in geval van een dringende medische hulpvraag, die niet kan wachten tot de eigen huisarts weer bereikbaar is. Zo als op de televisie is aangekondigd, gaat een bezoek aan de huisartsenpost niet ten koste van uw eigen risico. Om deze zorg te kunnen blijven verlenen is het wel belangrijk dat u bij medische hulpvragen, probeert zoveel als moge lijk door de week naar uw eigen huisarts te gaan. Ook al krijgt u bij uw eigen huisarts 's middags een bandje te horen, probeer dringende vragen overdag toch met uw eigen huisarts te bespreken. De huisartsenpost werkt goed en snel. Bij de gladheid deze winter waren er veel valpartijen en dus mensen met dikke pijnlijke handen en polsen. Recht streeks naar de SEH gaan, zou een lange wachttijd opleveren en ten koste gaan van uw eigen risico. Via de huisartsenpost vindt er vaak zonder wacht tijd een schifting plaats tussen de mogelijke breuken en kneuzingen. Bij ver denking op een breuk wordt u met een röntgenbriefje naar de SEH van het ziekenhuis gestuurd en wordt er direct een foto gemaakt zonder wachttijd (dit gaat wel ten kosten van uw eigen risico). Voor de patiënt sneller, effectie ver en goedkoper en u bent niet uw halve weekend kwijt aan wachten op de eerste hulp. De huisartsenpost uw wegenwacht bij gezondheidsproblemen. Huisartsenposten Midden-Brabant I Voor Spoed Tilburg - Op dinsdag 7 maart kun nen alle 50-plussers weer in Euros coop terecht voor een film. Deze keer is dat'Hidden Figures': het on gelofelijke en onvertelde verhaal van Katherine Johnson (Taraji R Henson), Dorothy Vaughn (Octavia Spencer) en Mary Jackson (Janel- le Monée), drie briljante vrouwen van Afro-Amerikaanse afkomst, die werkten bij de NASA. Ze wa ren het brein achter een van de grootste operaties in de geschie denis: de lancering van astronaut John Glenn in de ruimte. Een in drukwekkende prestatie die het land weer moed gaf, de verhou dingen in de 'Space Race' volledig op zijn kop zette en de wereld in beweging bracht. Het visionaire trio oversteeg geslacht en ras, en inspireerde generaties om groots te dromen. Iedereen wordt vanaf 13.00 uur welkom geheten met een kopje koffie en lekkers. De film start om 14.00 uur. Kaarten zijn te reserveren of te koop voor 5 euro via www.euroscoop.nl. Foto's Is het op deze avonden bewolkt, dan is er bij sterrenwacht Orion een PowerPoint presentatie van wat er zoal met een telescoop waarneembaar is, en een kleine foto-expositie. Bij sterrenwacht de Tiendesprong is ook een presentatie met foto's te bewonderen, ook van de zon, die je alleen met speciale instrumen ten kunt waarnemen. Tilburg Wijkeer haven organiseert op zondac maart yoor het eerst een gez snuffelmarkt voor alle wijkt ners. In het nieuwe wijkcentrum aan de Kruisvaardersstraat 32c kun je allerlei leuke tweedehands spul len kopen. Het pand is compleet opgeknapt, een mooie gelegen heid om deze unieke locatie te ko men bekijken. Tussen 10.00 en 16.00 uur ben je van harte welkom. De entreeprijs bedraagt 1 euro per persoon. Kin deren tot 12 jaar mogen gratis naar binnen, mits zij onder begeleiding zijn van een volwassene. team. Deelname is gratis. Aanmel den via mail: J.Giesberts@gmail. com. Voor kinderen zijn er op de 30x60-meterbaan 3 gratis clinics met een tijdsduur van ongeveer 45 minuten. De eerste sessie start om 13.00 uur. Deze kennismaking met de schaatssport wordt ver zorgd door ervaren, gediplomeer de schaatstrainers. Nieuw is dat kinderen en ouders samen mogen tilburg De Landelijke Sterrenkijk dagen worden gehouden op vrij dag 3 en zaterdag 4 maart. In heel Nederland staan dan de deuren van de sterrenwachten open voor het publiek. In Tilburg bij sterren wacht de Tiendesprong en in Loon op Zand bij sterrenwacht Orion, beide lid van de Astronomische vereniging WEGA. Watis er te zien? Van de wassende maan zien we een sikkel die van dag tot dag duidelijk breder wordt. In de telescoop is te zien dat de maan bedekt is met kraters. In het zuiden staat het sterrenbeeld Ori on. De mythologische jager wordt op zijn tocht langs de hemel ge volgd door twee honden, in de vorm van de sterrenbeelden, Grote Hond en Kleine Hond. Rond half negen gaat de planeet Venus in het westen onder als Avondster. In een telescoop laat Venus een smalle sikkel zien, als het ware een kleine maan. In het sterrenbeeld Leeuw staan ook verschillende sterrenstel sels, op afstanden van miljoenen lichtjaren, eilanden van miljarden sterren. Ook de open sterrenhoop Pleiaden is een mooi object om te tilburg In de loop van het 30-ja- rig bestaan van het Ives Ensem ble groeide dit strijkkwartet uit I tot een vaste waarde binnen de muziekgroep met een rijk reper toire. Zij spelen moderne kamer muziek in de meest pure vorm. Met de eigenzinnige Amerikaanse componist Charles Ives als naam gever zoekt het ensemble steeds naar verrassende muziek. Met één been in de 20e eeuw, één been in de 21e eeuw en de ogen en oren gericht op de 22e eeuw. Op 7 maart speelt het 'ensemble

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 13