w w ijknieuws 50 nam (Verkiezingsbijeenkomsten in klare taal Kaartmiddag Collecte Amnesty Carnavalsvereniging de Veerse Plekkers Rechtswinkel Tilburg gaat verhuizen Helikopters trainen bij duisternis BURGSE 1ULBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 FEBRUARI 2017 13 FA 18, Nachtvluchten met Chinook helikopters vanaf Gilze-Rijen. FOTO: Robert van den Berge ijtelling moten en be- dsverenigingen Sinds 1973 De Veerse Plekkers vieren al sinds j en or in van Herstelperiode Het oefenen in de avonduren be reidt de bemanningen voor op een jke Landmacht of Konink- ine. jens Europese n afwijken van Amnesty studenter middel v< en debat; medesti irijsje en een k s gratis. De kost i zijn €1,50. I kruikenstad - Carnavals vereniging de Veerse Plekkers van de Amarant Groep bestaat 44 jaar. En dat gaan ze vieren op vrijdag 24 februari van 18.30 tot 22.00 uur in hun residentie op j 'tHooge Veer aan de i Bredaseweg 375 in Tilburg. krijgen daarom allemaal een uit nodiging voor ons jubileum op 24 februari. We hopen dat er mensen komen uit de wijk, zodat ze zien dat er leuke dingen gebeuren in onze organisatie." langs op rant Groep Samen in p 44-jarig bes. 0 (5 t/m 11 nfonale tilburg - In week 10 maart) wordt de nationale col lecte van Amnesty International gehouden. Ook in Tilburg gaan vrijwilligers met collectebussen langs de deuren. In Tilburg-West wordt dit gedaan door studenten - namens STAI (Students Tilburg tilburg Vandaag, donderdag 23 februari, gaat de Rechtswinkel Til burg verhuizen. Het nieuwe adres is Ringbaan West 96, 5046 VA Tilburg. In verband met deze verhuizing is de Rechtswinkel gesloten van 23 tot i International). Deze mgroep zet zich door van onder andere film- jatavonden actief in om tudenten bewust te ma ken van mensenrechtenschen dingen). Doneren kan ook via www.amnesty.nl/donatie. en met 28 februari. Vanaf woensdag 1 maart is men u weer graag van dienst aan de telefoon of op een van de spreekuren. Het postadres van de Rechtswinkel Tilburg is Postbus 278,5000 AG Tilburg. Informatie De verleende ontheffing en meer informatie over vliegbewegingen zijn te vinden op internet lucht- macht.nl/vliegbewegingen, kijk bij documenten', of NOS tele tekst pagina 766. De beschikking, MLA/019/2017 wordt zo spoe dig mogelijk gepubliceerd in de Staatscourant, https://zoek.offi- cielebekendmakingen.nl/zoeken/ staatscourant. Bezwaar tegen het verlenen van deze ontheffing kan binnen zes weken ingediend wor den, zie de ontheffing voor meer informatie. Klachten kunnen wor den ingediend via luchtmacht.nl/ geluidshinder of ingesproken via telefoonnummer 0161-296100. Voor vragen en eventuele geluid- hinderklachten is ook het gratis telefoonnummer 0800 - 0226033 bereikbaar. Klachten uit de directe omgeving van Vliegbasis Eindho ven kunnen worden ingediend op samenophoogte.nl Bewoners, buurtgen vriende carnavals zijn van harte welkom om weer eens op een ouderwetse manier carnaval te komen vieren. ifen reeks bands gaat zorgen voor de juiste carnavalssfeer. Te begin nen met huisband De Goatebloa- zers. Vervolgens is het de beurt aan Koel Serveren, De Buskes, Nog 1 tje dan, Koppent, waarna de De Gao- tebloazers afsluiten. tilburg De Tweede Kamer ver kiezingen zijn belangrijk. Zeker voor mensen die afhankelijk zijn van zorg, of voor mensen met een arbeidsbeperking. In de week voor de verkiezingen organiseert het Leercentrum van de Amarant Groep bijeenkomsten in Tilburg, Breda, en Bergen op Zoom die in formatief zijn en leuk. ProDemos legt tijdens deze bijeen komsten in duidelijke en begrijpe lijke taal uit wat het programma is tilburg - Op donderdag 2 maart verzorgt Ouderenwerk 55+ De Reit weer een kaartmiddag voor senioren. Die vindt van 14.00 tot 16.30 uur plaats in wijkcentrum 't Sant, Beneluxlaan 74 in Tilburg. Be zoekers kunnen kiezen uit rikken, jokeren of hoogjassen. Er is voor iedereen een prijsje en een kop koffie of thee is gratis. De kosten voor het kaarten de Tweede Kamer doet, wat de politieke partijen willen, en hoe je moet stemmen. Wil jij erbij zijn? Meld je dan snel aan via e-mail leercentrum© amarantgroep.nl. Familie en andere belangstellenden zijn ook welkom. In Tilburg vindt de bijeenkomst plaats op zaterdag 4 maart van 13.30 tot 16.00 uur bij Amarant Academie, Montfortanenlaan 13 in Tilburg. Menslievende zorg De Amarant Groep biedt onder steuning, zorg en behandeling aan mensen met een beperking. Dat doen ze met als motto'Samen voor menslievende zorg en ondersteu ning'. De huis-carnavalsvereniging is een mooi voorbeeld. "De verbin ding met de wijk is een belangrijk uitgangspunt in onze organisatie", vertelt Anneke Matthijssen. Zij is coach recreatie op 't Hooge Veer. 'De omwonenden van het terrein 1973 carnaval op 't Hooge Veer. Ze gaan graag bij andere carna valsvierders langs en omgekeerd komen andere verenigingen en orkesten uit Tilburg en omgeving het terrein van de Ama- p aan de Bredaseweg. polonaise, op naar het ‘staan. breed scala aan missies, waar ook ter wereld. Nederlandse helikop ters en het betrokken personeel zijn de laatste twee decennia on afgebroken ingezet en hebben hun bijdrage geleverd waar nodig. De jarenlange inzet is echter een zijdig geweest en heeft daarnaast veel gevraagd van de militairen. De komende periode wordt daar om hard gewerkt aan het herstel van de brede inzetbaarheid. Er wordt getraind met ladingen in en onder de helikopter, het in- en uitstijgen van personeel en het landen in verschillende omstan digheden. De trainingen worden regelmatig gecombineerd met deelname door eenheden van de Koninklijk lijke Marir tilburg Om veilig te kunnen opereren, zowel bij daglicht als bij duisternis, trainen helikopter- bemanningen van de Koninklijke Luchtmacht het hele jaar door. Dit kan tot uiterlijk 00.00 uur, maar ge tracht wordt alle helikopters om 23.00 uur weer aan de grond te hebben. Voor de periode tussen april en oktober is toestemming verleend om in een aantal weken militaire vluchten uit te voeren voor oefendoeleinden bij duis ternis tot uiterlijk 01.00 uur. Zo kunnen helikopterbemanningen blijven voldoen aan het vereiste niveau van geoefendheid die no dig is voor inzet waar dan ook ter wereld. Personeel van het Defensie Heli kopter Commando, locatie vlieg basis Gilze-Rijen oefent onder an dere het vliegen bij duisternis tot uiterlijk 01.00 uur in week 14, 17, 23, 27 en 32. De helikopterbe manningen vliegen vanaf Vliegba sis Gilze-Rijen en Vliegbasis Deelen naar de verschillende militaire oe fenterreinen in Nederland. Bij duisternis vliegen helikopter bemanningen met speciale nacht- zichtapparatuur. De bemanningen gebruiken geavanceerde nachtkij kers om in het donker goed te kun nen zien. Deze zogenoemde Night Vision Goggles (NVG) beperken wel het rondom zicht. Kijken met de apparatuur is vergelijkbaar met het kijken door twee kokertjes. Het vergt daarom veel oefening om goed en veilig met NVG's te wer ken. Veel training gebeurt in een vliegsimulator, maar praktijktrai ning blijft nodig. van de politieke partijen en hoe het stemmen in zijn werk gaat. Speciaal voor mensen met een licht verstandelijke beperking (LVB), autisme, of met een niet aangeboren hersenletsel (NAH) is uitleg in begrijpelijke taal en in een rustig tempo heel belangrijk om een goede en afgewogen keuze te maken.Alice en Tony, van Theater Jaap, zorgen voor een ludieke start van de bijeenkomst en ProDemos verzorgt de workshop over wat

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 29