AL 22 JAAR S0, WH Al! ttMSVDBFK' i K i C.V. VEUL GERE11JA0R urg >1 uitrad Wet umckil tuSMv wuet cAyiwvalt vju sóyz ec.kt -® Meer over C.V. MSVDBFK lees je op www.kruikenstad.nl I ;t aan pro- szorg, het angement, De aftrap van het jubileum was op zondagmiddag 22 januari tijdens het traditionele Snertcon- cert, uiteraard in Café Karei. Niet alleen de Prins van Kruikenstad maakte zijn opwachting, ook diverse oud-leden brachten, met hun instrument, een bezoekje aan het Snertconcert. Verder is So What! natuurlijk tijdens carnaval weer, samen met diverse bevriende orkesten, te horen en te zien in de eigen residentie Café Karei. Wie Veul Gère zegt, zegt carnavalskrakers. Waar andere carnavalsverenigingen zich toeleggen op het bouwen van een mooie wagen voor in de optocht of het bespelen van blaas- of slaginstru ment, duiken de mannen al ver voor de elfde van de elfde de studio in om te sleutelen aan een nieuw nummer dat de hele carnaval uit de speakers van de cafés van Kruikenstad moet gaan knallen, liefst met een dubbelzinnige tekst. Dit is ze de afgelopen jaren aardig gelukt, getuige het succes van nummers als De Grözzie van mén buurvrouw, Speciaole Friekendèl en Wa Trèkte Aon? (Meej Carnaval!) waarmee ze tot twee keer toe werden bekroond tot carnavalskraker van het jaar bij de nationale radiozender 3 FM. De muzikale ambities van Veul Gère, bestaande uit 18 fervente carnavalsvierders uit Kruikenstad, ontstonden in de zomer van 2006 toen een van de leden deTilburgse zanger Peter Smulders bij de bushalte tegen het lijf liep. Toen de vraag kwam of de volkszanger niet eens een carnavals- nummer met hen wilde opnemen zei hij tot ieders verrassing hier volmondig 'ja' op. Samen met Smulders maakte Veul Gère vijfjaar lang een carnavalskraker. Hierna volgde samenwerking met clown Bassie en Ferry van de Zaande, tot de heren vorig jaar het voor het eerst solo probeerden met Wa Trèkte Aon?. In het lustrumjaar gaat Veul Gère de boer op met de tweede soloplaat met de welluidende titel 'Liever schuin erin dan recht d'r neffe'. Het ingeschreven staan als vereniging bij de Carnavals- stichting biedt, naast de steun aan het openbaar carnaval, volgens Dirk ook leuke voordeeltjes. "We zijn als verenig ing natuurlijk ook Dokmardeur en de dweiltocht die de stichting voor alle Dokmardèurs organiseert vinden we echt een groot succes.' Het dertiental vormde al een hecht vriendenclubje voor dat ze in 2014 besloten om een-carnavalsvereniging te starten. "We vierden altijd al als groep carnaval en vaak in dezelfde outfits, waarom dan niet officieel als carnavals vereniging?," aldus Dirk. Maar wat is volgens hem nou de toegevoegde waarde van het oprichten van een verenig ing? "Wij vinden dat .wanneer je fanatiek carnaval viert in Kruikenstad, je er best wat aan mag bijdragen. Je hebt genoeg jongeren die pas laat op de avond verkleed de kroeg in duiken om daar te staan feesten op normale muziek. Wij hebben een ander idee bij carnaval, daarom hebben we de vereniging opgericht,"zegt Dirk. Hier voègt Bart-aan toe: "Het maakt het verschil tussen met carnaval op stap gaan en écht carnavallen. En het is voor ons een stok achter de deur om alle 5 dagen mee te beleven." WORD DOKMADEUR OP: KRUIKENSTAD.NL/DOKMARDEURS Als fanatiek deelnemer aan het inmiddels ter ziele gegane Blèrconcours, heeft So What! al meer dere malen de winst op zijn naam mogen schrijven. Van cd-opnames tot media-aandacht van RTL4 en van een eigen clip op Omroep Brabant tot de uitreiking van beste carnavalshit van Brabant tijdens het Knotskrakerfestival. In de afgelopen 22 jaar heeft So What! het allemaal meegemaakt. Maar ook buiten carnaval weet dit blaasorkest waar te zijn om een feestje te bou wen. Zo begeleidde So What! het Nederlandse voetbalelftal en de oranjesupporters bij het EK in Zwitserland en WK in Duitsland. En sinds een jaar of vijf worden de zwartwitte pakken in de zomer verruild voor een wat luchtiger tenue. So What! voorziet dan het Spaanse Alicante van de nodige muzikaliteit tijdens de vier dagen durende Hogueras-feesten. mogelijk- elf willen, ien wat in uwzelf- i zich altijd Het Laar. Van de Costa Blanca tot Café Karei, blaasorkest So What! weet overal een feestje te bouwen. En dit dóén ze deze carnaval voor de 22e keer. Deze Tilburgse toppers voorzien Café Karei tijdens carnaval van echte live carnavalsmuziek. In een tijd waarin het oprukkende après-skigeweld van de jeugdige carnavalsvierder overheerst, staat So What! nog steeds fier overeind. Wanneer gevraagd wordt hoe ze hun verenigingsnaam zelf uitspreken rollen de medeklinkers vloeiend uit de monden van Dirk Stolk en Bart Quinten. Maar ze gebruik ten de term dan ook al lang voor de vereniging werd. GoedTngeziptis half geschoorel opgericht. Bart: 'Als een van ons vroeger zei dat het die nacht MSVDBFK was, dan was het een fantastisch feest geweest." Het is de vereniging met de moeilijkste naam van Kruikenstad, maar met hun jeugdige energie en hun rode schotse kilt met groen-oranje kousen zijn ze een van de opvallende nieuwe verschijningen binnen de Tilburgse carnavalswereld. We spraken af met de jongens van C.V. #MSVDBFK oftewel C.V. Moeilijk Straal Van De Bizar Fraaie Kaart. P9 Bier Eieren Spek Brood

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 19